BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 29-30 ТРАВНЯ 2001 року |

Права людей ігнорують

Дії "Львівобленерго" нагадують часи тоталітаризму, вважають члени Комітету із захисту прав львів"ян

КРУГЛИЙ СТІЛ

Надія ПАВЛИК© ПОСТУП

Громадськість міста називає ситуацію, яка склалася довкола “Львівводоканалу”, диверсією. Таку оцінку було внесено в ухвалу “круглого столу” Комітету із захисту прав львів’ян, що відбувся вчора ввечері. До обговорення були запрошені керівництво енергокомпанії, МКП “Львіводоканал”, головний прокурор міста, начальник управління СБУ, депутати всіх рівнів та представники громадських організацій міста.

Як пояснив Ярослав Дашкевич, який очолює комітет, громада міста мала би почути, як юридично кваліфікуються дії керівництва “Львівобленерго”, чи несе хтось за це кримінальну відповідальність та чи є якась гарантія, що таке не повториться. Він також вважає, що недопустимо, наче в тоталітарні часи, ставити місто перед колективною відповідальністю. До такого вдавалися хіба що режими, які вважали, що їм чимось загрожують, і тому дозволяли собі масові розстріли. “Невже існуючому режимові щось загрожує, що вони змушені ставити питання колективної відповідальності?” – питав пан професор.

Професор Борис Білинський нагадав, що якби таке сталося в “ті часи”, то вже би давно певну людину чи групу людей звинуватили у диверсії та антирадянщині. А в цьому випадку бактеріологічна війна проти населення може повернути народний гнів проти місцевої влади. Але цю ситуацію тепер повинні вирішувати не письменники та професори, а професіонали в цій галузі.

Обурило всіх присутніх пояснення заступника прокурора міста Любові Павляк, що тільки після ретельної перевірки контрольно-ревізійного управління роботи “Львівводоканалу” прокуратура міста зможе дати оцінку діям “Львівобленерго”. Усі разом почали говорити, що вже за фактом відключення тільки однієї лікарні можна було відкривати кримінальну справу – і більше нічого не потрібно було перевіряти. Таке пояснення юриста дало змогу Ірині Калинець зробити висновок, що влада Львова є абсолютно безсилою перед зловживаннями. “І хоча б той факт, що ані представники СБУ, ані представники “Львівобленерго” не прийшли на засідання комітету, свідчить про те, що вони знають, що чинили незаконно,” – каже пані Калинець.

Комітет із захисту прав львів’ян передбачив в ухвалі низку пунктів, які мають покращити становище та не допустити до подібних принижень громадян міста: вимагати порушення кримінальних справ проти керівництва ВАТ “Львівобленерго”; обов’язково підрахувати збитки, яких зазнали підприємці й звичайні громадяни, та відшкодувати їх; звернутися до інших міст з пропозицією створити аналогічні комітети із захисту прав українців.

Коментуючи події у Львові навколо “Льівводоканалу”, Тарас Чорновіл сказав: “Я думаю, що це серія актів, спрямованих на монопольну приватизацію всієї комунальної сфери. Такі акції вже відбулися в низці обласних центрів України, і ситуація там нині набагато катастрофічніша, ніж у Львові. Тому що там воно дійшло до логічного завершення. У Львові ми не маємо права цього допустити. Я маю намір все ж таки переговорити з керівництвом облдержадміністрації про пошук можливих шляхів дофінансування “Львіводоканалу” як життєво важливого об’єкта міської господарки з обласного бюджету.

Але ця проблема практично повністю мусить вирішуватися у Львові. У Києві вирішити цю проблему буде практично неможливо”.

POSTUP - ПОСТУП
№81 (739),
29-30 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·День української музики
·В НОМЕРІ
·Агонія київського "Динамо"

ПОГЛЯД
·Мешканці перекриють вулицю
·Права людей ігнорують
·Хто "посватає" "Львівводоканал"?
·Завершення епосу

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Студентське братство святкує
·Розпайовування землі сповнене проблем
·Шанс для хворих дітей
·Нападники били професійно
·Водії не бояться даішників
·З"явиться українсько-польське радіо
·Нагороди найчеснішим
·Чого не вистачає львів"янину?
·Вернісаж хочуть перенести

ПОСТУП З КРАЮ
·Дніпропетровські зустрічі Леоніда Кучми
·Яка коаліція потрібна Ющенкові?
·Папа Іван Павло ІІ прагне миру
·Співпраця з російськими правими

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Расові заворушення у тихому містечку
·Фінансові аспекти розширення ЄС
·На Кіпрі перемогли комуністи

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Фінансова неповноцінність
·Бурштинська ТЕС готується до паралельної роботи з європейською енергосистемою
·У Європі створюється ракетний гігант
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Володимир Кучинський: Наших майбутніх студентів чекає дуже цікава робота
·Схід - справа делікатна
·Незрадливість палітри дитинства
·Чи здатні ми щось сказати світові?

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Я чую заклики спалити мою кав"ярню

СПОРТ-ПОСТУП
·ФУТБОЛ
·Для початку "Шахтар" вивіз із Києва Кубок...
·"Карпати" поза Європою
·За крок до "вишки"!
·Двадцять восьме свято "королів"
·Міхаель І, король Гран-прі Монако
·СПОРТ-БЛІЦ
·"Львівська політехніка" - друга в Україні!

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Дженніфер Лопес знімає фільм про себе