BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 26-27 ТРАВНЯ 2001 року |

НОВИНКИ

Американські науковці встановили, що в 16 відсотків дітей, котрі потерпають від депресії, перебіг хвороби нетиповий. У таких пацієнтів відзначаються помітні коливання настрою, підвищення апетиту, суттєве збільшення маси тіла та надлишкова сонливість. Медики радять батькам звертати на ці симптоми особливу увагу, щоби вчасно почати необхідне лікування.

Опромінення продуктів запобігає кишковим інфекціям. Нова технологія обробки продуктів опроміненням може позбавити багатьох людей від кишкових розладів. На думку американських учених, це дозволить щороку запобігати загибелі щонайменше 350 осіб. Однак продовольчі компанії не квапляться впроваджувати цю технологію, оскільки люди бояться, що променева обробка продуктів знижує живильну цінність їжі та підвищує ймовірність захворювання на рак.

Видалити татуювання тепер можна швидко та дешево. У США розробили новий спосіб видалення татуювань, який засновано на інфрачервоному опроміненні шкіри. Ця недорога і практично безболісна процедура дозволяє усунути татуювання протягом кількох тижнів, тоді як при використанні лазерної методики для цього потрібно близько двох років, та і коштує таке лікування приблизно п’ять тисяч доларів.

Звукові сигнали поліпшують зір. Американські вчені під час експериментів із добровольцями встановили, що зорове та слухове сприйняття – взаємозалежні. Люди краще розрізняють об’єкти, якщо чують із того ж боку які-небудь звуки. Медики схильні вважати, що це відкриття дозволить розробити нові підходи до лікування порушень зору та шизофренії.

Жир стане джерелом клітин для утворення кісток. Ученим із університету Пенсільванії вдалося з незрілих жирових клітин отримати клітини кісткової тканини. Якщо наступні експерименти виявляться успішними, це стане проривом у лікуванні пошкоджень кісток. Жир, у тому числі отриманий під час косметичної операції ліпосакції, є практично необмеженим джерелом таких стовбурних клітин.

Цукровий діабет у вагітних, виявляється, можна лікувати таблетками. Вживання глібуриду не чинить шкідливого впливу на майбутню дитину. Такого висновку дійшли американські гінекологи, котрі обстежили понад 400 жінок, хворих на діабет. Досі для вагітних застосовували виключно інсулін – з побоювання, що таблетки можуть викликати аномалії розвитку дітей.

Збільшення вмісту вуглекислого газу в атмосфері, що загрожує людству глобальним потеплінням, може створити додаткові проблеми для людей, котрі страждають алергією на пилок. Дослідники з Міністерства сільського господарства США виявили, що кількість пилку, який продукують рослини, залежить від вмісту вуглекислого газу в повітрі. За словами спеціалістів, через збільшення кількості промислових і автомобільних викидів лише за останні сто років концентрація пилку в розрахунку на одну рослину зросла вдвічі. Згідно з їхніми прогнозами виходить, що в разі якщо нинішні темпи зростання загазованості збережуться, до 2100 року кожна рослина в середньому буде утворювати по 20 грамів пилку, тоді як сьогодні цей показник дорівнює 10 грамам. Це справді серйозна проблема, адже полінозами, тобто алергією на пилок, страждають 15-20 відсотків населення нашої планети.

POSTUP - ПОСТУП
№80 (738),
26-27 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Судний день судді
·В НОМЕРІ
·Викрадачі вимагають за брата Кахи Каладзе 500 000 USD
·Бунт національних гвардійців у Грузії

ПОГЛЯД
·Василь Семен: Аграрна партія повністю контролює Львівське телебачення
·ЩО ДАЛІ?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·День української музики
·Зловживання на львівських заводах
·КРИМІНАЛ
·Шухевич - знову з політв"язнями
·Дитсадок №85 проти освітньої реформи

ПОСТУП З КРАЮ
·Смірнов забрав свої слова назад
·Тетяна Чорновіл: Я свідомо йшла на цю акцію

ПОСТУП У СВІТ
·Дивний бунт національної гвардії
·Індія та Пакистан готуються до переговорів
·Активізація бомбістів-камікадзе
·Папа визначає завдання тисячоліття
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Комп"ютер - дитині друг?
·Негри найкраще захищені від інфекцій
·Швеція - країна для мам
·Організм може бути ворогом

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·"Горох Тутанхамона" вдалось оживити
·Комета - річ серйозна
·Наших предків урятувала риба
·Технології заважають нишпоркам

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Пронизливий голос сойки
·Миколаїв та околиці у вирі історії
·"Небезпека у зволіканні" шукає молодих талантів

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Релігійна ситуація в Україні
·Початок духовного шляху

АРТ-ПОСТУП
·Прем"єра триптиху Олександра Козаренка
·Львівській оперній завісі - 100!

СПОРТ-ПОСТУП
·Сенсаційна перемога львів"янина
·Лобановський визначився зі збірниками
·Найцікавіший і найпрестижніший
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР