BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 16-17 ЧЕРВНЯ 2001 року |

Як поживають Мілошевичі?

БЕЛГРАД

Борис ВАРҐА, Белград

Колишньому президентові Югославії Слободанові Мілошевичу нині не до жартів. Кабінет міністрів схвалив закон, який легітимізує право передати екс-президента Міжнародному трибуналу в Гаазі , де він мав би відповісти за злочини проти людяності. Нагадаємо, що з 31 березня Мілошевич перебуває в белградському слідчому ізоляторі. Нова югославська влада звинувачує пана Мілошевича в корупції та у зловживанні посадовим становищем.

Після майже трьох місяців, проведених в белградській цюпі, з-поміж усіх політичних партнерів й приятелів колишнього югославського президента Слободана Мілошевича зосталася лише його дружина й соратник – Міра Маркович. Тільки вона регулярно відвідує чоловіка у в’язниці.

Син Слободана Мілошевича, Марко, утік з країни ще минулого року, одразу після падіння влади його батька. Одні інформаційні джерела твердять, що Марко перебуває в Азербайджані, інші запевняють, що Мілошевич-молодший – в Росії, в Іркутську, під охороною місцевого кримінального авторитета, який отримав мільйоні суми з рахунку колишнього югославського президента.

Донька Мілошевича, Марія залишилася в Белграді. Проти неї порушено кримінальну справу після її нападу на представників демократичної опозиції.

Нагадаємо, що в маєтку сім’ї Мілошевичів під час затримання її батька Марія вчинила стрілянину з пістолета. Вона ледве не влучила в машину, в якій сидів голова фракції демократичної опозиції – Чедомір Йованович.

Сербська преса пише, що після майже трьох місяців перебування в тюрмі Слободан Мілошевич занедужав на серце і почуває себе не надто добре. Його лікарі вважають, що Мілошевичу потрібне спеціальне лікування поза ізолятором. Прихильники Мілошевича заявляють, що демократи, знаючи, що в Слободана хворе серце, мають намір згноїти його в тюрмі.

Судова медична комісія вчора встановила, що в екс-президента – тахікардія і що він потерпає від нервових розладів і безсоння. Як заявила адвокат Мілошевича Саня Турлакова, “можна очікувати погіршення здоров’я Слободана Мілошевича, оскільки, згідно з останніми медичними оглядами, лікарі винесли рішення, що колишнього президента непотрібно спеціально лікувати”. Адвокати також вважають, що слідство над Мілошевичем проводиться в протизаконних умовах, що їх створили нинішні власті в Сербії, і що “фактично, ця справа перестала бути юридичною і стала політичною”.

За останніми опитуваннями громадської думки в Сербії, які минулого тижня оприлюднила белградська агенція “Фактор-плюс”, більшість мешканців країни виступає проти передання Мілошевича в руки міжнародного трибуналу і лише 8 відсотків опитаних вважають, що колишній президент повинен постати перед Гаазьким трибуналом. Політичні аналітики переконані, що негативне ставлення сербського народу до міжнародного суду зумовлене не стільки шанобливим ставленням до Мілошевича, скільки побоюванням розвитку цієї справи. Адже Сербію можуть зробити винною у всіх балканських війнах і змусити її виплачувати відшкодування Хорватії, Боснії та Герцеговині, яке, за оцінкою цих країн, становить понад 60 мільярдів доларів.

Сам Мілошевич заявив, що накладе на себе руки (як це колись давно зробили його мати й батько) у разі, якщо нові сербські власті відправлять його до Гааги.

POSTUP - ПОСТУП
№92 (750),
16-17 ЧЕРВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Буш і Кваснєвський допоможуть Україні
·B HOMEPI
·Нагороду поєднання вручить Папа Римський

ПОГЛЯД
·Ви Ющенкові вірите?
·фах політика

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·ЛТБ: верхи не можуть, а низи не хочуть. Жити по-старому
·Зимові канікули розпочнуться восени?
·Комісії з Києва та Львова об'єднають дії
·Потреби неповносправних враховано
·Травматологам роботи не бракує
·Звинувачують... кіно
·ОРТПЦ можуть знеструмити
·Який був одяг на вбивці?
·У медиків - свято

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Леся Ґонґадзе вимагає провести ще одну експертизу
·Щасливий день судді Миколи Замковенка
·Олег Заверуха: В Україні існують правозахисні організації, але відсутня правозахисна система

ПОСТУП У СВІТ
·Як поживають Мілошевичі?
·Монархістам пророкують перемогу
·Пекін озброює Фіделя Кастро
·У Білорусі діяв "ескадрон смерті"
·СВІТООГЛЯД

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Повернути викрадені пам'ятки мистецтва!
·Постмодерний цілунок Вайльду
·Культура потребує захисту

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·НАСА не потребує точки опори
·Створено рятувальний жилет для пілотів
·Відтепер кіно можна... понюхати
·Земля ще й світиться
·Скільки зірок на небі?
·Свічки забруднюють середовище

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Подібних ікон в Україні вже небагато
·Архистратига Михаїла не ображали

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Православні церкви в Україні
·Рік Маркіяна Шашкевича

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Цей неприємний "мозольний діагноз"
·Сонце буває небезпечним
·Сальєрі не винен?!

СПОРТ-ПОСТУП
·Чемпіона України визначить "Дніпро"
·Гончара таки дискваліфікували
·Збірна України на Чемпіонаті світу
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР