BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-13 ЧЕРВНЯ 2001 року |

Анатолій Зленко: Ваше місто може "дати фору" Києву

ІНСПЕКЦІЯ

Любко ПЕТРЕНКО

На вікенди до Львова завітали високі гості з Києва, зокрема віце-прем'єр Володимир Семиноженко та міністр закордонних справ і, за сумісництвом, голова комітету організації зустрічі Папи Римського Анатолій Зленко. Поважне панство провело інспекцію об'єктів, куди має завітати Іван Павло ІІ, і зробили висновок, що все робиться добре. Потім у РОКСі відбулося виїзне засідання комітету.

Пан Зленко, окрім свого дипломатичного хисту, вирішив продемонструвати львів'янам і філологічну обізнаність, тож почав усіх переконувати, що Папу варто іменувати саме Йоаном Павлом ІІ. Якщо ж наш шеф дипломатії ще трохи набереться мудрості із невичерпного орієнтального джерела, то, за логікою, наступним кроком мало би бути його зауваження Понтифікові, що той неправильно хреститься.

А поза тим Анатолій Максимович виявився дуже милою людиною. Щиро захоплювався нашим містом, хвалив його мешканців. В усякому разі, так мені здалося, коли я намагався розкодувати його дипломатичні висловлювання. "Мої сподівання є оптимістичними, моральна готовність львів'ян до візиту мене вразила чи не найбільше, я покладаю великі надії на те, що за два тижні вона якісно й кількісно перейде в готовність фактичну, -- ділився він своїми спостереженнями із журналістами, -- Практично на всіх об'єктах я бачив натхненні обличчя і вмілі руки львів'ян". Міністр також зазначив, що "в деяких питаннях Львів навіть може "дати фору" Києву".

Дехто із журналістів дозволив собі засумніватися в такій уже перфектній готовності львівських об'єктів. Тож Зленко навів взяв собі на озброєння конкретний фактаж: "Я розпочав огляд об'єктів з аеропорту й уважаю, що там майже все готово. Ми відвідали митрополичі палати, і, як мені пояснив Михайло Васильович (Гладій -- Л.П.) та люди, безпосередньо причетні до ремонту, робіт залишається лише на тиждень. Був я і на іподромі й переконався, що й там все йде за планом. Я впевнений, що всі підготовчі роботи буде виконано до 16 червня". А сам пан Гладій, який теж був присутній на брифінгу, запросив журналістів
на огляд усіх об'єктів 20 червня.

Зачепив Анатолій Зленко й питання безпеки: "Моє бачення безпеки не вимірюється лише кількістю представників спецслужб та правоохоронних органів, які гарантуватимуть безпеку людей під час візиту. Я не випадково говорю про спокій усіх львів'ян та численних паломників, які прибудуть до Вашого міста, а не лише про безпеку глави держави Ватикан". Міністр зробив паузу й запитав: "Ви зрозуміли мою думку?". Добре запитання, подумав я і, напевно, всі інші присутні на брифінгу журналісти. Й усі ми хором захитали головами: "Так, так, звичайно".

Кореспондент "Поступу" намагався вияснити, у який спосіб наше зовнішньополітичне відомство має намір дати гідну відсіч провокаторам з російської православної церкви, які своїми заявами та підбурюванням вірних в Україні намагаються нашкодити справі прийняття Папи. Реакція, як виявилося, буде дуже жорстокою -- ми ними зігноруємо і не просто так, а з обличчям, сповненим презирства. Як вважає головний український дипломат: "Справа в тому, що офіційна позиція Російської Федерації щодо цього візиту поки що мовчазна. Нотою в даному випадку ми не можемо реагувати на подібні випади. Це не потрібно. Ми це зможемо спокійно пережити. Ми ведемо відповідну роботу по інших каналах". А щоб ці провокатори знали, що відсіч у разі чого таки буде дана, то пан Зленко закликав працівників преси долучитися до активної контрпропагандистської діяльності.

POSTUP - ПОСТУП
№89 (747),
12-13 ЧЕРВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Удвічі швидше
·В НОМЕРІ
·Війна наближається до Скоп’є
·Бензиновий синдикат на заході України

ПОГЛЯД
·Айріс Розенберг: Чому вони тепер не кажуть правди?
·Чи потрібні нам фрески Бруно Шульца?
·містер Ґейтс із балалайкою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Україну очікує судовий колапс
·Рухівці хочуть миру, але готуються до війни
·Допомога зі Страсбурга
·У “Ляльці” стріляли
·Обрано керівництво “Молодь за реформи”
·Знов населення не платить?
·Видала неграмотність
·Львів не повинен розвиватися за радянськими схемами
·Анатолій Зленко: Ваше місто може "дати фору" Києву

ПОСТУП З КРАЮ
·Удвічі швидше
·А чи був мільярд?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Хатамі отримує чергову перемогу
·Правий уряд починає роботу
·Війна наближається до Скоп’є
·Техас та Луїзіану щндро накрило водою

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ТЛУМАЧНИК
·Бензиновий синдикат на заході України
·Російська експансія в Україну
·"Обличчя міста" напрокат
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·І миші, і коти
·Духовна музика сучасності
·Світ музичних образів Юрія Лисиченка

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ЛИСТИ ДО ІВАНА ПАВЛА ІІ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" "ховає" сам себе
·Куертен і Капріаті - тріумфатори Парижа
·Три титули "Мотора" та путівка українців на Чемпіонат Європи
·Волокитін - найкращий серед львів"ян
·"Рома" зберігає інтригу до останнього туру
·Український бокс до "золота" ще не "дотягує"
·Молодший Шумахер переміг брата
·"Колорадо" - володар Кубка Стенлі

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Першу "сучасну" Біблію проілюструє Клаудія Шиффер