BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-13 ЧЕРВНЯ 2001 року |

Удвічі швидше

Два уламки єдиного колись Руху блокуються напередодні виборів

ПОЛІТИКА

Олег КОНИК© ПОСТУП

Закінчення. Початок – на стор. 1

Незважаючи на скептицизм Леоніда Кучми, котрий не бачить позитиву у створенні блоку між партіями, які очолюють Костенко й Удовенко, саме тепер є надія, що українська націонал-демократія нарешті вилікується від своєї традиційної “хвороби” – роздрібненості – й перестане діяти згідно з приказкою “Де два українці – там три гетьмани”.

На початку 90-х років минулого століття саме середовище Народного руху (тоді ще громадського об’єднання) чи не найбільше доклалося до демократизації українського життя, є внесок Руху і в незалежність України. Щоправда, після перших успіхів тодішня націонал-демократія так і не змогла подолати помилок своїх попередників, а відтак не змогла стати силою, яка би творила державу. Натомість виникали все нові партії націонал-демократичного ґатунку, і як наслідок це середовище не здобуло значних перемог на виборах ані 1994, ні 1998 року. Після останніх виборів в НРУ виникла дуже напружена ситуація навколо принципів керівництва партії: тодішнього голову В’ячеслава Чорновола звинувачували в авторитаризмі, а врешті-решт у 1999 році партія розпалася на дві частини.

Оглядачі вбачали причетність влади до розколу Руху, оскільки їй було вигідно створити для виборців дилему в такій системі: ми, тобто влада, чи комуністи. Однак, схоже, що цього року ситуація може змінитися. Націонал-демократи мають шанс стати впливовою силою, якщо, по-перше, їм вдасться подолати свою роздрібненість. По-друге, у правих майже є політичний лідер – екс-прем’єр Віктор Ющенко, рейтингу якого може позаздрити будь-який інший політик.

По-третє, події останніх місяців іще раз довели правим, що сильна опозиція – це єдина опозиція, тому, маючи такий приклад, націонал-демократи мали би зробити все, щоби створити потужне об’єднання. Якщо врахувати всі ці передумови, то об’єднання правих сил могло би розраховувати, за прогнозами політологів, щонайменше на чверть парламентських мандатів.

Усі ці думки лідери націонал-демократів повторюють останнім часом дуже часто, проте на шляху до створення потужного об’єднання зроблено лише один крок, і то – лише двома партіями: НРУ й УНР. Як відомо, Народний рух України вже декларував існування блоку з партією “Реформи і порядок” і Конгресом українських націоналістів. За словами Геннадія Удовенка, спочатку відбудеться об’єднання двох Рухів, потім – об’єднання з ПРП. “Основою передвиборного блоку правих сил будуть НРУ, УНР, ПРП і КУН”, – сказав Удовенко. Голова партії – наступного учасника об’єднавчого процесу – ПРП – Віктор Пинзеник заявив, що праві партії переходять до тактики “єдина ідеологія – єдиний виборчий список – єдина фракція в парламенті”. Він, окрім того, зазначив, що керівництво партії “Реформи і порядок” дуже задоволене тим, що буде мати справу з єдиним Рухом.

Очікується, що восени відбудеться з’їзд правих сил, на якому буде оголошено про єдиний передвиборний список правого блоку. “У списку будуть дуже цікаві прізвища”, – пообіцяв з цього приводу Пинзеник і висловив надію, що фракція цього блоку буде найчисельнішою в майбутньому парламенті.

Олександр СТЕГНІЙ
керівник відділу соціально-політичних досліджень “СОЦИС-Геллап”

Протягом останнього півріччя стало зрозуміло, що окремо жоден із цих двох Рухів не матиме гарантії, що він буде представлений у Верховній Раді. Досвід засвідчив, що рівень їхньої підтримки критичний – по 2,8%. З цього погляду об’єднання – доволі логічний крок, оскільки виборцям дуже складно розрізняти ці Рухи. Об’єднання в коаліцію правих сил – єдина реальна можливість для цих людей отримати мандати у Верховній Раді. Питання в тому, чи вистачить нині у Рухів здорового глузду, щоби не породити ситуацію “два гетьмани і три булави”. Їм категорично не рекомендується визначати, хто головний у цьому блоці. На першому плані повинна бути ідея проходження в парламент, а вже потім – особисті амбіції.

POSTUP - ПОСТУП
№89 (747),
12-13 ЧЕРВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Удвічі швидше
·В НОМЕРІ
·Війна наближається до Скоп’є
·Бензиновий синдикат на заході України

ПОГЛЯД
·Айріс Розенберг: Чому вони тепер не кажуть правди?
·Чи потрібні нам фрески Бруно Шульца?
·містер Ґейтс із балалайкою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Україну очікує судовий колапс
·Рухівці хочуть миру, але готуються до війни
·Допомога зі Страсбурга
·У “Ляльці” стріляли
·Обрано керівництво “Молодь за реформи”
·Знов населення не платить?
·Видала неграмотність
·Львів не повинен розвиватися за радянськими схемами
·Анатолій Зленко: Ваше місто може "дати фору" Києву

ПОСТУП З КРАЮ
·Удвічі швидше
·А чи був мільярд?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Хатамі отримує чергову перемогу
·Правий уряд починає роботу
·Війна наближається до Скоп’є
·Техас та Луїзіану щндро накрило водою

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ТЛУМАЧНИК
·Бензиновий синдикат на заході України
·Російська експансія в Україну
·"Обличчя міста" напрокат
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·І миші, і коти
·Духовна музика сучасності
·Світ музичних образів Юрія Лисиченка

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ЛИСТИ ДО ІВАНА ПАВЛА ІІ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" "ховає" сам себе
·Куертен і Капріаті - тріумфатори Парижа
·Три титули "Мотора" та путівка українців на Чемпіонат Європи
·Волокитін - найкращий серед львів"ян
·"Рома" зберігає інтригу до останнього туру
·Український бокс до "золота" ще не "дотягує"
·Молодший Шумахер переміг брата
·"Колорадо" - володар Кубка Стенлі

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Першу "сучасну" Біблію проілюструє Клаудія Шиффер