BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року |

Імпресіоністичні барви Анни Ковалко

ВОКАЛ

Яким ГОРАК

Незважаючи на те, що дипломант міжнародного конкурсу, співачка Анна Ковалко є ще студенткою ЛМА ім. М. Лисенка (клас камерного співу проф. М. Логойди), вона вже здобула собі добре ім’я і високу професійну марку завдяки виступам на львівських сценах.

Кожного постійного спостерігача її творчого зростання неодмінно подивовує дві риси. Насамперед, це велика працелюбність, яка дозволяє співачці доволі часто, багато та успішно виступати із різностильовими програмами в супроводі різних колективів. Уже, мабуть, характерною і спрогнозованою рисою її концертної діяльності стали виступи своєрідними “серіями” по 2-3 (а то й більше) концертів підряд, які розділяють недовгі часові перерви. Прикметно, що Анна Ковалко прагне роботу над кожною програмою довести до остаточної мети – до широких кіл слухача, не приховуючи і не стидаючись можливих недоліків (хоч виступи її завжди якісні), більше того – завжди зацікавлена в думці, оцінці слухача щодо проробленої програми.

Друга риса – це непереборне бажання збагатити власний репертуар, спробувати самовиявитися у вокальному стилі кожного композитора світової класики і сучасності. Тому вже на даний момент обсяг репертуару молодої співачки доволі значний: від Й. С. Баха – до М. Равеля, від М. Лисенка – до
М. Скорика та О. Козаренка. Очевидним у цьому плані є те, яку колосальну школу дає осягнення такого репертуару співачці, а також і те, наскільки це має величезну пізнавальну вагу як для співачки, так і для широкого слухача (зокрема, й професійного музиканта). Взяти, для прикладу, останній камерний концерт співачки, що відбувся у великому залі ЛМА і складався із творів М. Равеля, К. Дебюссі та Ф. Ліста. Всіх перелічених композиторів слухачі переважно знають із їхньої симфонічної та фортепіанної творчості, в той час як їх вокальна музика відома лише спеціалістам. Тож концерт посприяв відкриттю малознаних ділянок творчості відомих композиторів-класиків, у чому вже одне із його досягнень. Немаловажно, між іншим, й те, що відкриття для слухача цих ділянок творчості класиків супроводжували продумані щодо змісту, гарно, ораторськи подані музикознавчі анотації Зоряни Ластовецької.

Дана програма становила інтерес також як своєрідна антологія музичної вокальної культури одного часового проміжку (кінець ХІХ – початок
ХХ століття), а навіть одного стилю – музичного імпресіонізму. Крім стилістичної, програму об’єднувала ще й певна тематична єдність – одвічна тема кохання, подана вельми колористично і своєрідно чи то у “П’яти грецьких народних мелодіях) М. Равеля, чи у вибагливих гармонійних лістівських романсах “Люблю тебе”, “Люби, люби, поки дано любити”. В імпресіоністичних мініатюрах А. Ковалко вдалося переконливо відтворити тонку гру тембрових барв і живописність, притаманну творам цього стилю (як-то холодна краса місячного світла в “Місячному сяйві” та “Мареві”
К. Дебюссі чи екзотичність “Китайського ронделю” того ж автора).

У відтворенні всіх тонкощів імпресіоністичного письма значну допомогу і вишуканий фон створювала фортепіанна партія, яку майстерно виконав лауреат конкурсу ім. В. Барвінського, студентка ЛМА Мар’яна Самотос (клас концертмейстерства доцента Т. Макари). Її м’яке, оксамитове туше гарно допасовувалося до голосових барв співачки і творило симпатичний взаємодіючий ансамбль (як, наприклад, у “Місячному сяйві” К. Дебюссі чи лістівському романсі “Радість і горе”). Оскільки це вже не перший спільний успішний виступ
М. Самотос та А. Ковалко, маємо підстави говорити про певний творчий тандем і бажати йому успіху в подальшій творчій співпраці. А велику перспективність такої співпраці якнайкраще засвідчив останній концерт.

POSTUP - ПОСТУП
№99 (757), 30
ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Пенсії зросли
·В НОМЕРІ
·Президент збирає бонуси

ПОГЛЯД
·Вам культ особи подобається
·Пам"яті Олега Невелюка

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські Рухи обіцяють не сваритися. Принаймні публічно
·У Львові святкуватимуть День біженця
·Лічильники зекономлять гроші
·Вода спричинилася до спалаху жовтяниці
·Факультет наших мрій
·Нагороди для ерудитів
·Шахтарі перевиконали план
·Де відпочиватимуть діти?

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Усіх заарештованих випустять?
·Око за око, ПДВ за ПДВ...
·Протести до Дня Конституції
·Президент збирає бонуси

ПОСТУП У СВІТ
·Остарбайтери можуть не поспішати
·Образа через 600 років
·Мілошевич вже в Гаазі
·Медаль за вбивства опозиціонерів
·СВІТООГЛЯД

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Він ніколи більше не приїде до нас

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Супутник, ровер і бумеранг - в одному літаку
·Чудовисько з Лох-Несу - звичайна "бульбашка"
·Озера на Марсі?
·Таксі їздитимуть без водіїв
·Бактерія продукує... жінок

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Міфи про гомеопатію
·Що таке квантова медицина?

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Акт 30 червня 1941 року: Україна проти Німеччини
·Юрій ЦЕГЕЛЬСЬКИЙ

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Дивне вариво кольорів Криму
·Імпресіоністичні барви Анни Ковалко

СПОРТ-ПОСТУП
·З Аньямке, Грановським і Беженаром, але без Хоми
·Україна пакує валізи
·Несподіванки вільної практики
·Дощ вносить корективи

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