BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |

"Музика тисячоліття": оптимістичні прогнози

ФЕСТИВАЛЬ

Ладислав СТАККАТО

Програма III студентського фестивалю “Музика тисячоліття” з квітня по травень пунктиром окреслила шлях музики на карті світової культури. Шлях довжиною у тисячоліття.

Чотирнадцять акцій фестивалю сколихнули повітря львівських залів рідко виконуваною гітарною музикою і ренесансними канцонами, творами “метра” сучасної української школи Б. Лятошинського й фортепіанними рефлексіями його численних учнів і послідовників, терпким джазовим присмаком акапельного коктейлю “Менестрелів” та фольклорними розсипами “Коралів”.

Зріс рівень, масштаби цьогорічного фестивалю, а до його організації і проведення прилучилися люди, знані у Львові і за професійними характеристиками, і за організаторськими здібностями. Проте суто внутрішні проблеми фестивалю вирішували його безпосередні ініціатори. Мистецька рада складалася виключно зі студентів, а директором проекту та його натхненником уже втретє став цьогорічний випускник, композитор М. Швед. Що ж стосується викладачів, чи то пак “творчих наставників”, то вони здебільшого лише доброзичливо координували дії своїх виконавців, а частіше – просто із цікавістю спостерігали.

Нагода музикувати спільно – для себе і для слухача привабила багатьох. Тому до імпрез були залучені й такі талановиті студенти, як П. Брюхін (гітара), Ю. Яремчук (фортепіано), А. Яремчук (флейта), А. Колупаєва (арфа),
Л. Горіченко (віолончель), а також випускники, зокрема ансамбль старовинної музики “Ricercare” чи акапельний секстет “Менестрелі”. На фестивалі про свою появу на світ засвідчили ще два дуже цікаві колективи: “Leopolita” (керівник Ганна Іванюшенко), що спеціалізується на виконанні маловідомої ренесансної музики, і “Pro et contra” – ансамбль сучасної музики, яким керує композитор Б. Сегін, котрий здобув прихильність водночас як львівських, так і київських слухачів на “Форумі музики молодих”. За вдумливим вибором репертуару, фаховим рівнем виконання цей колектив може мати великі перспективи.

Цікавою тематичною лінією стали два концерти “Диптих і триптих у музиці”, які зініціювали викладач Х. Гумецька та її учні. Синтетична природа музичного мистецтва, його взаємозв’язки з музикою та малярством простежувались також у геппенінґу “Чотири сторони світла” за участю не лише музикантів, а й поета О. Сливинського та художника Е. Іванюшенка. В окремому концерті презентували свої нові твори студенти-композитори, а майбутні музикознавці пропонували нові теми на студентській конференції, де торкалися несподівано “дорослих” і мало вивчених у нас тем: від музики середньовіччя до постмодерну і музичної соціології.

Концертам фестивалю подекуди бракувало велелюдності (хоча траплялися і справжні аншлаги), проте відвідувало їх не лише “коло вибраних” фахівців, а й студенти інших львівських вузів – і в цьому свою позитивну роль відіграло місце проведення багатьох концертів: університетський зал, театр “Воскресіння” чи Домініканський собор, котрі не замикали ані слухачів, ані виконавців у власній “консервній” чи ж бо “консерваторській” бляшанці. Саме ці концерти були позначені найбільшою професійністю і свободою. Натомість деякі акції у стінах Академії подекуди скидались на академконцерт для не найуспішніших студентів. Але ж фестиваль – не нагода позбутися погано вивченого уроку, а все-таки дійство, за яке учасники навіть отримують певну матеріальну винагороду! Хоча вхід на всі акції фестивалю був вільний, більшість із них усе-таки трималася лише на ентузіазмі дійових осіб. Та все ж виконавцям “Музики тисячоліття” вдалося зробити ще один важливий крок назустріч своїм ровесникам.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Гетьман на годину?
·Операція "Радянський Союз-2"
·В НОМЕРІ
·Фрески Бруно Шульца вивезли до Ізраїлю

ПОГЛЯД
·Мер не мав права допустити вимкнення води
·Львівський цукор уже не львівський
·Останній дзвоник

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовців виселяють
·Вітер розгулявся не на жарт
·Пристрасті довкола водоканалу
·КРИМІНАЛ
·Прочани житимуть просто неба?
·"УКБ" відкрив ще одне відділення

ПОСТУП З КРАЮ
·Гетьман на годину?
·У Москві заарештовано громадянина України
·Проти аграрної політики - з пістолетом і гранатою
·Нічні обшуки у судді Замковенка
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Європейські сни України
·Якби Німеччина стала нейтральною...

ТЕМА ПОСТУПУ
·Операція "Радянський Союз-2"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Миша з нержавіючої сталі
·Списувати стає небезпечно
·Данійці зможуть легально стягувати музику
·PC-NEWS
·Учитель запропонував учневі поламати шкільний сервер
·Хакерів ловлять на живця
·Школа молодого хакера

АРТ-ПОСТУП
·"Музика тисячоліття": оптимістичні прогнози
·Яремак проростає у Львові

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Дружина кримінального авторитета подала до суду позов на УБОЗ
·Пацієнтку кололи радіоактивним йодом
·Двобій із податковою

СПОРТ-ПОСТУП
·У Трускавець "Карпати" повіз Юрчишин
·Грузини бойкотуватимуть відбірковий матч з Італією
·У Львові завершився Кубок НАББА України
·СПОРТ-БЛІЦ
·Медведєв втратив останній шанс

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Горили - ідеальні поп-зірки з Інтернету