BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 29-30 ТРАВНЯ 2001 року |

ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

Закон про громадянство – це гарантія незалежності
Відкритий лист до депутатів
Верховної Ради України

Народження на європейському континенті нової демократичної потуги – України – внесло важливий елемент у зміцнення демократичного балансу світу. Тоді нам, захмелілим від безмежного щастя та ейфорії і віри у вселюдське братерство, здавалося, що акт громадянства у нас уже є доконаним фактом. Ми, як малі діти, вірили, що всі, хто живе на нашій землі, за християнськими законами будуть вдячні нам за довіру і стануть повноцінними громадянами України, тобто нарівні із нами дбатимуть про добро нашої держави. Про таку нічим не виправдану довірливість свідчать як наше минуле, так і новітня історія, якої ми не можемо позбутися і яку в усі часи у боротьбі з нами використовували хижі й підступні сусіди.

Після проголошення незалежності ми не розв’язали категорично питання про громадянство. Адже в усіх країнах світу статус громадянина вважається не лише надзвичайно важливим, а й основним актом будівництва держав. А тому цей акт обставляється важливими складовими елементами, котрі враховуються при наданні громадянства будь-якої країни. Зокрема, кожний бажаючий стати громадянином держави зобов’язаний володіти державною мовою, бути ґрунтовно обізнаним з історією титульної нації, Конституцією, а також прийняти присягу на вірність державі. Така процедура історично виправдана, бо кожна держава тримається на вірності і патріотизмі її громадян, які своєю працею розбудовують і захищають її. Правда, закон про громадянство України наш парламент ухвалював тричі: 1991, 1997 та в січні 2001 року, проте жоден із них не був пройнятий належною турботою про майбутнє нашої держави.

Так, закон 1991 року оголошував усіх, хто проживає на території України, громадянами нашої держави: чи то він патріот, чи то він українофоб-шовініст, – отже, всіх під один аршин (знай, мовляв, нашу доброту). У законі 1997 та 2001 років, хоч і боязко, але говориться про володіння українською мовою, лише в обсязі, достатньому для спілкування (ні більше, ні менше), про визнання та виконання Конституції. Проте ніде ні слова про знання історії титульної нації та присягу на вірність її державі і про позбавлення громадянства осіб, які не відповідають навіть таким усталеним міжнародним нормам.

Ми вже не говоримо про осіб, які відверто виступають проти честі та гідності України і взагалі проти незалежності нашого народу. Наші найближчі сусіди, країни Балтії, підійшли до вирішення цього питання з іншою, ніж ми, міркою, серйозно і виважено, а тому сьогодні, закономірно, вони втішаються стабільністю своїх держав. У нас ситуація інша, вона випливає з нашого недалекого колоніального минулого, наслідком якого є проживання на нашій території значної частини неукраїнського населення, що виховане на традиціях великодержавницького шовінізму, котре не визнає України своєю державою, а звідси – не визнає її мови, культури, традицій, історії, а також її Конституції.

Вони не визнають за нами права на створення незалежної держави, не визнають нас за народ із тисячолітньою історією. Їх депутати у Верховній Раді зухвало і демонстративно тримають на депутатських столах прапори чужої держави і проповідують відновлення імперського союзу. Вони підкреслено користуються у парламенті лише російською мовою і відверто нахабно демонструють свою зневагу до Української держави, її народу та державної мови.

Отже, ситуація в нашій державі, особливо після усунення реформаторського уряду В. Ющенка є драматичною, смертельно загрозливою для майбутнього нашої нації, держави, а тому часу для рятівних дій у нас залишилось дуже мало. Необхідно терміново вимагати від Верховної Ради прийняття закону про громадянство України з усіма наслідками, що з цього випливають.

Важливість цих державотворчих дій є цілком очевидною, бо прийняття закону про громадянство автоматично знімає будь-які суперечності про громадянство та безглузду дискусію про символіку, державну мову, українське радіо, телебачення, українське книгодрукування, українську освіту і, взагалі, робить весь український простір українським. Цей закон надійно перекрив би дорогу в органи влади шовіністам, українофобам, провокаторам та сприяв би нормальному, цивілізованому функціонуванню всіх державних інституцій.

