BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 29-30 ТРАВНЯ 2001 року |

Бурштинська ТЕС готується до паралельної роботи з європейською енергосистемою

ЕНЕРГЕТИКА

Іванка ПОПОВИЧ

“Бурштинський острів” у червні буде практично готовий до паралельної роботи з європейською енергосистемою, повідомив агентство “Інтерфакс-Україна” начальник відділу модернізації державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності “Укрінтеренерго” Валерій Данильченко. При цьому він зазначив, що це стане можливим після завершення першого етапу реконструкції Бурштинської теплової електростанції.

За інформацією Данильченка, витрати на проведення першого етапу реконструкції Бурштинської ТЕС складають 22 млн. грн. Роботи фінансують “Укрінтеренерго” (3,2 млн. дол.), НЕК “Укренерго (2,8 млн. дол.) і Міністерство палива й енергетики. Як зазначив Данильченко, головна умова паралельної роботи українського енергоострова з європейською системою – високий ступінь надійності Бурштинської ТЕС, у тому числі спроможність станції підтримувати встановлену частоту струму.

Івано-Франківська облдержадміністрація нещодавно звернулася до президента Леоніда Кучми з проханням сприяти у виведенні Бурштинської теплової електро-
станції зі складу енергогенеруючої компанії ДАЕК “Західенерго” та наданні ТЕС статусу юридичної особи. До складу “Західенерго” входять Бурштинська, Ладижинська та Добротвірська ТЕС.

Як сказав “Поступу” заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань паливно-енергетичного комплексу Леонід Мельник, необхідно зберігати цілісність енергосистеми України. “Сьогодні ця цілісність дозволяє компенсувати дефіцит енергоносіїв у різних регіонах, – вважає він. – Дроблення енергосистеми призведе до хаосу, внаслідок чого постраждають споживачі. А паралельна робота Бурштинської ТЕС із європейською системою дасть можливість їй працювати на повну потужність і експортувати частину виробленої електроенергії”.

На думку Леоніда Мельника, таке розділення стане можливим лише тоді, коли ринок енергоносіїв не буде монопольним, а в Україні будуть різні джерела енергопостачання. “Та сьогодні завчасно робити такі кроки, бо ми лише розхитаємо енергосистему України”, – вважає він.

Як пояснив “Поступу” голова правління “Західенерго” Петро Омеляновський, сьогодні “Західенерго” знаходиться у процесі приватизації, і тому виведення Бурштинської ТЕС зі складу енергогенеруючої компанії неможливе. “Проводиться пільговий продаж акцій підприємства, – каже Омеляновський. – Державна частка акцій реалізується шляхом сертифікаційного аукціону. Згідно зі ст. 140 Закону України “Про державну програму приватизації”, для таких підприємств, як “Західенерго”, в період приватизації забороняються такі дії”.

“Бурштинський енергетичний острів” – частина енергосистеми України. Перехід Бурштинської ТЕС на паралельну роботу з європейською енергосистемою дозволить збільшити експорт української електроенергії у країни Східної Європи за схемою “Бурштинського острова”. Зараз енергосистеми Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини об’єднані в центральноєвропейську енергосистему CENTRAL, яка працює в паралельному режимі зі західноєвропейською енергосистемою UCPTE.

“Західенерго” – найменша серед українських теплових генкомпаній за загальною потужністю електростанцій, яка становить 9% потужностей усіх українських ТЕС, і за обсягом виробництва електроенергії – 6-7%. Компанія має додаткову привабливість з огляду на її географічне розташування, а відтак високі шанси на інтеграцію в європейську енергосистему. “Західенерго” – єдина в Україні енергокомпанія, яка виробляє електроенергію на експорт.

POSTUP - ПОСТУП
№81 (739),
29-30 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·День української музики
·В НОМЕРІ
·Агонія київського "Динамо"

ПОГЛЯД
·Мешканці перекриють вулицю
·Права людей ігнорують
·Хто "посватає" "Львівводоканал"?
·Завершення епосу

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Студентське братство святкує
·Розпайовування землі сповнене проблем
·Шанс для хворих дітей
·Нападники били професійно
·Водії не бояться даішників
·З"явиться українсько-польське радіо
·Нагороди найчеснішим
·Чого не вистачає львів"янину?
·Вернісаж хочуть перенести

ПОСТУП З КРАЮ
·Дніпропетровські зустрічі Леоніда Кучми
·Яка коаліція потрібна Ющенкові?
·Папа Іван Павло ІІ прагне миру
·Співпраця з російськими правими

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Расові заворушення у тихому містечку
·Фінансові аспекти розширення ЄС
·На Кіпрі перемогли комуністи

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Фінансова неповноцінність
·Бурштинська ТЕС готується до паралельної роботи з європейською енергосистемою
·У Європі створюється ракетний гігант
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Володимир Кучинський: Наших майбутніх студентів чекає дуже цікава робота
·Схід - справа делікатна
·Незрадливість палітри дитинства
·Чи здатні ми щось сказати світові?

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Я чую заклики спалити мою кав"ярню

СПОРТ-ПОСТУП
·ФУТБОЛ
·Для початку "Шахтар" вивіз із Києва Кубок...
·"Карпати" поза Європою
·За крок до "вишки"!
·Двадцять восьме свято "королів"
·Міхаель І, король Гран-прі Монако
·СПОРТ-БЛІЦ
·"Львівська політехніка" - друга в Україні!

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Дженніфер Лопес знімає фільм про себе