BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-13 ЧЕРВНЯ 2001 року |

Айріс Розенберг: Чому вони тепер не кажуть правди?

В інтерв’ю “Поступу” речник музею “Яд Вашем” наполягає на безпосередній причетності мера Дрогобича до вивезення фресок Шульца

ЗВИНУВАЧЕННЯ

Дмитро КАНЕВСЬКИЙ,

Триває скандал навколо фресок Бруно Шульца. Те, що фрески вже в Ізраїлі, є доконаним фактом. Утім, не менш важливим було б дізнатися, як вивезення безцінної спадщини дрогобицького митця стало взагалі можливим, адже, згідно з законодавством України, історію зі зникненням фресок можна вважати нічим іншим, як перемитництвом.

Особливо незрозумілою у цій історії залишається роль мера Дрогобича Олексія Радзієвського та його заступника Тараса Метика. Можливо, правда стане відомою після закінчення розслідування СБУ, яке нарешті втрутилося в “справу Шульца”. Проте наразі допомогти з’ясувати, в чому полягає вина дрогобицької влади (якщо вона взагалі присутня) можуть слова офіційного речника музею “Яд Вашем” Айріс Розенберг.

У розмові з кореспондентом “Поступу”, яка тривала понад годину, пані Розенберг неодноразово наголошувала на тому, що вивезення фресок Шульца не було б технічно та юридично можливим за відсутності співпраці з місцевою владою. Пані Розенберг стверджує, що першим місцем, куди подалася група ізраїльських науковців, була мерія Дрогобича. “Ми провадили консультації з першими особами Дрогобича, у тому числі й із мером міста, його заступником та головою відділу культури мерії”, – каже Айріс Розенберг. Речник “Яд Вашему” наголошує на тому, що всі дії співробітників музею були узгоджені із владою міста, науковці діяли цілком відкрито і не приховували свого наміру перевезти фрески до Єрусалима, а мер Радзієвський знав про це і не мав нічого проти цієї ініціативи. Пані Розенберг також підтвердила, що під час безпосереднього зняття фресок зі стін представники дрогобицької мерії просто залишили помешкання, мовляв, квартира із фресками – приватна власність подружжя Калюжних, що там мешкає, із ними й домовляйтеся.

На жаль, Айріс Розенберг продовжує зберігати у таємниці деякі факти, які могли б пролити світло на цю скандальну історію. Зокрема, вона відмовляється говорити про те, яким саме шляхом вивозилися фрески, через яке місто, яким транспортом та з чиєї згоди. Вона також не відповіла, чи дії мера Дрогобича та його підлеглих були безкорисливими, що наводить на думку про те, що перебування ізраїльських науковців у Дрогобичі не обмежилося 100 доларами, які заплатили подружжю Калюжних...

Протягом нашої розмови речник музею “Яд Вашем” неодноразово підкреслювала, що представники дрогобицької влади відкрито співпрацювали з представниками “Яд Вашем”, а тому не знати про їхні плани не могли. “Ми надто поважна установа, аби нехтувати згодою влади,” – каже пані Розенберг. Вона також запевняє, що здивована останніми заявами дрогобицького мера і його заступника. Як відомо, Радзієвський і Метик кажуть, що нічого не знали про намір ізраїльтян вивезти фрески в Єрусалим. “Чому тепер вони не говорять правди? Чому відмежовуються від своїх дій та слів?” – заявила “Поступу” Айріс Розенберг.

POSTUP - ПОСТУП
№89 (747),
12-13 ЧЕРВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Удвічі швидше
·В НОМЕРІ
·Війна наближається до Скоп’є
·Бензиновий синдикат на заході України

ПОГЛЯД
·Айріс Розенберг: Чому вони тепер не кажуть правди?
·Чи потрібні нам фрески Бруно Шульца?
·містер Ґейтс із балалайкою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Україну очікує судовий колапс
·Рухівці хочуть миру, але готуються до війни
·Допомога зі Страсбурга
·У “Ляльці” стріляли
·Обрано керівництво “Молодь за реформи”
·Знов населення не платить?
·Видала неграмотність
·Львів не повинен розвиватися за радянськими схемами
·Анатолій Зленко: Ваше місто може "дати фору" Києву

ПОСТУП З КРАЮ
·Удвічі швидше
·А чи був мільярд?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Хатамі отримує чергову перемогу
·Правий уряд починає роботу
·Війна наближається до Скоп’є
·Техас та Луїзіану щндро накрило водою

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ТЛУМАЧНИК
·Бензиновий синдикат на заході України
·Російська експансія в Україну
·"Обличчя міста" напрокат
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·І миші, і коти
·Духовна музика сучасності
·Світ музичних образів Юрія Лисиченка

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ЛИСТИ ДО ІВАНА ПАВЛА ІІ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" "ховає" сам себе
·Куертен і Капріаті - тріумфатори Парижа
·Три титули "Мотора" та путівка українців на Чемпіонат Європи
·Волокитін - найкращий серед львів"ян
·"Рома" зберігає інтригу до останнього туру
·Український бокс до "золота" ще не "дотягує"
·Молодший Шумахер переміг брата
·"Колорадо" - володар Кубка Стенлі

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Першу "сучасну" Біблію проілюструє Клаудія Шиффер