BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX ЧЕРВНЯ-4 ЛИПНЯ 2001 року |

Папа поїхав. Він приїде ще

МЕЛЬНИК

Ви звернули увагу на людей, які цими днями ходили містом? Небувале скупчення люду, але жодного агресивного обличчя, жодного п’яного...

... За останні місяці мені багато разів довелося задавати собі питання: “Чого Україна очікує від візиту Папи?” Щоразу я вагався. Я справді не знаю, що Україна очікує від Папи. Я знаю, що Папа очікує від нас – він сподівається донести до нас світло віри. Але чи потрібно це нам? Поляки, наприклад, вважають, що саме приїзд Папи у далекому 1979 році дозволив їм вперше, після кількох десятків років, комуністичної сплячки, відчути себе знову єдиною нацією. І тоді з’явилася “Солідарність”, і тоді знову повстала Річпосполита...

І ще мені багато доводилося говорити – більшість людей в Україні прийде “на Папу”, як на світову поп-зірку, прийдуть, як приходили подивитися на Клінтона на Михайлівську площу в Києві....

Однак учорашня Божественна літургія у візантійському обряді на львівському іподромі переконала, що приїзд Святішого отця – це не просто державний візит і навіть не лише Апостольське паломництво до Божого люду України. Це справді було неперевершене містичне дійство, те, що не можна раціонально пояснити якимись науковими аргументами.

Понад півтора мільйона людей кілька годин терпляче чекали прибуття Івана Павла ІІ, незважаючи на дощі, болото, кількагодинні піші переходи нічним та вранішнім містом. Але як тільки у брамі з’явився папамобіль, відразу всі забули про втому і незручності. Величезний натовп відразу перетворився на єдину громаду віруючих, як у своїй звичній парафіяльній церкві, стіни якої раптом розширились у трьох вимірах до безконечності. А кількасот хористів стали лише солістами мільйонного хору, як сказав отець-ректор ЛБА Борис Ґудзяк, чи не найбільшого хору у світі.

Треба було бути всередині цих мільйонноголосих молитов – “Символу віри” чи “Отче наш...”, щоб відчути, що справді у той момент Господь був серед нас... Саме з Божої волі вчора зранку над Львовом розсунулися дощові хмари, і в час літургії світило сонечко. А коли двічі, після причастя та в час благословення Римським Папою наріжного каменя під будову Українського Католицького Університету, ікон, образків, вервичок та хрестиків, почав накрапати короткочасний дощ, то він сприймався як кропіння свяченою водою всіх цих предметів, що люди тримали у руках. Адже Святіший отець не зміг би одночасно дійти до кожного з освяченням.

Іван Павло ІІ звертався до всіх та до кожного зокрема, бо він прекрасно знає наші потреби і турботи і вважає, що “Церква не може мовчати, коли йдеться про захист гідності людини і загальне добро!”

У першому ряду під вівтарем сидів президент та місцеві керівники. Можливо, чотири години перебування у цьому містичному літургійному полі теж вплинуть на них. Адже вони не лише слухали канонічні молитви за “правління і військо”, але й відчули, наскільки авторитет світської влади відстає від тієї пошани, яку галичани віддавали Святішому отцеві Івану Павлу ІІ, Патріархові Любомиру Кардиналу Гузару, іншим владикам.

Лише пошана до Папи Римського та святості дійства стримувала багатьох від висловлення своїх почуттів щодо особи президента Кучми. Хоча окремі особи не стримувались від свисту під час читання протокольних вітань на його честь. А вже пророчими виявилися слова, виголошені крізь гучномовці, що на летовищі Кучма буде говорити прощальну промову “українською мовою”... Видно, і тут не обійшлося без втручання Вищої сили, яка показала, хто є справжнім провідником нашої нації.

І ще одне. Серед 30 блаженних, беатифікованих Святішим Отцем у Львові, не було Митрополита Андрея Шептицького. Однак Іван Павло ІІ висловив сподівання, що “одного дня побачимо Його серед сонму Святих!”

Цим самим Папа Римський пообіцяв нам приїхати ще раз до України. Дай Боже йому для цього сили і довгих літ. І щоб наступний візит настав якнайскоріше. Бо наше місто вже стало одним з пунктів паломництва, якого тепер не оминути жодному наміснику святого Петра...

Ви звернули увагу на людей, які цими днями ходили містом? Небувале скупчення люду, але жодного агресивного обличчя, жодного п’яного... І так тихо було на вулицях через обмеження руху автомобілів.

Ігор МЕЛЬНИК

POSTUP - ПОСТУП
№98 (756), 28
ЧЕРВНЯ-4 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Папа благословив Україну

ПОГЛЯД
·Вам наша Конституція допомагає?
·Папа поїхав. Він приїде ще

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Вручено Нагороди українсько-польського поєднання
·Замість будинку в повітря злетіли шість міліціонерів
·"Поступ" у "Поступі"
·У ЦУМі шукали вибузівку
·Пожежа на "Полімінералі"
·Ситуація стабілізується
·"Я знаю Львів, запитай мене, будь ласка"
·Два львівські Рухи нарешті помирилися?

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Природа виправляє помилки людей
·Для туристів вимагають пільг
·Хочеш грошей - повісь черепаху
·Мішок грошей подарували музею
·Тисмениччина має герб
·Вода: холодна, гаряча, мутна і ніяка
·Бізнесмени прагнуть благородного співзвуччя

ПОСТУП З КРАЮ
·Вибори під загрозою
·Дружина Ющенка вимагає морального відшкодування
·ЄБРР не виконує зобов"язання перед Україною
·Українська армія матиме поліцію
·Конституція почала діяти повністю
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Ціна за голову Мілошевича
·Ясир Арафат - галичанин?
·На межі громадянської війни
·Стала мамою у 62 роки

ПАПА У ПОСТУПІ
·Папа благословив Україну
·Наріжний камінь Апостольського візиту
·На згадку про Львів

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Війна без крові
·Відпочинок у Карпатах - для різних гаманців
·Переходимо до водних процедур

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Розмір нових транзисторів Intel становить 80х3 атоми
·Microsoft відсилає любителів космічних баталій дивитися порно
·Біл Гейтс забезпечить кожний комп"ютер телефоном
·PC-NEWS
·УВАГА!
·ЗВОРОТНИЙ ЗВ"ЯЗОК
·Netscape йде з ринку бровзерів
·ШКОЛА МОЛОДОГО ХАКЕРА

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·ХРОНІКА
·"Тюлька" кинула "Знака"
·Причини вбивства залишаються невідомими
·Убивцю виказала мама

АРТ-ПОСТУП
·Товарна привабливість Скорика
·У реторті духовного співу
·Фрески Шульца непотрібні Ізраїлю?

КІНОПОСТУП
·Підстаркуватих ковбоїв беруть у космонавти
·Запитання без відповідей

КІНОКОНЦЕРТНИЙ ПОСТУП
·Квитки на концерт - за секс
·Єгипетські гірки

СПОРТ-ПОСТУП
·Чилі, Китай, США... Пакистан стане наступним?
·СПОРТ-БЛІЦ
·Андрій Волокітін: "Маю надію, що залишусь у Львові"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Квитки продаються за цінами автомобілів