BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

* * *
Минулого тижня мав я урльоп і поїхав до Риги. Нє, не з перепою. Таки насправді – на конференцію. Їхало нас зі Львова троє, а на весь величезний автобус, що має понад сорок місць, було іно п’ятеро пасажирів із нами включно. І як тут не подивуватися щедрости власника цього автобуса, львів’янина, який широким жестом зробив для нас поїздку безкоштовною.
Найбільшу атракцію дістав я, проїжджаючи через Білорусь. Чорні дерев’яні хати, покриті шифером або старою іржавою бляхою, вражали. Такого чуда в Галичині важко надибати. Жодної хати не бачив під цинком. Цегляні якщо трапляються, то тільки з білої цегли і скромні за розмірами. Наші будинки скидалися б на замки.

У крамницях видовище так само сумне. Як у нас у застійні часи. На довжелезних полицях красуються рядами пачки соли, пляшки оцту, горілка, черствий хліб, вода. В крамниці з написом “Калбаса” торгували молочними продуктами. Ковбасою і не пахло.

Але й Латвія розчарувала. Із трьох прибалтійських країн за рівнем добробуту вона стоїть найнижче. Половина населення – рускоязичниє, яких стягли сюди на промислові підприємства. Вся ця маса народу висить важким ярмом на шиї латвійців і, не зважаючи на “національний гніт”, вертатися в Расєю не квапиться. Адже єдине, чого добилися в Латвії, це змусили всіх рускоязичних при поступленні на державну роботу здати екзамен з латиської мови. Проте це не стосується недержавної роботи. В книгарнях латиські та російські книги разом, як у нас, не продаються. Для російської книги існують окремі книгарні та ятки. А завдяки податкам ціни на російську книгу вищі за ціни на книгу латиську.

В російській книгарні усі написи на стелажах латиські. Усі афіші русскіх пєвцов тільки латиською мовою. Учітеся, брати мої.

Мертві петлі асів криміналістики

Ну, як ся не тішити нашою міліцією, котра врешті розкрила загадку віку і знайшла вбивць Ґонґадзе. І знайшла їх навіть тоді, коли вже їх і на світі нема. Правда, ще на початку травня міліція заявила, що слідство зайшло в сліпу вулицю. Але не так уже й безнадійно, бо врешті з тої сліпої вулиці ся вибрали. На відміну від прокуратури, котра досі ще блукає і справно підшиває у папочки щоразу нові версії.

Міністр внутрішніх справ Юрій Смірнов заявив, що слідство завершене, журналіста вбили кримінальні авторитети Циклоп і Матрос. То є певна річ, бо обоє вже в морзі. Але перед тим вони ще встигли накреслити схему того місця, куди вивезли труп Ґонґадзе. Може, збиралися на сьвєта цвіточки носити. А може, навмисне мали при собі тоту схему на той випадок, жи якби їх кропнули, то аби наша міліція відразу би могла тото розкрити. Правда, тота схема – то лише картка паперу з кількома рисками і хрестиком. Треба мати неабияку фантазію, аби розгледіти там схему поховання.

Але за версією заступника пана міністра Миколи Джиги все виглядало інакше. Два підступні наркомани заманили журналіста в авто, пограбували і вбили. Замовників не існує, бо все, мовляв, вийшло стихійно. Цікаво, що, грабуючи, проігнорували вони срібні прикраси, мабуть, для того, аби допомогти міліції у розпізнанні трупа. Таких хитрих наркоманів, певно, ніде нема, як у нас: все обмислили до деталей! І це при своїй розумовій відсталості! Навіть труп спочатку закопали в Києві, потім си шось передумали, викопали, облили кислотою, відрізали голову і, врешті, вивезли в Таращу. Не наркомани – а сіцілійські мафійозі. Цікаво також, що тотих наркоманів потому так само вбили.

Правда, в нас вже нарід звик до того, жи час від часу його тішать чимось сьвіженьким: то знайшли вбивць Гетьмана, то – Щербаня. Але де вони потім після того, як їх знаходять, діваються, ніхто не знає.

