BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 23-24 ЧЕРВНЯ 2001 року |

Невчасна повінь на Львівщині

Вода вже завдала збитків на 3 млн. грн.

СТИХІЯ

Тетяна НАГОРНА© ПОСТУП

Постійні дощі та зливи, які вже добряче набриднули мешканцям Львівщини, спричинилися й до більш серйозних наслідків. На території Старосамбірського, Турківського, Самбірського, Дрогобицького і Городоцького районів Львівської області знову сформувався і пройшов паводок. Як наслідок, зруйновані мости, зсуви ґрунту на схилах уздовж автомобільних доріг, затоплені приватні господарства та сільськогосподарські угіддя. Найбільше від паводку постраждали Старосамбірський та Самбірський райони.

У Старосамбірському районі вода зруйнувала проліт автодорожнього залізобетонного мосту в селі Топільниця, внаслідок чого 4 села (Тур’є, Недільня, Заділок та частина Топільниці) з населенням близько 4000 осіб залишилися без сполучення. У Старому Самборі під загрозою руйнування опинився залізничний міст, бо лівий берег Дністра, на якому його встановлено, потребує негайного укріплення. У селі Верхній Лужок також пошкоджено автомобільний міст. У селі Стрілки замулено підмостовий прохід, через що підтоплені 61 приватне господарство. У цьому ж селі водою з гір затоплено приватний будинок, де мешкали дві сім’ї. Їх довелося терміново евакуйовувати і переселяти в інше помешкання, оскільки їхній колишній будинок виявився цілковито непридатним для проживання. У селі Ріп’яна пошкоджено залізобетонний арочний міст та підтоплено 4 будинки. Вода підтопила 33 будинки в селі Топільниця, а в селах Головецьке – 21, Гвоздець – 12, Спас – 11 садиб.

На трасі Львів-Ужгород утворилися зсуви ґрунту в 3-х місцях, стільки ж – на автодорозі Стрілки-Мшанець.

Як повідомив кореспондент “Поступу” Йосип Маланяк, у Самбірському районі стихія зруйнувала два автодорожні мости (села Черхава та Сприня), пошкоджено також міст у селі Звір. Підтоплено приватні господарства в селах Ралівка, Кружики та Корналовичі. Залило водою територію та майно вертолітної частини, дислокованої в смт. Новий Калинів. Із проходженням паводку вниз за течією є загроза підтоплення приватних господарств у селі Сусолів.

У Турківському районі, в селі Лімна, затоплено 30 житлових будинків. 40 будинків відрізані від сполучення. Знесено 6 дерев’яних містків. У селі Ільник (хутір Затіпці) зруйнований будинок, мешканка якого відселена. На автодорозі Турка-Лімна пошкоджено міст у селі Бережок. У селі Жук спостерігаються селеві процеси.

У Дрогобицькому районі розмито 120 погонних метрів земляного полотна на автодорозі Самбір-Борислав. Розмито під’їзд до мосту на автомобільній дорозі Підбуж-Сторона, що унеможливило рух автомобільного транспорту. Підмита підпірна стінка на автодорозі Турка-Пісочна. На проїжджу частину автодороги Городниця-Східниця намило до 30 см. глиняної суміші. У селі Уріж затоплено 5 житлових будинків, в Нагуєвичах – 80 житлових будинків і 70 господарських будівель, в селі Лішня – 50 житлових будинків. Пошкоджені автомобільні мости на автодорозі Підбуж-Сторона та в селі Медвежанка. Поблизу села Рибник зруйновано 50 метрів дамби Бориславського водозабору.

Попри те, що від страшенних злив добряче постраждали й наші сусіди з Івано-Франківщини, у Львівській області ситуація ускладнюється ще й очікуванням візиту сюди Папи Римського Івана Павла ІІ. Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Гладій учора навіть заявив, що єдиною актуальною проблемою в ході підготовки приїзду Святішого Отця залишилася погода.

“Звітуючись перед президентом Леонідом Кучмою про підготовку до візиту Папи Івана Павла ІІ, я сказав, що єдиною проблемою області у цьому сенсі є погода. Повенева ситуація, що склалася в Турківському, Дрогобицькому, Самбірському та Старосамбірському районах завдала збитків Львівщині на суму близько 3 млн. грн. Але допомога нам не потрібна: ми й самі можемо впоратися з наслідками цього стихійного лиха”, – заявив Гладій.

POSTUP - ПОСТУП
№96 (754),
23-24 ЧЕРВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Невчасна повінь на Львівщині
·В НОМЕРІ
·Америка допоможе Україні
·Майбутнім Львова цікавляться в Америці

ПОГЛЯД
·Ви в НЛО вірите?
·ПРО ЖУРНАЛІСТИКУ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Знати минуле - це творити майбутнє
·Британські військовики-нелегали
·Нова можливість отримати позику
·Судових позовів побільшає
·Майбутнім Львова цікавляться в Америці
·"ЯБЛУКО" для найкращих випускників
·На вулиці Сахарова з'явився піроман?
·Розклад руху електротранспорту 25-27 червня

ПОСТУП З КРАЮ
·Америка допоможе Україні
·Єпископ Ян Храпек: Папа уміє влаштувати театр одного актора

ПОСТУП У СВІТ
·Непристойні претензії адвокатів
·Кримінал впливовіший за владу
·Найбагатші мешканці планети
·"Фінансові хорти" полюють за брудними грошима
·світоогляд

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНИ
·Як не померти... від голоду
·Якщо у малюка болить животик

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Зґвалтування - найкращий спосіб продовження роду
·Слони дарують папір... з-під свого хвоста
·За сто років "вимре" половина мов
·Науковці ідентифікували Нефертіті?
·Розроблено літак із надувними крилами

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Послання Папи для кожного з нас
·Що нам заважає жити краще?
·ЧИТАЛЬНЯ

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Мир у кожній родині
·Християнство - релігія молодих

АРТ-ПОСТУП
·nаша аfіша
·Велика опера III тисячоліття, благословенна Папою Римським

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" гратиме зі швейцарцями, а ЦСКА - з фінами
·Олександр Єфремов: "На 40 відсотків склад "Карпат" змінимо"
·Формула-1 повертається у Європу
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Штани Гарібальді