BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |

Дружина кримінального авторитета подала до суду позов на УБОЗ

ПРЕЦЕДЕНТ

Зоряна ІЛЕНКО© ПОСТУП

Дружина кримінального авторитета “Рокіро” подала до суду Франківського району позов на Управління боротьби з організованою злочинністю у Львівській області.

Леся Лозинська, мати трьох дітей, вважає, що затримання та арешт її чоловіка відбувався неправомірно, із ризиком для життя осіб, котрі перебували поруч.

Окрім того, вона заявляє, що героїн, який відшукали “убозівці” під час особистого обшуку її чоловіка, підкинули самі ж працівники УБОЗу. Це, за її словами, стверджує навіть один із понятих, якого запросили бути присутнім під час обшуку самі ж “убозівці”. Ось що розповідає Леся:

– Ми мали намір відсвяткувати день народження сина на природі. Готувалися завчасно. Я ще поралася у хаті, збираючи продукти, а чоловік уже хотів виїжджати. Ми узгоджували, в чиїй машині сидітимуть діти, оскільки я щойно почала керувати автомобілем і не надто добре їжджу. Отож, чотирьох дітлахів вирішили посадити в автомобіль до чоловіка. За кермом був наш колега Ростик. До речі, протягом останніх днів за чоловіком постійно стежила біла “вісімка”. Ми вже навіть звикли до певного “ковпака”. Телефон у мене на прослуховуванні. Провадяться постійні обшуки, правда, ніколи нічого не знаходять. Я як доросла жінка, в якої троє дітей, не могла б допустити, аби в моїй хаті було щось заборонене. Зважаючи на те, що телефон прослуховується, “убозівці” добре знали, що ми їдемо на природу. І якщо вони хотіли взяти Колю, вони це могли б зробити в безлюднішому місці, там, де ніщо не загрожує життю інших людей, тим паче, коли йдеться про дітей...

За словами Лесі, близько другої години на вулиці Галицькій було заблоковано автомобіль, у якому перебував чоловік, колега і четверо дітей. Під’їхав мікроавтобус “спецназу”. Із десять дужих молодиків зі зброєю в руках поклали чоловіка і колегу на землю. “Найбільшого психологічного удару завдали Юрчикові, – пригадує Леся Лозинська. – Він був на колінах у батька, котрого спочатку силоміць витягають із машини, збивають з ніг, б’ють, вдягають кайданки. Дворічна Олеся, побачивши все це, із переляку втрачає мову. Лише зараз, після того, як із нею займався психолог, дівчинка почала потроху спілкуватися. У сам момент затримання я зауважила, що все знімає камера.

Оператор знімав те що було потрібно. У присутності багатьох осіб підійшов чоловік, котрий всунув руку в бокову кишеню Колі, витяг її, а потім закликав оператора. Тоді він знову зробив те ж саме, і вже з кишені витяг пакетик, перев’язаний червоною ниткою. Згодом мені сказали, що це був героїн – 1,7 грама. Однак ніхто із нашого оточення наркотиків не вживає. Навіть понятий, який підписував протокол вилучення, так само підтвердив, що спочатку, коли чоловік просунув руку в кишеню, у ній нічого не було, а згодом з’явився пакетик із білою речовиною”.

Микола Лозинський, котрий під час попереднього слідства категорично заперечив будь-яку причетність до зберігання та перевезення наркотичних речовин, пояснив, що ніколи не вживав наркотиків, а своє затримання розцінює як провокаційні дії працівників органів внутрішніх справ, які з метою фабрикування кримінальної справи підкинули йому наркотики після затримання.
На думку Лесі, показове затримання її чоловіка могло відбутися лише із двох причин. Одна із них – спроба кар’єрного росту тодішнього в. о. начальника УБОЗу, а тепер лише заступника – Володимира Івінського. Мовляв, за його “керування” показники розкриття злочинів почали різко зростати.

Сам же Володимир Івінський стверджує, що затримання відбувалося законним шляхом. Наркотики Лозинському, за його словами, працівники УБОЗу не підкидали, і, взагалі, про кар’єризм не може бути й мови, оскільки на посаду начальника УБОЗу пан Івінський, за його словами, не претендував.

І все ж багато хто схиляється до думки, що затримання “Рокіро” – це один із фактів такої собі “чистки” міста від криміналітету перед приїздом Папи Римського. Пригадуєте, як “чистили” Львів перед самітом? Саме тоді кримінальних лідерів до конкретного числа “попросили” покинути місто, бо “інакше”... Досі є такі, котрі переконані, що “Ару” і його вагітну дружину розстріляли напередодні саміту не просто так, і “Артура” запроторили до в’язниці також через героїн, який, як стверджував до останнього сам “Артур”, йому підкинули.

А ще вартує нагадати, що свого часу перший заступник міністра МВС України Михайло Корнієнко заявив, що по областях працюють спецзагони, які ліквідовують усі злочинні елементи. Правда, якими методами, він тоді не наголосив, зарахувавши до “досягнень”, скажімо, спецзагону, що працює у Львівській області, ліквідацію банди “Артура”. Як відомо, його матір і ще п’ятьох “братків” було розстріляно у власній квартирі...

Юрій Кармазін
голова комітету боротьби з організованою злочинністю і корупцією
при Верховній Раді України

На жаль, до Комітету доволі часто надходять скарги на дії правоохоронців, котрі нібито підкидають наркотичні засоби чи вогнепальну зброю. У народі навіть жартують, що в них є так званий черговий набір – кілька патронів і кілька грам наркотиків. Правда, наскільки мені відомо, до сьогодні немає жодного випадку, коли когось було б за це засуджено. Щодо конкретного випадку, то на судове засідання суд вимагатиме аудіо- та відеозаписи, які продемонструють, наскільки правомірними були дії правоохоронців і чи винен Лозинський. Однак не забуваймо про презумпцію невинності. Щодо існування так званих спеціальних загонів із ліквідації бандитів, то в нас немає офіційно підтверджених фактів про це. Однак про це говорилося за час керування МВС Кравченком – негласно комітет отримував дані, що в нього буцімто є спеціальний загін “ліквідаторів”. Подібне стверджувалось у плівках Мельниченка, де голос, схожий на голос Кравченка, говорив голосові, схожому на голос Кучми, що “у тих хлопців відсутня мораль”. Нагадаю, що за законом заборонено знищення людини. Лише під грифом “цілком таємно” свого часу за вказівками ГПУ і НКВД ліквідовували людей.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Гетьман на годину?
·Операція "Радянський Союз-2"
·В НОМЕРІ
·Фрески Бруно Шульца вивезли до Ізраїлю

ПОГЛЯД
·Мер не мав права допустити вимкнення води
·Львівський цукор уже не львівський
·Останній дзвоник

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовців виселяють
·Вітер розгулявся не на жарт
·Пристрасті довкола водоканалу
·КРИМІНАЛ
·Прочани житимуть просто неба?
·"УКБ" відкрив ще одне відділення

ПОСТУП З КРАЮ
·Гетьман на годину?
·У Москві заарештовано громадянина України
·Проти аграрної політики - з пістолетом і гранатою
·Нічні обшуки у судді Замковенка
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Європейські сни України
·Якби Німеччина стала нейтральною...

ТЕМА ПОСТУПУ
·Операція "Радянський Союз-2"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Миша з нержавіючої сталі
·Списувати стає небезпечно
·Данійці зможуть легально стягувати музику
·PC-NEWS
·Учитель запропонував учневі поламати шкільний сервер
·Хакерів ловлять на живця
·Школа молодого хакера

АРТ-ПОСТУП
·"Музика тисячоліття": оптимістичні прогнози
·Яремак проростає у Львові

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Дружина кримінального авторитета подала до суду позов на УБОЗ
·Пацієнтку кололи радіоактивним йодом
·Двобій із податковою

СПОРТ-ПОСТУП
·У Трускавець "Карпати" повіз Юрчишин
·Грузини бойкотуватимуть відбірковий матч з Італією
·У Львові завершився Кубок НАББА України
·СПОРТ-БЛІЦ
·Медведєв втратив останній шанс

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Горили - ідеальні поп-зірки з Інтернету