BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
ADVERTISEMENT
LvivArt.com
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 21-27 ЧЕРВНЯ 2001 року |

Облава на варшавському базарі

ЄВРОПА

Володимир ПАВЛІВ, Варшава

Польські прикордонники і митники разом із варшавською поліцією провели спільну (вже 16-ту в цьому році) облаву на нелегальних іммігрантів і торговців. Об’єктом цієї акції став добре знаний багатьом українцям ярмарок “Європа” (найбільший на континенті базар), який міститься на стадіоні “Десятиліття” у Варшаві.

О 8-ій ранку його оточили кілька сотень службовців у різних уніформах, ще близько сотні функціонерів правопорядку вже перебували на стадіоні під виглядом клієнтів: їхнім завданням було вистежити ті прилавки, де продавали піратські компакт-диски, безакцизний алкоголь, фальшивий “фірмовий” одяг тощо. Частина продавців у паніці кинули свій крам і розбіглися врізнобіч; усе залишене ними конфіскували представники поліції і митниці. Однак кордон довкола базару виявився досить щільним: унаслідок облави затримано 85 осіб. З-поміж затриманих 20 осіб депортовані, а ще 40 – заарештовано: прикордонники вивчають, чи легально вони перебували і працювали у Польщі.

Хоча цю акцію було визнано успішною, все ж вона не розв’язує проблеми самого базару, який уже давно є “головним болем” усіх служб правопорядку польської столиці. Особливо цей біль посилюється, коли в центральній польській пресі з’являються жахливі повідомлення про те, що діється на базарі. Згідно з цими репортажами, на стадіоні “Десятиліття” не лише можна купити буквально все, включно зі зброєю і наркотиками, фальшивими документами і краденими речами, але й замовити вбивство, напад на автофургон чи квартирне пограбування.

Вважається, що офіційний річний оборот базару становить 5 мільярдів злотих (1, 25 млрд. доларів), а неофіційний – 3 млрд. доларів. Формально базаром керує фірма Damis, до правління якої входять 7 осіб – іноземці: в’єтнамець, вірменин, українець, росіянин, чеченець, болгарин і грузин. Неформально ж говориться, що керівництво здійснюють кілька національних злочинних угруповань, найвпливовішими і найагресивнішими з яких вважають вірменське й українське. Щоби мати можливість спокійно вести свою діяльність, правління стадіону регулярно сплачує данину найпотужнішій польській мафії, званій “Прушковською” (преса називає цифри її прибутків у кілька мільйонів доларів щорічно). Правління слідкує за порядком на ввіреному об’єкті, проганяючи “чужих” бандитів і наркоманів, які приходять із міста, натомість дозволяє за певну компенсацію “працювати” тут своїм кишеньковим злодіям.

Усі ці дані потрапляють у пресу від інформаторів Центрального бюро розслідувань, Управління охорони держави, столичної поліції
і т. д., які таємно працюють на базарі. Така інформація підказує представникам правопорядку єдину можливість розв’язання проблеми базару – його закриття, з тим, аби повернути стадіону його природні функції.

Але не все так просто з цим стадіоном для представників міської влади Варшави. З одного боку, вони розуміють аргументи служб правопорядку, бо їм теж докучають скандальні матеріали в засобах масової інформації, але, з іншого боку, вони не можуть легковажити з тої користі, яку дає базар. Цифри говорять самі за себе: завдяки базару близько півмільйона поляків здобувають собі “кусок хліба”; базар дає бюджету одного з районів столиці 85% від торгових оплат, а річні надходження до міського бюджету становлять близько 15 млн. злотих (майже 4 млн. доларів). Проблемою є ще й те, що навіть якщо базар зі стадіону заберуть, то його власник – Центральний осередок спорту – не має грошей на реставрацію та утримання спортивного об’єкту такого масштабу.

Однак, попри все сказане вище, рішення про закриття базару “Європа” вже ухвалено. Щоправда, виконати це рішення буде непросто і через певні неточності юридичного характеру. Представники влади вважають, що дозвіл на оренду об’єкту закінчується 31 грудня цього року, а юристи фірми Damis переконані, що – аж наступного року. На думку спостерігачів, ця суперечка покаже, наскільки сильний вплив має мафія на самоврядування польської столиці.

POSTUP - ПОСТУП
№94 (752),
21-27 ЧЕРВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Львів вітає Папу!
·Іван Павло ІІ: Ваша свобода виросла з жертви багатьох мучеників

ПОГЛЯД
·Чого ви чекаєте від Папи?
·В очікуванні Папи

ПАПА У ПОСТУПІ
·Ватикан відкриває свої таємниці
·Повернення Святішого Отця
·Іван Павло ІІ: Ваша свобода виросла з жертви багатьох мучеників
·Для прочан передбачено спеціальні поїзди

БАНКІВСЬКИЙ ПОСТУП
·Бути інноваційним - іти вперед новими шляхами
·Головне - добробут людей
·Найцінніший капітал

ПАПА У ПОСТУПІ
·Розклад візиту Папи Римського
·Як зустрітися зі Святішим Отцем?
·Режим роботи міського пасажирського транспорту у дні візиту Папи Римського

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Борги реструктуризують на 50 років?
·Якість подачі електроенергії візьмуть під контроль
·Львівщину відзначено
·Обласна міліція має нового керівника штабу
·Шахтарі мають намір іти на Львів
·На роботу - до Лівану
·Держава заохочує крадіїв металів

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Папу Римського побачити непросто
·Калуш шанує своє право
·Об"єднання демократів можливе
·Якщо завтра вибори...
·Ініціативної групи не зареєстрували
·Грибне браконьєрство як ноу-хау
·АЕРІФ отримала грант Світового банку

ПОСТУП З КРАЮ
·Лідер "Самостійної України" прагне померти
·Опозиція активізує свої дії
·Акції протесту фінансувала влада?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Білоруські екс-прокурори - в еміграції
·Облава на варшавському базарі
·НАТО готове втрутитися
·Командувач став президентом

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Kodak, Intel i Olympus інвестують у Data Play
·Quake для кішок
·Цінова війна Intel i AMD триває на ринку 64-розрядних процесорів
·PC-NEWS
·УВАГА!
·ЗВОРОТНИЙ ЗВ"ЯЗОК
·Технології майбутнього: живий папір
·Sun забороняє працівникам користуватися Інтернетом
·ШКОЛА МОЛОДОГО ХАКЕРА

АРТ-ПОСТУП
·Музика Христа з апології Юди
·Малюнки Бруно Шульца не потрібні Україні?
·КОМЕНТАРІ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КІНОПОСТУП
·Кевін Костнер рятує світ
·Роджер Дональдсон: Я не збирався знімати урапатріотичного фільму
·Хто хоче жити у будинку Леннона?

МУЗИЧНИЙ ПОСТУП
·Юлія Міщенко: Моє життя - пригодницький роман із щасливим кінцем
·За що любити "Їжака"?

СПОРТ-ПОСТУП
·"Динамо" - знову чемпіон
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Зробив відкриття - отримай подарунок