BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 23-24 ЧЕРВНЯ 2001 року |

Мир у кожній родині

Василіани з великим нетерпінням очікують приїзду Папи

ЧСВВ

Усі ми чекаємо на приїзд Івана Павла ІІ. Кожен готується до нього по-своєму... Нам випала велика честь поговорити з ієромонахом Йосифом Будаєм, протоігуменом ЧСВВ, який і поділився своїми враженнями стосовно цієї неординарної для нашого міста події.

...Наше покоління переживає насправді благословенний час. Тринадцять років минуло відтоді, як український народ святкував 1000-ліття християнства на наших землях. П’ять років тому УГКЦ урочисто відзначила 400-ліття єдності з Апостольською Церквою. Минулого року ще один великий ювілей випав на їхню долю – 2000-ліття Різдва Христового.

А ось цього року, присвяченого в Україні Блаженнішої пам’яті Митрополитові Андрею Шептицькому, ми удостоїлись ще однієї великої ласки – вперше в історії нашої держави в такий урочистий спосіб приїжджає до нас намісник Христа на землі Святіший Отець Іван Павло ІІ. Ще недавно це виглядало лише гарною мрією...

Пригадується, коли ми були в Римі в Базиліці святого Петра, то наші паломники щиро запрошували Папу відвідати Україну. Або ще також пригадую, як 1999 року ми організовували в Римі зустріч наших заробітчан зі Святішим Отцем.

Зазвичай, щонеділі ввечері о 19 годині, якщо Папа є в Римі, чисельні паломники з Польщі мають можливість зустрітися з Ним. Їх кількість може сягати від 300 до 400 осіб. І ось одного недільного вечора група українців близько 40 осіб потрапила на таку аудієнцію.

Коли настала перша черга підійти до крісла, в якому сидів Святіший Отець, то всі були дуже щасливі і зворушені за таку честь. Папа розпитував про Україну, про нашу переслідувану Церкву, про її сучасний стан. Кожний із присутніх поспішав кількома словами перекинутися з ним, хоч доторкнутись до нього, поцілувати його в руку... А в кінці великого залу могутньо і мелодійно лунало “Многая літа...”.

А сьогодні це щастя – бачити Папу, чути його голос, розмовляти з ним – стає дійсністю. Вже довгий час під керуванням Блаженнішого Владики Любомира Гузара по всіх наших церквах і монастирях після Святої Літургії священики і миряни моляться так: 3 рази “Отче наш” і 3 рази “Богородице Діво” за благословенний та успішний приїзд Папи Римського. Так, щоб цей візит не тільки відбувся, але щоб для нашого народу, який тепер перебуває у важкому становищі, він став поворотом до кращого життя, у ділянці не тільки духовній, а й в економічній.
І чомусь дуже віриться, що саме так і буде. Що Господь поблагословить через свого вірного Сина на кращу долю український народ.... А приклади цьому є чисельні. Розповідають, що після його приїзду в ту чи іншу країну помітно зростає число покликань до священичого і чернечого сану, збільшується число місіонерів до різних країн світу. Сподіваємося, що це станеться й у нас.
Недарма Папу Римського називають Папою Миру. Хочеться вірити, що і в Україну він принесе такий бажаний, довгоочікуваний мир. Мир між людьми різних віровизнань, мир у розбиті різними тягарями родини і найголовніше – мир у серця всіх українців.

Із приїздом Івана Павла ІІ очікується велике число паломників як із-за кордону, так із різних районів України. У ці два дні багато церков як удень, так і вночі будуть відчинені для тих, хто не має якогось іншого пристановища. Щоб молитвою – і особистою, і спільною проводити час.

Із приїздом Папи Монаші Чини й інституції в особливий спосіб протягом цілого місяця, починаючи із 22 травня і аж по 22 червня проводили цілодобові моління за приїзд Папи. Усі 24 спільноти східного обряду підносили свої молитви особисто або в храмах із людьми, щоб випросити щедрого благословення Отця Небесного.

Почесна акція пройшла практично по всіх навчальних закладах. Отці Василіани теж часто відвідували школи із лекціями та семінарами. В палаці ім. Гната Хоткевича відбувся вечір, спеціально присвячений цій тематиці. Крім науково-проповідницьких виступів, були також виступи, представлені молодіжними церковними товариствами. Особливо припав до душі присутніх глибоко духовний спів сестер Василіанок.

Звичайно, ми сподіваємось, що Святіший Отець відвідає і поблагословить нашу Церкву і монастир о. о. Василіян у Києві. Бажаю всім читачам родинного благополуччя, щирості, а також душевного покликання до всіх паломників нашого чудового міста, щоб якнайкраще уприємнити їх перебування в цей благословенний час!”.

Підготували Анжеліка СЕРДЮК та Марія ШЕКИРИНЕЦЬ

POSTUP - ПОСТУП
№96 (754),
23-24 ЧЕРВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Невчасна повінь на Львівщині
·В НОМЕРІ
·Америка допоможе Україні
·Майбутнім Львова цікавляться в Америці

ПОГЛЯД
·Ви в НЛО вірите?
·ПРО ЖУРНАЛІСТИКУ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Знати минуле - це творити майбутнє
·Британські військовики-нелегали
·Нова можливість отримати позику
·Судових позовів побільшає
·Майбутнім Львова цікавляться в Америці
·"ЯБЛУКО" для найкращих випускників
·На вулиці Сахарова з'явився піроман?
·Розклад руху електротранспорту 25-27 червня

ПОСТУП З КРАЮ
·Америка допоможе Україні
·Єпископ Ян Храпек: Папа уміє влаштувати театр одного актора

ПОСТУП У СВІТ
·Непристойні претензії адвокатів
·Кримінал впливовіший за владу
·Найбагатші мешканці планети
·"Фінансові хорти" полюють за брудними грошима
·світоогляд

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНИ
·Як не померти... від голоду
·Якщо у малюка болить животик

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Зґвалтування - найкращий спосіб продовження роду
·Слони дарують папір... з-під свого хвоста
·За сто років "вимре" половина мов
·Науковці ідентифікували Нефертіті?
·Розроблено літак із надувними крилами

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Послання Папи для кожного з нас
·Що нам заважає жити краще?
·ЧИТАЛЬНЯ

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Мир у кожній родині
·Християнство - релігія молодих

АРТ-ПОСТУП
·nаша аfіша
·Велика опера III тисячоліття, благословенна Папою Римським

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" гратиме зі швейцарцями, а ЦСКА - з фінами
·Олександр Єфремов: "На 40 відсотків склад "Карпат" змінимо"
·Формула-1 повертається у Європу
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Штани Гарібальді