BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-13 ЧЕРВНЯ 2001 року |

Львів не повинен розвиватися за радянськими схемами

Переконаний екс-міністр закордонних справ, директор Інституту євроатлантичного співробітництва Борис Тарасюк

СПІВПРАЦЯ

Іванка ПОПОВИЧ© ПОСТУП

"Я сприймаю Львів не лише як унікальне архітектурне явище України, а як унікальне архітектурне явище всієї Центральної та Східної Європи, -- заявив під час засідання "круглого столу" в Інституті розвитку міста, де були присутні журналісти й інтелігенція Львова, директор Інституту євроатлантичного співробітництва Борис Тарасюк. -- Я сприймаю Львів як духовний центр України, центр, який є осердям національної ідентичності. Львів відігравав, відіграє і буде відігравати одну із найбільших ролей у житті України".

Проте, на думку Бориса Тарасюка, міській владі необхідно більше уваги надавати реконструкції, реставрації та оновленню Львова. Як слушно зауважив екс-міністр закордонних справ, ознаки цих процесів можна спостерігати і сьогодні, коли місто готується до приїзду Папи Івана Павла ІІ. "Я думаю, що у програмі перебування Папи в Україні є Львів, -- вважає Борис Тарасюк. -- Це, першою чергою, вияв значення, на яке заслуговує Львів як духовний центр України". Також він переконаний у тому, що факт проведення саміту глав держав Центральної та Східної Європи 1999 року саме у Львові зовсім не випадковий, а є свідченням того, що місто поступово стає центром міжнародного життя. І необхідно й далі все більше зусиль докладати до того, щоби розвивати місто як усесвітній туристичний центр, проводячи різноманітні міжнародні зустрічі, конференції та симпозіуми. Той факт, що Львів належить до культурної спадщини ЮНЕСКО, також свідчить про те, що львів'яни багато робили та роблять для того, щоби створити і зберегти неповторне архітектурне обличчя міста.

На думку Бориса Тарасюка, його знайомство з директором Інституту розвитку міста Андрієм Садовим започаткувало співпрацю двох інститутів. "Наші контакти та зустрічі, я сподіваюсь, переростуть у співпрацю двох унікальних інститутів в Україні -- Інституту євроатлантичного співробітництва та Інституту розвитку міста, -- заявив Борис Тарасюк. -- І хоча я не мав можливості ознайомитися із концепцією розвитку міста, сам факт спроби створення такого документу в Україні є позитивним та унікальним. Оскільки Львів на сьогодні і далі розвивається за ще радянськими схемами та проектами, то спроби поглянути на майбутнє свого міста з точки зору його унікальної історичності треба вітати".

Відповідаючи на питання журналістів щодо можливості регіональної інтеграції до Європи, Борис Тарасюк зазначив, що наразі існує поняття інтеграції регіонів лише країн-членів Євросоюзу, проте це не означає, що неможлива співпраця Львівщини у рамках цієї концепції. "У цьому сенсі Львівщина вже є учасником єврорегіонів "Буг" та "Карпати", -- зазначив Борис Тарасюк. -- Отже, є можливість для співпраці, та й Галичина є активним учасником роботи цих єврорегіонів. Але якщо мовиться
про регіональну інтеграцію, то це зовсім інше питання. І тут я вважаю, що всім іноземцям необхідно нагадувати, що Україна є складовою частиною Європи, а Європейський Союз є лише складовою частиною Європи, до складу якого входить усього 12 асоційованих членів. Європа -- це 47 країн, і Україна є невід'ємною складовою частиною Європи".

POSTUP - ПОСТУП
№89 (747),
12-13 ЧЕРВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Удвічі швидше
·В НОМЕРІ
·Війна наближається до Скоп’є
·Бензиновий синдикат на заході України

ПОГЛЯД
·Айріс Розенберг: Чому вони тепер не кажуть правди?
·Чи потрібні нам фрески Бруно Шульца?
·містер Ґейтс із балалайкою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Україну очікує судовий колапс
·Рухівці хочуть миру, але готуються до війни
·Допомога зі Страсбурга
·У “Ляльці” стріляли
·Обрано керівництво “Молодь за реформи”
·Знов населення не платить?
·Видала неграмотність
·Львів не повинен розвиватися за радянськими схемами
·Анатолій Зленко: Ваше місто може "дати фору" Києву

ПОСТУП З КРАЮ
·Удвічі швидше
·А чи був мільярд?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Хатамі отримує чергову перемогу
·Правий уряд починає роботу
·Війна наближається до Скоп’є
·Техас та Луїзіану щндро накрило водою

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ТЛУМАЧНИК
·Бензиновий синдикат на заході України
·Російська експансія в Україну
·"Обличчя міста" напрокат
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·І миші, і коти
·Духовна музика сучасності
·Світ музичних образів Юрія Лисиченка

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ЛИСТИ ДО ІВАНА ПАВЛА ІІ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" "ховає" сам себе
·Куертен і Капріаті - тріумфатори Парижа
·Три титули "Мотора" та путівка українців на Чемпіонат Європи
·Волокитін - найкращий серед львів"ян
·"Рома" зберігає інтригу до останнього туру
·Український бокс до "золота" ще не "дотягує"
·Молодший Шумахер переміг брата
·"Колорадо" - володар Кубка Стенлі

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Першу "сучасну" Біблію проілюструє Клаудія Шиффер