BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-13 ЧЕРВНЯ 2001 року |

ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

Відповідь на публікацію

У зв’язку з опублікуванням у газеті “Потуп” статті “Двобій із податковою” (№82) надсилаємо інформацію щодо перевірки ТзОВ “Формула”.
Не заперечуємо проти опублікування вказаної інформації. Переконані, що це допоможе читачам газети оцінити дану ситуацію об’єктивно...
Перший заступник Голови ДПА у Львівській області
Т. Козак

Додаток: Мовою цифр та фактів про ТзОВ “Формула”

Перевіркою ТзОВ фірми “Формула”, проведеною УПМ ДПА у Львівській області (акт від 27.12.2000 р.) встановлено наступне :

Упродовж 1999-2000 рр. товариством “Формула”, яке в даний період перебувало на спрощеній системі оподаткування та звітності, було виплачено засновникам підприємства Дяківу Теодору Олексійовичу та Гамолі Оресту Євгеновичу дивіденди в сумі 395 950 грн., а саме Дяківу Т.О. – 376 945 грн., Гамолі О.Є. –
19 005 грн. При цьому підприємство податок на дивіденди чи прибутковий податок із громадян із сум виплат не утримувало та в бюджет не перераховувало .
УПМ ДПА у Львівській області за результатами перевірки донараховано податок на дивіденди в сумі 118 750 грн. та пені в сумі 36 874 грн. За актом перевірки ДПІ у Галицькому районі м. Львова прийнято рішення від 09.01.2001 р. № 0016/04-23-2/13799743/355 про застосування та стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про оподаткування на загальну суму 155 659 грн.

УПМ ДПА у Львівській області виходило з того, що згідно з п.п.7.8.2. п.7.8. ст.7, п.16.13. Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” платник податку, який виплачує дивіденди своїм акціонерам (власникам), нараховує та утримує податок на дивіденди в розмірі 30 % нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат незалежно від того, чи є емітент платником податку на прибуток. Зазначений податок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів .

Роз’яснення з цього питання надано в листі ДПА України від 18.03.2000 р. №3809/7/15-1317 “Про оподаткування дивідендів підприємств, що перейшли на спрощену систему оподаткування” за підписом заступника голови ДПА України Г.Оперенка. Арбітражним судом Львівської області прийнято рішення від 28.03.2001 р. по справі № 5/38-5/7, яким вирішено відмовити ТзОВ фірмі “Формула” в позові про визнання недійсним рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова .

Окремо слід відзначити позицію Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, який у листі від 08.05.2001 р. №1-221/30107 визначився на користь стягнення прибуткового податку з громадян при виплаті дивідендів, а не податку на дивіденди. У випадку ТзОВ фірми “Формула” сума несплаченого прибуткового податку з громадян за фактами, викладеними в акті, склала б 171 тис. грн., а з урахуванням фінансових санкцій відповідно до Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” сума перевищила б 500 тис. грн.

Управління податкової міліції ДПА у Львівській області

Вода і політика

Щоб волда не пахла політикою достатньо, на мою думку, лише замінити керівництво “Львівводоканалу”. Бо з діючого в даний час керівництва, виражаючись словами п. Юзя, вже ніц не вийде.

Нове керівництво, бажаючи вивести своє підприємство з кризи, в першу чергу вирішуватиме енергетичну проблему, а не, склавшируки, думатиме кому “віддатись”.

Впевнений, що вирішення енергетичної проблеми ноіве керівництво почне з пошуків альтернативного енергопостачання. Наприклад, зі встановлення біля своїх помпових станцій вітрових електростанцій.

Вартість вітчизняних вітрових електростанцій типау “Віндповер” складає на даний час приблизно 60000 гривень. Враховуючи яку суму грошей платить “Львівводоканал” за спожиту електроенергію, затрати на придбання вітрових електростанцій не такі вже й великі. А через рік-два експлуатації – дармова електроенергія. Мало того, залишки електроенергії можна було б зще й продавати, приєднавши вітрову електростанцію до загальної мержі електропередач.

Встановлює такі електростанції підприємство “Уінденерго Лтдж”. До речі, ВАТ “Львівський завод фрезерних верстатів” співпрацює з вищевказаним підприємством, виготовляючи один із основних вузлів вітрової електростанції і, гадаю, не відмовився б посприяти у вирішенні такого наболілого для нашого міста питання.

Дмитро Зушман, м. Львів

Комп’ютер чи компутер?