Очевидно, для успішного проходження цього закону у Верховній Раді слід ухвалити закон про люстрацію стосовно наших депутатів і керівних кадрів. Адже такі закони були прийняті у всіх країнах колишнього соціалістичного табору (НДР, Чехії, Словаччині, Угорщині, Польщі), а також у країнах Балтії. Хай ці закони сьогодні не будуть прийняті, але вони будуть категорично задекларовані, що буде базою для обговорення їх нашою громадськістю та успішного проходження уже при новому складі Верховної Ради.

Україна в небезпеці – рятуймо її!

Павло Григорович СКОЧІЙ,
Заслужений працівник Вищої школи
України, професор Львівського медичного університету ім. Данила Галицького, учасник Великої Вітчизняної війни, депутат Львівської обласної ради першого демократичного скликання.

Ціна лікарських помилок

Приємно читати відгуки хворих, які вдячні лікарям за їхню професійність та милосердя. Лікарям, які повернули їм здоров’я, поставили їх на ноги, а мені так прикро, що я із самого початку після травми не потрапив до їхніх рук. Зараз я не страждав би в інвалідному візку, а стояв би на ногах.

У березні 1995 року внаслідок нещасного випадку я потрапив у перше нейрохірургічне відділення лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова із травмою хребта. Завідувач відділення, не проконсультувавшись із професором, уже наступного дня зробив мені операцію, яка згодом виявилася вкрай невдалою. Не проконтролювавши результату проведеної операції, віддав мене лікуючому лікареві.

Лікарі, замість допомогти, завдали мені непоправної шкоди, не усунувши компресії (здавлення) спинного мозку, і ціною мого здоров’я приховували недолік оперативного втручання впродовж цілого року мого перебування в лікарні!

Після моїх неодноразових звернень в Управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації та Міністерства охорони здоров’я повторна медкомісія (перша порушень не виявила) таки визначила грубі порушення в моєму лікуванні. За наказом Управління № 490-В від
30.12.1997 р. лікарів Ш. та Г. притягнули лише до дисциплінарної відповідальності.

Після повторних моїх звернень до Міністерства охорони здоров’я мене госпіталізували для обстеження в науково-дослідний інститут нейрохірургії АМН України, де було підтверджено попередній висновок.

І доки недбалі лікарі далі відчуватимуть свою безкарність, доти буде відповідний імідж лікарні та й системи охорони здоров’я загалом. І хто, як не чиновники обласного Управління охорони здоров’я та адміністрації лікарні, повинні позбутися недбалих лікарів, щоби вони не бруднили білого халату сумлінних, добросовісних лікарів, які завдяки своїй професійності повертають хворим здоров’я!

З повагою, І. ЗАБЛОНСЬКИЙ,
м. Львів

POSTUP - ПОСТУП
№81 (739),
29-30 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·День української музики
·В НОМЕРІ
·Агонія київського "Динамо"

ПОГЛЯД
·Мешканці перекриють вулицю
·Права людей ігнорують
·Хто "посватає" "Львівводоканал"?
·Завершення епосу

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Студентське братство святкує
·Розпайовування землі сповнене проблем
·Шанс для хворих дітей
·Нападники били професійно
·Водії не бояться даішників
·З"явиться українсько-польське радіо
·Нагороди найчеснішим
·Чого не вистачає львів"янину?
·Вернісаж хочуть перенести

ПОСТУП З КРАЮ
·Дніпропетровські зустрічі Леоніда Кучми
·Яка коаліція потрібна Ющенкові?
·Папа Іван Павло ІІ прагне миру
·Співпраця з російськими правими

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Расові заворушення у тихому містечку
·Фінансові аспекти розширення ЄС
·На Кіпрі перемогли комуністи

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Фінансова неповноцінність
·Бурштинська ТЕС готується до паралельної роботи з європейською енергосистемою
·У Європі створюється ракетний гігант
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Володимир Кучинський: Наших майбутніх студентів чекає дуже цікава робота
·Схід - справа делікатна
·Незрадливість палітри дитинства
·Чи здатні ми щось сказати світові?

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Я чую заклики спалити мою кав"ярню

СПОРТ-ПОСТУП
·ФУТБОЛ
·Для початку "Шахтар" вивіз із Києва Кубок...
·"Карпати" поза Європою
·За крок до "вишки"!
·Двадцять восьме свято "королів"
·Міхаель І, король Гран-прі Монако
·СПОРТ-БЛІЦ
·"Львівська політехніка" - друга в Україні!

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Дженніфер Лопес знімає фільм про себе