BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 1 ЧЕРВНЯ 2001 року |

Росія посилює економічний контроль над Україною

ПРОГНОЗИ

Олег ВІЛЬЧИНСЬКИЙ© ПОСТУП

Призначення колишнього прем’єр-міністра Росії Віктора Черномирдіна на посаду російського посла в Україні сприятиме збільшенню російських інвестицій і економічній інтеграції Росії з Україною, пише Stratfor.com. У короткостроковій перспективі серія домовленостей з російськими олігархами буде навіть вигідна для України, проте в довгостроковій перспективі це викличе обмеження свободи політичних рішень України.

Зараз Росія намагається посилити свій контроль над Україною економічними, а не політичними засобами. Призначення Черномирдіна – це ще один крок Кремля в напрямку інтеграції російської й української економік. У період з 1992 по 1998 рік – саме під час широкомасштабної приватизаційної кампанії – Віктор Черномирдін займав посаду прем’єр-міністра. Під час свого правління “Газпромом”, гігантським державним газовим конгломератом, він став дуже впливовим бізнесменом. Нині, спираючись на свій багатий досвід і маніпулюючи українським газовим боргом, новий посол, як стверджують міжнародні експерти, передусім займеться розробкою договорів про російсько-українське транспортування газу.

На думку аналітиків, пріоритетом Черномирдіна стане питання оплати Україною свого мільярдного газового боргу перед Росією. Раніше, намагаючись змусити Україну розрахуватися за газ, Росія погрожувала їй почати будівництво нового газового трубопроводу в обхід її території. У квітні “Газпром” підписав договір про вивчення доцільності і фінансуванні нового газового шляху через Фінляндію. Європа дуже розраховує на імпорт російського газу, нестача якого дуже її турбує. Роль України як транспортного коридора сприятиме більш ефективному і легкому проникненню Росії в Європу. Тож у Черномирдіна є чудова нагода посилити контроль Росії над Україною, почати обговорення газового боргу і заспокоїти Європу.

Черномирдін може запропонувати українським компаніям спільні договори (разом із “Газпромом”) з будівництва нових або добудування старих трубопроводів, які проходять через Україну, для транспортування російського газу в Європу. Узамін Україна зможе в якості оплати свого газового боргу віддати
російським компаніям частину трубопроводів. У такий спосіб трубопроводи, можливо, й залишатися українськими,
але вплив Москви на Київ і далі посилюватиметься.

Газ – не єдина сфера, де можливе заохочення спільної діяльності. Авіабудівний завод ім. Антонова має тривалу історію конструювання і будівництва літаків, включаючи й такі популярні в комерції, як АН-70 і АН-124-100. До того ж, нещодавно цей завод завершив реконструкцію АН-225 “Мрія”, який може перевозити 250 тонн вантажу.

Ще одною вигідною сферою для двосторонніх договорів можуть стати технології будівництва космічних кораблів. Україна володіє найбільшим у світі потенціалом виробництва як військових, так і космічних ракетних систем. Як Росія, так і Україна дуже зацікавлені в розширенні своєї присутності у вигідному бізнесі запуску космічних супутників.

Насправді ж процес економічної інтеграції Росії й України істотно обмежить політичну незалежність Києва від Москви, наголошують міжнародні експерти. Справа в тому, що інвестиції приватних російських компаній не викличуть спротиву американського або європейських урядів, як це було б у випадку явного політичного домінування. І в остаточному результаті російська тактика обмеження свободи дій України виявиться успішною, оскільки в України надто обмежений вибір шляхів економічного розвитку, чим і скористаються для власної вигоди олігархи обох країн.

POSTUP - ПОСТУП
№83 (741),
1 ЧЕРВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Хто винен у виезенні фресок Бруно Шульца?
·Гію Гонгадзе поховає ЖЕК?

ПОГЛЯД
·Хто винен у виезенні фресок Бруно Шульца?
·Спогади на Академічній

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Несподівана знахідка
·Студенти знайшли захисника?
·ЖЕКам альтернативи немає?
·Проїзний квиток на... день
·На Львівщині буде платна магістраль
·600 гривень для депутата
·Найкращих чекають нагороди
·Квартир для відселенців ще не знайдено
·Вище крокви, будівничі!
·На оздоровлення бракує коштів
·Студенти бавляться

ПОСТУП З КРАЮ
·Суддя Замковенко потрапив до лікарні
·"Секретарська" зброя Кучми

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Знову суд над Дем"янюком
·Уже ні "Медиа-Моста", ні Рема В"яхірєва
·Корумпованого міністра - за грати
·Відшкодування - за два тижні

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Росія посилює економічний контроль над Україною
·У будь-якому випадку виграє "Газпром"...
·Бізнес в Україні
·СВІТ

ТЕМА ПОСТУПУ
·Прийшла епоха Руйнації
·Мій дім - моя фортеця
·Мого Львова більше немає

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Роман Ревакович: Присутність України у світі засвідчить музика!
·Знову геніальна підробка

НАС 800 ТИСЯЧ
·"Екстрім" по-українськи
·Населення Львова в дзеркалі опитування громадської думки

СПОРТ-ПОСТУП
·Каряка як продовження процесу
·СПОРТ-БЛІЦ
·В Олімпіаді візьмуть участь усі НХЛівці
·Кінець мрій, надій і сподівань

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Музика під коньяк