BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 26-27 ТРАВНЯ 2001 року |

Комп"ютер - дитині друг?

Перебування дитини за комп"ютером треба чергувати зі спеціальними вправами для очей

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Дмитро ДУБАНЕВИЧ

Якщо питання про вплив електромагнітних полів на здоров’я людини ще до кінця не вирішене, то вже точно відомо, що на зір комп’ютер впливає негативно.

Завжди, коли діти або дорослі зайняті роботою, пов’язаною з напруженням зору, їхні очі втомлюються. Ця проблема добре знайома водієві, котрий довгий час перебуває в дорозі, або будь-якому читачеві, котрий годинами не відривається від книжки. М’язи, які керують очима і фокусують їх на визначеному предметі, просто втомлюються від надмірного навантаження.

Потенційна втома очей існує під час будь-якої роботи, в якій бере участь зір. Але найбільше виражена ця втома, коли потрібно розглядати об’єкт на близькій відстані. Проблема зростає ще більше, якщо така діяльність пов’язана з використанням пристроїв високої яскравості, наприклад, монітора комп’ютера.
У дітей особливо часто втомлюються очі, оскільки їхні очні м’язи ще “не дозріли”. Коли діти докладають надмір зусиль у будь-якому занятті, вони часто стають дратівливими. Якщо ваша дитина збуджена більше, ніж звичайно, і для цього немає певної очевидної причини, то це цілком може бути логічним наслідком тривалого перебування за комп’ютером.

Надмірне захоплення роботою за комп’ютером може також збільшити вже наявні проблеми зі зором. Багато дітей страждає незначним погіршенням зору, що можна розцінювати радше як певну прикрість. Згодом буде потрібна лише нескладна корекція зору, – натомість втручання медицини, можливо, вдасться уникнути до досягнення юнацького або дорослого віку. Та якщо діти так сильно захоплені комп’ютером, що весь вільний час проводять за клавіатурою, то ця “прикрість” може переростити у щось більше, що вимагатиме необхідної корекції вже в ранньому віці. На щастя, більшості дітей цих проблем вдається достатньо легко уникнути (бодай тому, що комп’ютер іще не став звичним атрибутом кожного помешкання).

Зрештою, є кілька простих рекомендацій, які допоможуть уникнути можливих проблем із зором, якщо вашу дитину таки важко відірвати від комп’ютера. Найбільш очевидне вирішення проблеми – обмеження кількості часу, проведеного дітьми за комп’ютером без перерви. Рекомендують робити коротку перерву через кожні 30 хвилин занять. Ідеальною “розрядкою” може бути фізична активність, яка не потребує напруження зору. Деякі спеціалісти пропонують застосовувати вправи для очей, які допомагають дітям уникнути проблем, пов’язаних із використанням комп’ютера. Це можуть бути такі прості вправи, як, наприклад, спостереження за об’єктами, що рухаються в полі зору, або концентрація зору на віддалених предметах.

Непогано також урізноманітнювати характер занять дитини за комп’ютером. Наприклад, роботу з текстовим процесором можна чергувати з грою, в якій присутні об’єкти, що рухаються. Ще один засіб зменшити ризик перенапруги очей полягає у виборі якісного монітора. Монітори з високою роздільною здатністю і високою частотою оновлення екрану завжди зручніші та менш шкідливі для очей (і не лише дитячих), аніж монітори з низькими показниками. Якщо ви та ваші діти збираєтеся сидіти за комп’ютером тривалий час, то вам необхідно мати дисплей із високою чіткістю.

Нарешті, важливо вжити заходів для зменшення відблисків од монітора (якщо у вас монітор іще без блікового покриття). Яскраве та нерівне освітлення в кімнаті може викликати неприємні відбитки на екрані. Можливі засоби вирішення цієї проблеми полягають у вимиканні верхнього освітлення, використанні фіранок на вікнах, що пропускають занадто яскраве світло, та повороті монітора таким чином, аби ні прямо перед ним, ані позаду нього не було яскравих джерел світла.

Якщо, незважаючи на ці запобіжні заходи, ваша дитина таки скаржиться на головний біль, якщо у неї з’являються неприємні відчуття на кшталт запалення, “різі в очах” або якщо зненацька в дитини виникають труднощі з читанням або іншими шкільними заняттями, то вам необхідно терміново відвідати офтальмолога. Не забудьте при цьому повідомити, що у вас удома є комп’ютер, і розповісти, скільки часу за ним проводить дитина. Лікар може призначити спеціальні вправи для очей або підібрати дитині окуляри, призначені саме для роботи на середній відстані, характерній для занять із комп’ютером.

POSTUP - ПОСТУП
№80 (738),
26-27 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Судний день судді
·В НОМЕРІ
·Викрадачі вимагають за брата Кахи Каладзе 500 000 USD
·Бунт національних гвардійців у Грузії

ПОГЛЯД
·Василь Семен: Аграрна партія повністю контролює Львівське телебачення
·ЩО ДАЛІ?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·День української музики
·Зловживання на львівських заводах
·КРИМІНАЛ
·Шухевич - знову з політв"язнями
·Дитсадок №85 проти освітньої реформи

ПОСТУП З КРАЮ
·Смірнов забрав свої слова назад
·Тетяна Чорновіл: Я свідомо йшла на цю акцію

ПОСТУП У СВІТ
·Дивний бунт національної гвардії
·Індія та Пакистан готуються до переговорів
·Активізація бомбістів-камікадзе
·Папа визначає завдання тисячоліття
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Комп"ютер - дитині друг?
·Негри найкраще захищені від інфекцій
·Швеція - країна для мам
·Організм може бути ворогом

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·"Горох Тутанхамона" вдалось оживити
·Комета - річ серйозна
·Наших предків урятувала риба
·Технології заважають нишпоркам

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Пронизливий голос сойки
·Миколаїв та околиці у вирі історії
·"Небезпека у зволіканні" шукає молодих талантів

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Релігійна ситуація в Україні
·Початок духовного шляху

АРТ-ПОСТУП
·Прем"єра триптиху Олександра Козаренка
·Львівській оперній завісі - 100!

СПОРТ-ПОСТУП
·Сенсаційна перемога львів"янина
·Лобановський визначився зі збірниками
·Найцікавіший і найпрестижніший
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР