BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 19-20 ЧЕРВНЯ 2001 року |

Некомпетентність може бути злочинною

КОМЕНТАРІ

Роман Пастух
журналіст, краєзнавець

– Хочу нагадати, що є закон, який, на жаль, постійно намагаються забути. Мер на прес-конференції сказав, що він є гарантом порядку й стабільності у місті, і хтось би мусив за це нести якусь відповідальність. Відповідальність може бути різною. Але якщо є гонор, то людина йде у відставку, А якщо гонору нема, то порушують кримінальну справа і притягують до відповідальності. У великому інтерв’ю мера в газеті “Галицька зоря” є такі слова: “Депутат чи міський голова повинен бути підзвітним тільки своїм виборцям і перед ними – конкретними людьми нести персональну відповідальність за результати своєї роботи”. Мер сам сказав про себе, що він підзвітний перед виборцями, тож повинен нести цю відповідальність. Я дотримуюся такої думки: якщо будь-яке беззаконня не покаране, то це беззаконня завтра повториться в ще більшому вимірі. І тому я за те, щоби відбулося кримінальне розслідування, і кожен причетний відповів би за законом.

Беньямін Гайслер
німецький кінодокументаліст

– Я тут, в Україні, не маю що сказати. Але якби ми були в Німеччині, то в такій ситуації німецькі урядовці подали би у відставку до моменту з’ясування всіх обставин цієї справи.

Віра Байса
депутат обласної ради

– Зараз тривають спекуляції щодо сім’ї Калюжних. Мовляв, турбують хворих, немічних, – це абсолютна спекуляція. Я ще маю багато доказів цього, і пан Шраєр це знає. Нехай влада не спекулює на сім’ї Калюжних. Бачу, що влада ще й досі не усвідомила, про що ми говоримо, чим ми турбуємося. Якщо в розмові про розпис Бруно Шульца влада каже: “Знаєте, ми і в 15-й школі маємо щось там намальоване, і то ще краще”, – то про що ми говоримо? Маємо таку владу, яку собі самі вибрали...

Михайло Богаченко
заступник голови дрогобицької “Просвіти”

– Ми тут побачили дуже погані справи, які тиражуються, змінюються і відповідно трактуються нашими людьми. Непоінформовані люди не замислюються, здогадуються, а виявляється, що й влада домислюється й здогадується. Влада повинна користуватися фактами і діяти за законом, а не домислюватися. На вулицях говорять дуже негарні речі. Коли я був за межами Дрогобича, в інших областях, чув, що там люди нам дорікають: якщо ви не маєте влади, то громадськість повинна щось робити! Це казали прості селяни, які слухають Бі-Бі-Сі й “Свободу”. Мені було соромно, що я з Дрогобича. У нас громадськість переконана, що тут продали, нагріли руки і тепер відпираються, один на другого будуть валити і будуть відпиратися. Так говорять люди.

Микола Садоха
голова дрогобицької “Просвіти”

– Винні у сприянні викраденню фресок повинні визнати свою вину, а депутати й громадськість дадуть владі дальшу оцінку й запропонують, що далі робити.

Зеновій Мазурик
представник Асоціації музеїв та галерей України

– Мене постійно дивує позиція завідувача відділу культури, який вважає, що все під патронатом Возницького й управління культури, хоч тут безпосередня посадова особа на місці повинна відповідати від самого початку віднайдення. Це повинно бути під її контролем. Ця знахідка не була би втрачена, якби до неї було відповідне компетентне ставлення місцевих органів влади – від відділу культури до мера міста. Я бачив підпис мера на листі, в якому Гайслер повідомляв його про значення знахідки, він сам розписався, що взяв до відома. І переговори між мером міста і Гайслером про можливість залучення інвестицій таки були. Те, що сталося, – віддзеркалення нашого рівня культури: як влади, так і громадськості. Далі питання треба вирішувати з дотриманням рівня культури й етики та моралі. Не намагатися розправитися з кимось і захопити владу, скориставшись із такої ситуації, а дати належну оцінку. Кожен повинен для себе зрозуміти тут провину. Я читав останній протокол експертної ради, в якому було зазначено про можливість перенести твори до музею. І мене дивує , що про це тут ніхто не знає. Взагалі якась неузгодженість тут дуже дивна: якісь здогадки, які приводять до таких сумних справ. Це все від некомпетентності й недостатньої інформації.

Фаїна Петрякова
професор мистецтвознавства

– Наголошу на тому, що питання про перенесення тієї частини, як зараз говорять, не можна ставити. Адже це певний аналог, тільки не міжнародний, а місцевого рівня! А треба піти тим шляхом, про який говорили раніше: треба робити ТУТ міжнародний центр, і курс на заснування музею був обраний правильно, треба йти ним впевненою ходою!

Зиновій Бервецький
директор музею “Дрогобиччина”

– Хотів би сказати українцям, щоб вони повчилися в євреїв, як ставитися до збереження своєї культури.

Віктор Соколов
голова дрогобицького осередку НДП

– Ні для кого тут не є секретом, що влада вчинила злочин. Підтвердження цьому – слова п. Метика, коли йому поставили запитання, чи було порушено закон. Він визнав: так, закон було порушено. А порушення закону називається злочином. Чи когось дивує, що такий злочин стався у Дрогобичі? Навряд чи. Бо ми знаємо, хто в нас є керівником міста і спеціалістом з таких злочинів, – це колишній перший секретар міськкому КПРС. Пропоную звернутися до ЗМІ з пропозицією опублікувати лист прес-секретаря “Яд Вашем” Розенберг в англійському оригіналі з перекладом, щоб Україна знала своїх “героїв”. На жаль, місцева преса навряд чи це опублікує: вона під контролем міського голови. Якщо влада вважає, що її звинувачують дарма, – нехай подасть до суду на “Яд Вашем”.

Політичним партіям, які представлені у Дрогобицькій міськраді, варто терміново провести засідання своїх керівних органів, на яких зобов’язати депутатів скликати позачергову сесію, щоб висловити недовіру міському голові за причетність державних службовців до зникнення фресок. Політичним партіям слід через ЗМІ звернутися до виборців м. Дрогобича, щоб вони домагалися на своїх округах проголосувати за недовіру міському голові й іншим керівникам, причетним до цього злочину.

Борис Возницький
директор Львівської державної галереї мистецтв

До Калюжних є претензії, бо у помешкання можна було зайти тільки з їх дозволу, чи в присутності заввідділу культури п. Михаця або когось із керівників мерії. Тому що, коли було відкриття, між міським відділом культури і родиною Калюжних уклали угоду про те, що вони мають зберігати фрески, і туди нікого не повинні пускати, тому юридичні претензії насамперед є до них. По-перше, це сумнівна дарча. Для того, щоб написати дарчу, її треба затвердити в нотаріуса. Там ніякого затвердження немає. Це маленька розписка, яку написала хвора людина після інсульту. Заступник мера і завідувач відділу культури заперечують, що фрески демонтували в їхній присутності. “Вмивають” від цього руки...

POSTUP - ПОСТУП
№93 (751),
19-20 ЧЕРВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Маріонетка
·В НОМЕРІ
·Червоноградські шахтарі мають намір іти на Львів
·Король знову при владі

ПОГЛЯД
·Вам комуністи потрібні?
·Ланцюгові пси історії?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Цього разу Папу мало не підірвали
·Сиріт менше, ніж охочих їх усиновити
·Референдум: із вулиці - в гуртожиток
·КРИМІНАЛ
·Відкрито консульський пункт
·Конституція і науковці
·Понтифік подарує... воду
·Львівську бруківку роблять в"язні
·А чи був скарб?

ПОСТУП З КРАЮ
·Нова оксамитова революція
·Потебенько майже у відставці
·Усі купюри по 10 гривень - фальшиві
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Анархісти загнали "Велику сімку" на пароплав
·Монарх знову при владі
·Йорданія не приймає палестинських терористів
·Шпигун домовився з прокуратурою

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Любомир Буняк: нафтопровід "Одеса - Броди" будується не для Росії чи Америки, а для України
·Львівське пиво розливається тільки у Львові
·Паломники спілкуватимуться мобільно
·Мідний гігант

АРТ-ПОСТУП
·Живий щит дрогобицької влади
·ОПТИМІСТИЧНИЙ ПОСТСКРИПТУМ
·Некомпетентність може бути злочинною

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ПОЛЕМІКА

СПОРТ-ПОСТУП
·"Поступ": майже в яблучко...
·"Рома" - чемпіон, Капелло - Мойсей
·Сьогодні Україна матиме чемпіона
·Фундамент заклали
·Хаккінен відвідав Київ
·Пономарьов і Волокітін - герої європейської першості

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Брітні Спірс загинула в автокатастрофі