| АРХІВ | INDEX 29-30 ТРАВНЯ 2001 року |

“Карпати” (Львів) – “Дніпро” (Дніпропетровськ) – 0:2 (0:2).

Львів. Стадіон “Україна”. 5000 глядачів. Арбітр – Сергій Шебек (Київ).

“Карпати”: Тлумак, Вільчинський, Гнатів, Гурка, Лучкевич, Вовчук, Донець (Уштан), Кабанов, Даниловський (Шукатка, Тимчишин), Покладок, Швед.

Голи: 0:1 Валяєв, 31', 0:2, Мазяр, 37'.

Попереджені: Покладок, Вільчинський, Гурка – Грицай, Слабишев.

У звітному матчі обидві команди вирішували цілком різні завдання. “Карпатам” потрібна була перемога, щоби потрапити в Кубок Інтертото. У “Дніпра” завдання на сезон уже виконано: команда за три тури до фінішу змагань стала бронзовим призером чемпіонату України. Тому для хлопців Миколи Федоренка ця зустріч була передусім нагодою вперше в історії чемпіонатів України здобути перемогу у столиці Галичини. І, забігаючи наперед, зазначу, що “Дніпро” перервав неприємну для себе серію у Львові. До речі, це вже четверта команда, яка цього сезону вперше у своїй історії виграла у Львові. Перед “Дніпром” це були донецькі “Шахтар” і “Металург”, а також “Металург” із Запоріжжя.

Через надто ранній початок матчу кількість уболівальників виявилася надто малою, щоби створити для гравців обох команд футбольне свято. Початок матчу прийшов за переваги господарів. Проте втілити цю перевагу в забиті м’ячі “Карпатам” так і не вдалося, хоча мали шанси Кабанов, Покладок. А от гості свою нагоду на 31-й хвилині не змарнували: Гнатів, вибиваючи м’яч, влучив ним у Донця, а вже потім шкіряна куля опинилась у Валяєва, який і відкрив рахунок. А після цього – пішло-поїхало. Безліч помилок у захисті “Карпат”, і на 37-й хвилині Мазяр робить рахунок 2:0. Стало зрозуміло, що гості очок у Львові не залишать. У першому таймі у львів’ян був іще один шанс, коли на 42-й хвилині спершу Покладок влучив у стійку, а потому Вовчук із лінії воротарського майданчика не зміг поцілити в уже порожні ворота...

Другий тайм запам’ятався хіба що нервовістю і сутичками між гравцями команд. Усе почалося зі зіткнення в центрі поля Покладка та Полтавця. Трохи поштовхавшись, гравці обох команд розійшлися, та цей епізод став початком подальшої нервової гри. Відтак гравці обох команд отримали 5 жовтих карток. І добре, що не дійшло до вилучень із поля. Щодо гри у другому таймі, то це було не надто цікаве видовище. “Дніпро” впевнено довів, що ця команда цілком заслужено є зараз третьою в Україні. А що ж “Карпати”? У цій зустрічі вони виглядали справді “сіренько” на тлі гостей із Дніпропетровська. Це вже четверта домашня поразка нашої команди у другому колі.

На післяматчевій прес-конференції головний тренер “Карпат” Левко Броварський пояснив нервовість своїх гравців у другій половині матчу діями певних сил навколо клубу. А загалом, головний керманич львів’ян залишився незадоволений ані грою, ні результатом свого клубу. А от дніпропетровський колега Броварського слушно зазначив, що того дня “Дніпро” продемонстрував видовищний і цікавий футбол...

Що буде далі з “Карпатами”? На це питання наразі відповісти неможливо. Чутки щодо зміни тренерського складу та спонсорів стають усе гучнішими. Адже на цей сезон “Карпати” не виконали свого завдання. Що більше, через різні причини (травми футболістів, перебої з фінансуванням) команда відверто завалила друге коло. І сьогодні не треба в усіх гріхах звинувачувати тренерський склад на чолі з Левком Броварським. Адже у Дніпропетровську свого часу ситуація з Миколою Федоренком була ідентичною. Та спонсорам і владним структурам міста тоді вистачило мудрості прийняти правильне рішення, тобто зачекати. І от результат – третє місце “Дніпра” в турнірній таблиці. Ми ж дізнаємося, що зміниться в “Карпатах”, наприкінці цього тижня.

Результати решти матчів:

“Металург” (Запоріжжя) – “Динамо” (Київ) – 0:1 (Чернат, 78'). Попереджені: Ратій, Заєць, Глущенко, Пірву, Бугай – Ващук, Яшкін, Дмитрулін. Вилучений – Глущенко.

Про такі матчі взагалі не хочеться писати. У Запоріжжі було зіпсовано свято футболу. Переповнені трибуни чекали гарного видовища. Та “людина в чорному” все зіпсувала: мало того, що одесит Абросимов придумав гол у ворота господарів, то ще й увесь матч він свистів в один бік (зрозуміло, в чий).

Відповідною була реакція вболівальників, котрі закидали поле пластиковими пляшками. Тепер стадіон у Запоріжжі швидше за все дискваліфікують до кінця сезону, адже одне попередження ця арена вже мала. Та, можливо, спершу треба визначитися з кваліфікованими та чесними суддями, а вже потім говорити про негаразди на трибунах? Кому потрібні такі перемоги? Невже після них можна радіти? Так, цього горе-суддю дискваліфікують, але чи стане легше від цього команді з Запоріжжя? І хто зі суперників київського “Динамо” постраждає наступним: “Таврія”, “Дніпро”?.. Суддю, котрий не призначив пенальті у ворота киян у матчі між “Динамо” та “Шахтарем”, дискваліфікували до кінця сезону.

Тоді президент ФФУ Григорій Суркіс сказав, що той епізод бачила вся Україна, тож такий суддя повинен бути покараний. Цікаво, як тепер кваліфікуватимуть дії одеського судді? Інспектор поставив йому оцінку “чотири” (за 10-бальною шкалою), що автоматично означає відлучення від суддівства на два місяці.
“Сталь” (Алчевськ) – “Таврія” (Сімферополь) – 0:1 (Кислов, 14').

Команда зі Сімферополя представлятиме Україну в Кубку Інтертото...

“Металург” (Донецьк) – “Кривбас” (Кривий Ріг) – 3:0 (Яксманицький, 63', Згура, 86', П’ятенко, 88').

“Ворскла” (Полтава) – “Металург” (Маріуполь) – 0:1 (Рикун, 90').