Заява міністра Смірнова не всім припала до ґусту. Але нашому Татуськові сподобалася, і він радісно заявив, що “дєл’ практічєск’ закончєн’”. І навіть знає причину вбивства – “за далгі”.

Випадки, коли вбивають за борги, справді трапляються, але дуже рідко, і то, коли вже безнадійно їх вибити іншим шляхом. До того ж, убивці не могли не усвідомлювати, який рейвах зчиниться після вбивства відомого журналіста. То чи могли вони йти на такий ризик задля невеликої суми? А якщо сума була значна, то який сенс вбивати цілком перспективного боржника, який заробляє пристойні гроші і якого можна доїти, наприклад, страхаючи розправою над рідними?

І далі. Якщо вони вбили Ґонґадзе за борги, то за які гріхи хтось убив тих авторитетів?

Слідчий Олег Василенко, який провадить справу Ґонґадзе, сказав, що “правоохоронні органи не володіють жодними даними про розкриття цього вбивства”. Славний Потебенько відразу вихопився, як Пилипцьо з конопель, і ревниво заволав, жи “міністр внутрішніх справ не мав права повідомляти деякі питання”. Бо, бачте, міліція цею справою давно вже не займається, а сама Генпрокуратура не вважає слідство завершеним.

Так, ревнощі – то є велика сила. Через ревнощі моя бабця насадила макітру з пирогами дідові на голову. Яку холєру насадив на міністерську голову Потебенько, не знаю, але за тиждень уже пан міністр спустив троха газу і, плутаючись у словах, заявив, жи “винного в справі Ґонґадзе може вказати тільки суд. У цьому плані моя заява про розкриття убивства Ґонґадзе – моя особиста позиція, і в цьому плані заява була трохи передчасною”.

А тим часом журналістське розслідування виявило цікаву річ – у день смерти Ґонґадзе Циклоп мав весілє і разом із Матросом гуляли цілу добу, на то є десятки свідків, і то все знято на відео.

Але потім, як уже відомо, і молодого, і його дружбу кропнули. Може, тещі не сподобався – всяке буває. Справу остаточно заплутала одна львівська газета, яка 18 травня опублікувала оригінальне трактування депутата Філенка: “міліцейська версія злочину базується на свідченні кримінального авторитета Циклопа, а він, за словами Філенка, є смертельно хворою людиною і залежить від знеболюючих. Я так розумію – якщо боляче, то можна свідчити будь-що, лише б зробили укол”.

Тепер у моїй голові все безнадійно перемішалося, як у салаті “олів’є”. Так виглядає, що мертвий Циклоп дає свідчення. Певно, винайшла наша наука такі заштрики, що й мертвому язик розв’язується. І то тішить. Але якщо він усе ж таки не мертвий, а живий, то кому належить другий труп із тих двох, у яких розпізнано авторитетів?

Нє, то не для моєї голови.

Олігархи на рідних теренах

Що то за диво тоті олігархи і з чим їх їсти, простий нарід поняття зеленого не має. Бо коли я пробував допитатися в сусідів, то більшість вважала, жи то є вся влада, залучаючи й Татуська, а їдна пані сказала:
– Як-як, олігар? А-а, то є така цьвітка – оліандр сі називає.

Про цьвітку мені ся найбільше сподобало, і я тішуся, що й на нашім загумінку деколи проростає сесе заморське диво. Бо, бігме, галичани були б якимись неповноцінними, якби не мали й своїх місцевих бодай мацюпусіньких олігарчиків. Але, на щастя, є.

Про це я дізнався із депутатського запиту на ім’я Віктора Ющенка Голови Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Юрія Кармазіна.

Запит називається: “Щодо невиконання подання Комітету про зловживання посадовим становищем та корупційних діянь з боку колишнього голови Львівської обласної державної адміністрації, голови Львівської обласної ради Сенчука Р.С. та попередження екологічної катастрофи в Карпатському внаслідок грубого порушення керівниками Львівської обласної ради рішення сесії обласної Ради N 248 “Про вивіз круглого лісу за межі області” та притягання винних до відповідальності” (5.04.2001 р.).

