BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |

Школа молодого хакера

Що таке Windows 2000?

Windows 2000 (у народі – W2k) – нова операційна система (ОС) Microsoft, що базується на технології Windows NT. Про це голосно кричали на початку проекту (Windows NT 5.0), та й тепер не мовчать. NT, тобто New Technology, була створена групою розробників під керівництвом Дейва Катлера, який до того працював в DEC над проектом VMS (до речі, часто вживана абревіатура WNT походить із VMS шляхом зсуву літер V, M, S по алфавіту на одну: V->W, M->N, S->Т). Дейв Катлер прийшов у Microsoft у 1988 році – спеціально для роботи над проектом NT. NT, на відміну від інших OC Microsoft, є у певному сенсі проектом однієї людини, це найбільш довершена ОС з усього, що вони випустили.
Windows 2000 – повністю 32-розрядна ОС із поліпшеною реалізацією роботи з пам’яттю. В основі проекту W2k лежать ті ж принципи, які колись забезпечили успіх NT:

1. Сумісність (Compatibility). Система має звичний інтерфейс ОС сімейства Windows, підтримку файлових систем NTFS5, NTFS4, FAT16 і FAT32. Більшість програм, написаних під MSDOS, W9x, NT4, а також деякі програми під OS/2 і POSIX запускаються і функціонують без проблем. При проектуванні NT враховувалася можливість роботи системи в різних мережевих середовищах, тому в пакет входять засоби для роботи в Unix- і Novell-мережах.

2. Мобільність (Portability). Система працює на різних процесорах родини x86 виробництва Intel, VIA й AMD. Підтримки процесорів іншої архітектури можлива, але потребує деяких зусиль.

3. Масштабованість (Scalability). У W2k реалізована підтримка технологій SMP і COW (Cluster Of Workstations). Кількість процесорів при використанні SMP може досягати 32 (64 – при використанні ядра і HAL-а, написаного виробником комп’ютера).

4. Система безпеки (Security) повністю відповідає специфікаціям C2 за термінологією АНБ США. Щоправда, для повної підтримки необхідно мати обладнання, яке також відповідало б цій специфікації.

5. Розподілена обробка (Distributed processing). W2k має внутрішні мережеві можливості, що забезпечують зв’язок з різними типами комп’ютерів-хостів завдяки наявності різноманітних транспортних протоколів і технології “клієнт-сервер”.

6. Надійність (Reliability and robustness). Архітектура ОС захищає програми та саму операційну систему від пошкодження іншою програмою. При цьому використовується структурована обробка особливих ситуацій на всіх архітектурних рівнях, яка включає файлову систему, NTFS, здатну до регенерації, та забезпечує захист за допомогою внутрішньої системи безпеки і вдосконалених методів
управління пам’яттю.

7. Локалізація (Localization). Система надає можливості для роботи в багатьох країнах світу на національних мовах, що досягається застосуванням стандарту ISO Unicode.

8. Розширюваність (Extensibility). Завдяки модульній побудові системи можливе додавання нових модулів на різні архітектурні рівні ОС.

Юрко БАНЗАЙ

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Гетьман на годину?
·Операція "Радянський Союз-2"
·В НОМЕРІ
·Фрески Бруно Шульца вивезли до Ізраїлю

ПОГЛЯД
·Мер не мав права допустити вимкнення води
·Львівський цукор уже не львівський
·Останній дзвоник

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовців виселяють
·Вітер розгулявся не на жарт
·Пристрасті довкола водоканалу
·КРИМІНАЛ
·Прочани житимуть просто неба?
·"УКБ" відкрив ще одне відділення

ПОСТУП З КРАЮ
·Гетьман на годину?
·У Москві заарештовано громадянина України
·Проти аграрної політики - з пістолетом і гранатою
·Нічні обшуки у судді Замковенка
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Європейські сни України
·Якби Німеччина стала нейтральною...

ТЕМА ПОСТУПУ
·Операція "Радянський Союз-2"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Миша з нержавіючої сталі
·Списувати стає небезпечно
·Данійці зможуть легально стягувати музику
·PC-NEWS
·Учитель запропонував учневі поламати шкільний сервер
·Хакерів ловлять на живця
·Школа молодого хакера

АРТ-ПОСТУП
·"Музика тисячоліття": оптимістичні прогнози
·Яремак проростає у Львові

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Дружина кримінального авторитета подала до суду позов на УБОЗ
·Пацієнтку кололи радіоактивним йодом
·Двобій із податковою

СПОРТ-ПОСТУП
·У Трускавець "Карпати" повіз Юрчишин
·Грузини бойкотуватимуть відбірковий матч з Італією
·У Львові завершився Кубок НАББА України
·СПОРТ-БЛІЦ
·Медведєв втратив останній шанс

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Горили - ідеальні поп-зірки з Інтернету