BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-13 ЧЕРВНЯ 2001 року |

Духовна музика сучасності

Львівський хор Gloria на “Музичних прем’єрах сезону” в Києві

ГАСТРОЛІ

Любава СИДОРЕНКО© ПОСТУП

Напрочуд насиченим серйозними мистецькими подіями вже вкотре видався для Києва травень. І це не дивно. Адже Київ, по-перше, наприкінці травня за традицією святкує День міста, а по-друге, Київ різноманітними мистецькими акціями розпочав підготовку до десятої річниці незалежності України.

Так, не встигла публіка ще оговтатися після потужного струменя інформації, запропонованої VII Міжнародним Форумом музики молодих, як гостинно відчинив свої двері одинадцятий Міжнародний фестиваль, організований Національною спілкою композиторів України, – “Музичні прем’єри сезону”. Цей фестиваль, до речі, як і львівські “Контрасти”, вважається одним із найпрестижніших.

Протягом 20-ти днів відбулося більше 20-ти різнопланових цікавих концертів, 2 майстер-класи польських композиторів М. Стаховського та З. Буярського, майстер-клас “Гайдн-тріо” з Австрії.

Але годі й казати, якою смачною родзинкою видалися концертні виступи Львівського камерного хору Gloria під орудою його художнього керівника та диригента Володимира Сивохіпа.

Два вечори поспіль елітна аудиторія насолоджувалася вишуканою, надзвичайно складною та цікавою програмою, яка репрезентувала духовну музику сучасних композиторів.

Тільки-но пролунали перші звуки у просторому залі Кафедрального собору Св. Олександра, як усе навкруги завмерло. Інтелігентне, яскраве виконання створювало особливу атмосферу, занурюючи слухачів у світ найтоншого, найделікатнішого сприйняття музики. Цікаво, що у жодного з присутніх у залі не було бажання роздивлятися публіку, як це, не будемо критися, в нас іноді трапляється. Виникало враження, що під склепінням храму з його чудовою акустикою звучить якийсь неземний, дивовижно злагоджений інструмент.

“Псалом і Молитва” (“Отче наш”) для сопрано і хору композитора Мирослава Скорика, “Богородице Діво, радуйся” Ігоря Щербакова, “Херувимська” та “Тебе поем...” Ганни Гаврилець, “Блажен муж” Богдана Сегіна сприймалися з великим захопленням. Зачарували своєю високою духовною пісенністю кантата “О, як тужиш, Мати” Анджея Нікодемовича і твори Арво Пярта – “Богородице Діво” та “Молитва після Канону”. Наступний концерт, що відбувся у розкішному Колонному залі ім. М. Лисенка Національної філармонії, став справжнім музичним дійством.

Хор у поєднанні з віртуозною партією органу (соліст – дипломант Міжнародних конкурсів ім. Лисенка в Києві, ім. Падеревського в Польщі – Петро Довгань) створили воістину божественні, чаруючі гармонії, незглибиме море відтінків.
Стримана експресія Berliner Messe Арво Пярта, написана для хору, солістів та органу, затьмарила колорит Canto Ricordo Камерної симфонії №5 Віталія Губаренка для хору capella та скрипки соло (внутрішньо осмислене, інтелектуальне виконання лауреатом І Міжнародного конкурсу ім. М. Лисенка в Харкові Павлом Довганем), глибокий драматизм Hymnus pro peccatis (“Жаль за гріхи” для сопрано, мішаного хору та органу Анджея Нікодемовича полонили тонким відчуттям ускладненої сучасної музичної мови.

Було приємно, що, незважаючи на гучне проведення і святкування Дня міста Києва, у залі було багато прихильників серйозної академічної музики та виконавчої майстерності хору Gloria.

Цей колектив вирізняється з-поміж інших продуманою, стильово позначеною інтерпретацією. Досвід, авторитет диригента хору Володимира Сивохіпа, його вміння організувати та скерувати колег, спільна творча праця – усе це є передумовами саме такого успіху.

До речі, виступи Gloria у Києві були лише складовою турне. У Чернігові та Житомирі, де також із великим успіхом відбулися концерти хору, вшанувати гостей зі Львова прийшли поважні представники музичного бомонду цих міст.

POSTUP - ПОСТУП
№89 (747),
12-13 ЧЕРВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Удвічі швидше
·В НОМЕРІ
·Війна наближається до Скоп’є
·Бензиновий синдикат на заході України

ПОГЛЯД
·Айріс Розенберг: Чому вони тепер не кажуть правди?
·Чи потрібні нам фрески Бруно Шульца?
·містер Ґейтс із балалайкою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Україну очікує судовий колапс
·Рухівці хочуть миру, але готуються до війни
·Допомога зі Страсбурга
·У “Ляльці” стріляли
·Обрано керівництво “Молодь за реформи”
·Знов населення не платить?
·Видала неграмотність
·Львів не повинен розвиватися за радянськими схемами
·Анатолій Зленко: Ваше місто може "дати фору" Києву

ПОСТУП З КРАЮ
·Удвічі швидше
·А чи був мільярд?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Хатамі отримує чергову перемогу
·Правий уряд починає роботу
·Війна наближається до Скоп’є
·Техас та Луїзіану щндро накрило водою

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ТЛУМАЧНИК
·Бензиновий синдикат на заході України
·Російська експансія в Україну
·"Обличчя міста" напрокат
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·І миші, і коти
·Духовна музика сучасності
·Світ музичних образів Юрія Лисиченка

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ЛИСТИ ДО ІВАНА ПАВЛА ІІ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" "ховає" сам себе
·Куертен і Капріаті - тріумфатори Парижа
·Три титули "Мотора" та путівка українців на Чемпіонат Європи
·Волокитін - найкращий серед львів"ян
·"Рома" зберігає інтригу до останнього туру
·Український бокс до "золота" ще не "дотягує"
·Молодший Шумахер переміг брата
·"Колорадо" - володар Кубка Стенлі

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Першу "сучасну" Біблію проілюструє Клаудія Шиффер