| АРХІВ | INDEX 12-13 ЧЕРВНЯ 2001 року |

"Шахтар" "ховає" сам себе

А в "Карпати" повертається Маркевич

ФУТБОЛ

Роман ДОРОШ

Усе. Здається, ми так і не дочекаємося цього року нового чемпіона України. Принаймні донецький “Шахтар” робить для цього все можливе. Команді Прокопенка треба було не дивитися на “Динамо”, а здобувати свої перемоги.

Та, здається, це завдання було не до снаги донеччанам. У рідному Донецьку у присутності 33 тисяч уболівальників гірники швидше за все поставили хрест на своєму чемпіонстві. Команда Фоменка взяла реванш за програш у фіналі Кубка України і піднесла київському “Динамо” великий подарунок у вигляді нульової нічиєї з “Шахтарем”.

А от “Динамо” свого шансу в Сімферополі не змарнувало і свої “законні” три очки здобуло. Вже на 12-й хвилині Мелащенко відкрив рахунок. Щоправда, на початку другого тайму (на 52-й хвилині), як завжди, “відзначився” Шовковський: цього разу він у власному штрафному майданчику “завалив” Ґіґіадзе. Сам постраждалий виконав “вирок”. Але вже через 11 хвилин сімферопольці примудрилися забити м’яч у власні ворота: це зробив Назаров. Що ж, тепер київський клуб випереджає донеччан у турнірній таблиці на чотири очки. І, щоби стати чемпіоном України, команді Лобановського треба в останньому турі 19 червня перемогти дніпропетровський “Дніпро”. Можна собі лише уявити, що це буде за матч і скільки глядачів прийде на нього подивитися.

А тим часом, здається, привідкрито завісу і навколо ситуації в “Карпатах”. Принаймні перший крок у цьому напрямку зроблено: Мирон Маркевич уже не тренер запорізького “Металурга”. Те, про що так довго говорили, здійснюється. Сьогодні вже зі стовідсотковою імовірністю можна сказати, що з нового сезону головним тренером “Карпат” буде Мирон Маркевич. Це підтверджує той факт, що під час передостаннього цього сезону матчу “Карпат” у Маріуполі проти тамтешнього “Металурга” Мирон Богданович перебував на лаві запасних львівської команди. А ще минулого тижня Мирон Богданович в інтерв’ю нашій газеті казав, що до кінця сезону тренуватиме “Металург”, а там буде видно. Та, як виявилося, ситуація змінилася, і третє пришестя Маркевича в “Карпати” неминуче.

Тим часом досі нічого не зрозуміло з новими спонсорами. Деякі українські спортивні видання вже називають прізвище тієї людини, котра має завдати собі на плечі основний тягар витрат “Карпат”. Подейкують, що прізвище цієї людини – Єфремов, а сам цей пан не зі Львова, а з Києва. Одні кажуть, що це людина, близька до футболу, інші стверджують протилежне... Мабуть, усе стане відомо аж по закінченні цього сезону. І бодай тоді (дуже сподіваємося) журналістам нададуть можливість зустрітися з новими спонсорами “Карпат”.

Поза цим усім усі майже забули, що “Карпатам” треба якось дограти ще цей сезон, який, здається, ввійде в історію львівського клубу як один із найгірших. Але на це є виправдання для сьогоднішнього тренерського складу “Карпат”. Утім, що це таке – тренерський склад “Карпат” сьогодні – загадка. Адже Левко Броварський через загадкову хворобу не тренує львівський клуб. А обов’язки головного наставника у “підвішеному стані” виконує Степан Юрчишин. За таких обставин “Карпати” проводили в Маріуполі матч 25-о туру.

“Металург” (Маріуполь) – “Карпати” (Львів) – 2:0 (2:0).
Голи: 1:0 Рикун, 5', 2:0 Молокуцько, 35'.

Ця поразка “Карпат” нікого не здивувала. А тим часом у цьому матчі львівські гравці продемонстрували непоганий футбол. Але результату так і не було досягнуто. Все вирішив швидкий гол Рикуна. Загалом, треба сказати, що, на відміну від “Карпат”, “Металург” просто фантастично проводить друге коло. Тому ця перемога не стала для ні для кого несподіванкою. “Карпати” ж після цієї поразки опустилися на десяту сходинку турнірної таблиці.

Результати решти матчів із участю команд, які просто дограють сезон: “Сталь” (Алчевськ) – “Нива” (Тернопіль) – 1:0 (Акопян, 19'), “Металіст” (Харків) – “Металург” (Донецьк) – 2:0 (Шопін, 29', Мізін, 59'), “Кривбас” (Кривий Ріг) – “Ворскла” (Полтава) – 1:1 (Платонов, 12' – Омельчук, 88'), “Дніпро” (Дніпропетровськ) – “Металург” (Запоріжжя) – 2:0 (Шелаєв, 6', Максим’юк, 71').