І там ся вповідає, як пан Сенчук, керуючи фірмою “Львівагроремпостач”, робив ружні операції із зерном і шпіртом. І ніби всьо файно йшло, але є такі люди, котрі вважають, жи він завдав державі великих збитків, а собі – прибутків. І всупереч постанові облради став тиснути на митників, аби забезпечити вивезення з України десятків тисяч кубометрів круглої деревини, яку вирубали в Карпатах. Зрозуміло, що мав у тім неабияку зацікавленість.

“У березні 2001 року в Комітет звернулося близько 10-ти громадсько-політичних організацій Львівщини із проханням перевірити, на які кошти Сенчук С.Р. збудував у
м. Львові на вул. Крип’якевича чотириповерховий особняк із басейном вартістю у півтора мільйона доларів, – пишеться в документі. – Одна імпортна сантехніка коштує близько трьохсот тисяч доларів. І все це на скромну зарплату державного службовця...

Своїми протиправними діями, зловживаючи посадовим становищем, голова Львівської обласної ради Сенчук Р.С., його заступник Кельман І.І. та керівник секретаріату Ваврін П.Г. завдали державі матеріальних збитків в особливо великих розмірах. Окрім цього, завдано значних збитків екологічній безпеці Карпатського регіону, що може призвести до непередбачуваних наслідків, розміри яких не піддаються розрахункам”.

Ну, видите, що то за нендзи? Вже на наших щирих галицьких олігархів наїжджають. І це при тому, що їх так мало. Ледве на насіння вистачить. А во другий такий троха олігарх пан Фурдичко вважає, жи ліси в нас “вирубують відповідно до висновків науковців, управлінців та рішень облради й адміністрації” (“Молода Галичина”, 17 травня,
2001 р. ). “Більше того, – продовжує він, – обсяг рубок постійно зменшується... Відбувається планова науково обґрунтована заготівля лісу. Збільшилась питома вага стиглих насаджень, достигаючих насаджень”.

Одне слово, тоті лисини в Карпатах, які ми нераз виділи в телєвізії – то всьо іно гра сьвітла і тіней.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Гетьман на годину?
·Операція "Радянський Союз-2"
·В НОМЕРІ
·Фрески Бруно Шульца вивезли до Ізраїлю

ПОГЛЯД
·Мер не мав права допустити вимкнення води
·Львівський цукор уже не львівський
·Останній дзвоник

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовців виселяють
·Вітер розгулявся не на жарт
·Пристрасті довкола водоканалу
·КРИМІНАЛ
·Прочани житимуть просто неба?
·"УКБ" відкрив ще одне відділення

ПОСТУП З КРАЮ
·Гетьман на годину?
·У Москві заарештовано громадянина України
·Проти аграрної політики - з пістолетом і гранатою
·Нічні обшуки у судді Замковенка
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Європейські сни України
·Якби Німеччина стала нейтральною...

ТЕМА ПОСТУПУ
·Операція "Радянський Союз-2"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Миша з нержавіючої сталі
·Списувати стає небезпечно
·Данійці зможуть легально стягувати музику
·PC-NEWS
·Учитель запропонував учневі поламати шкільний сервер
·Хакерів ловлять на живця
·Школа молодого хакера

АРТ-ПОСТУП
·"Музика тисячоліття": оптимістичні прогнози
·Яремак проростає у Львові

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Дружина кримінального авторитета подала до суду позов на УБОЗ
·Пацієнтку кололи радіоактивним йодом
·Двобій із податковою

СПОРТ-ПОСТУП
·У Трускавець "Карпати" повіз Юрчишин
·Грузини бойкотуватимуть відбірковий матч з Італією
·У Львові завершився Кубок НАББА України
·СПОРТ-БЛІЦ
·Медведєв втратив останній шанс

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Горили - ідеальні поп-зірки з Інтернету