Насиченість російської мови чужомовними словами – чи не найбільша серед інших мов. Тому й рясніє вона парикмахерами, одеколонами, бухгалтерами, бюстгальтерами.

Збагатилася вона й іще одним чужомовним словом “компютєр” (від англійського computer). В Україні, услід за російською, також пишуть це слово з літерою “ю” (попередженою апострофом) – “комп’ютер”.

Наша мова розкута, плинна (чи не звідси її співучість?), і ми, щоб вимовити “ю”, – напружуємося ротом, зокрема після недзвінкого “п”, дещо більше, ніж при вимові “у”. Звідси більш вільно звучить “компутер”, подібно до відновленого слова “журі” (російською – “жюрі”). У такий же спосіб (з літерою “у”) вимовляє й наш західний сусід. До слова, він має ще одне, подібне, хоч і мало вживане, польське слово “компут” (komput), що означає “чисельний стан”. І ось появилася наша оригінальна назва для того ж пристрою до думання – мізківник (“Поступ” ч.100/10.06.00). (Це – “по-компутерному”, по-свійському – “розумник”, “мудрагель”, “мудрик”).

Задля справедливості згадаємо, російська мова має й свої здобутки у творенні нових слів (неологізмів), наприклад, “космонавт”. Чи неологізм цей логічний? – питання риторичне. Космонавт – людина, що плаває в Космосі (хай і навколо Землі). У Всесвіті рухається й Земля. Отже, всі ми з вами, дорогі земляни, – “космонавти”! Астронавт же рветься поза земну сферу – ad astram.
Ярослав Татомир

Шкільний парламент

Сьогоднішня школа зовсім не схожа на ту, яка була колись, в якій навчалися наші батьки. Школи набувають демократичного розвитку і навіть мають шкільний парламент. На зібраннях парламенту обговорюються найрізноманітніші шкільні проблеми: від проведення дискотек, поїздок, наукових конференцій до комп’ютеризації, профілізації та ремонту шкіл. Міністерство освіти Львова обіцяє вирішувати глобальні шкільні проблеми (згідно із договором міського шкільного парламенту і міністерства освіти).

Та шкільна демократія закінчується, як тільки учні висувають прохання економічного плану, що є дуже болючим для адміністрації школи. Таким чином, коли в одній із львівських шкіл учні 11-го класу подали заяву із проханням скасувати для них збір коштів на ремонт школи у зв’язку з великими витратами випускників, адміністрація до цього поставилася не надто прихильно. Не кажучи вже про класного керівника, який – укотре – назвав учнів хамами та ще й порівняв із “бридкими медузами”, обливаючи брудом “підлих” учнів.

Шкільний парламент продовжує працювати, намагається зробити неможливе – демократизувати школу.

Галина Степанюк, м. Львів


POSTUP - ПОСТУП
№89 (747),
12-13 ЧЕРВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Удвічі швидше
·В НОМЕРІ
·Війна наближається до Скоп’є
·Бензиновий синдикат на заході України

ПОГЛЯД
·Айріс Розенберг: Чому вони тепер не кажуть правди?
·Чи потрібні нам фрески Бруно Шульца?
·містер Ґейтс із балалайкою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Україну очікує судовий колапс
·Рухівці хочуть миру, але готуються до війни
·Допомога зі Страсбурга
·У “Ляльці” стріляли
·Обрано керівництво “Молодь за реформи”
·Знов населення не платить?
·Видала неграмотність
·Львів не повинен розвиватися за радянськими схемами
·Анатолій Зленко: Ваше місто може "дати фору" Києву

ПОСТУП З КРАЮ
·Удвічі швидше
·А чи був мільярд?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Хатамі отримує чергову перемогу
·Правий уряд починає роботу
·Війна наближається до Скоп’є
·Техас та Луїзіану щндро накрило водою

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ТЛУМАЧНИК
·Бензиновий синдикат на заході України
·Російська експансія в Україну
·"Обличчя міста" напрокат
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·І миші, і коти
·Духовна музика сучасності
·Світ музичних образів Юрія Лисиченка

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ЛИСТИ ДО ІВАНА ПАВЛА ІІ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" "ховає" сам себе
·Куертен і Капріаті - тріумфатори Парижа
·Три титули "Мотора" та путівка українців на Чемпіонат Європи
·Волокитін - найкращий серед львів"ян
·"Рома" зберігає інтригу до останнього туру
·Український бокс до "золота" ще не "дотягує"
·Молодший Шумахер переміг брата
·"Колорадо" - володар Кубка Стенлі

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Першу "сучасну" Біблію проілюструє Клаудія Шиффер