BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 26-27 ТРАВНЯ 2001 року |

СВІТООГЛЯД

Замаху на Касьянова ніхто не готував

Прем’єр-міністри Росії та Польщі Міхаїл Касьянов і Єжи Бузек провели вчора переговори у Варшаві. Як повідомляє радіо “Свобода”, обговорювалося питання двосторонньої економічної співпраці, зокрема – плани будівництва газопроводу з Росії у Західну Європу через Польщу. Потім голова російського уряду зустрівся із президентом Польщі Алєксандром Кваснєвським. У четвер польська поліція виявила підозрілий автомобіль, запаркований біля готелю у Варшаві, де зупинився російський прем’єр. Була підозра, що автомобіль заміновано, проте пізніше, після того, як автомобіль було підірвано, ніяких слідів вибухового пристрою виявлено не було .

Саміт у Єревані

У Єревані вчора відкрився саміт шести країн-учасниць Договору про колективну безпеку СНД. У центрі уваги – створення в Центральній Азії сил швидкого реагування. Передбачається, що ці сили буде сформовано ще до серпня цього року. Їх головне завдання – давати відсіч нападам озброєних екстремістських груп у центральноазійському регіоні. Договір про колективну безпеку СНД об’єднує Вірменію, Білорусь, Казахстан, Киргизію, Росію і Таджикистан.

Найбільша цивільна трагедія в історії Ізраїлю

У Єрусалимі тривають спроби витягти гостей весілля з-під уламків будинку, який завалився. Про це повідомило радіо ВВС. Внаслідок катастрофи загинуло щонайменше двадцять п’ять осіб, близько тридцяти зазнали поранень. Ізраїльський міністр внутрішніх справ назвав цю цивільну трагедію найбільшою в історії країни. Представники влади стверджують, що обвал стався через прорахунки архітекторів та будівельників.

Азійсько-європейська співпраця

Міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер закликав Китай до активнішої ролі в міжнародній політиці. “Китай є однією із центральних потуг ХХІ століття”, – заявив він на Азійсько-європейській зустрічі, яка розпочалася в п’ятницю у китайській столиці. Як повідомило радіо Deutsche Welle, сюди для консультацій зібралися міністри закордонних справ Європейського Союзу та їхні колеги з десяти азійських країн. На порядку денному зустрічі велика палітра тем – від запобігання торгівлі людьми до процесу зближення Північної та Південної Кореї. Країни ЄС останнім часом активно співпрацюють із країнами тихоокеанського регіону. Своєю чергою, Китай зацікавлений у зміцненні контактів із Європейським Союзом.

Суперечка щодо виплати процентів колишнім невільникам

Триває суперечка довкола відсотків, які набігли на рахунок у Фонді відшкодування колишнім підневільним працівникам нацистської Німеччини. Професор права Крістіан Вольф заявив, що якщо ініціативна група Фонду німецької промисловості притримає частину відсотків, то це може розглядатися як “привласнення коштів” і може стати справою для прокуратури. Нагадаємо, що речник Фонду Ґібовскі пояснив, що Фонд виплатить 100 мільйонів марок відсотків додатково до обіцяних 5 мільярдів. Профспілки та представники жертв нацизму вимагають виплати всіх відсотків колишнім невільникам.

Наступ македонської армії

Македонська армія повідомила про успіхи у звільненні країни від албанських повстанців на півночі Македонії. Під час наступу армійських підрозділів, який розпочався у четвер, знищено велику кількість сепаратистів. Операції проходять у низці сіл від сербського кордону до македонських міст Тетово і Скоп’є. Армія зазначає, що намагається уникнути цивільних жертв, проте, за твердженням повстанців, внаслідок артилерійного обстрілу загинуло принаймні
6 мешканців. Водночас Президент Македонії Борис Трайковський заявив, що міністри албанського походження в уряді національної згоди повинні або відмовитися від своїх контактів із повстанцями, або піти у відставку.

POSTUP - ПОСТУП
№80 (738),
26-27 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Судний день судді
·В НОМЕРІ
·Викрадачі вимагають за брата Кахи Каладзе 500 000 USD
·Бунт національних гвардійців у Грузії

ПОГЛЯД
·Василь Семен: Аграрна партія повністю контролює Львівське телебачення
·ЩО ДАЛІ?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·День української музики
·Зловживання на львівських заводах
·КРИМІНАЛ
·Шухевич - знову з політв"язнями
·Дитсадок №85 проти освітньої реформи

ПОСТУП З КРАЮ
·Смірнов забрав свої слова назад
·Тетяна Чорновіл: Я свідомо йшла на цю акцію

ПОСТУП У СВІТ
·Дивний бунт національної гвардії
·Індія та Пакистан готуються до переговорів
·Активізація бомбістів-камікадзе
·Папа визначає завдання тисячоліття
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Комп"ютер - дитині друг?
·Негри найкраще захищені від інфекцій
·Швеція - країна для мам
·Організм може бути ворогом

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·"Горох Тутанхамона" вдалось оживити
·Комета - річ серйозна
·Наших предків урятувала риба
·Технології заважають нишпоркам

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Пронизливий голос сойки
·Миколаїв та околиці у вирі історії
·"Небезпека у зволіканні" шукає молодих талантів

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Релігійна ситуація в Україні
·Початок духовного шляху

АРТ-ПОСТУП
·Прем"єра триптиху Олександра Козаренка
·Львівській оперній завісі - 100!

СПОРТ-ПОСТУП
·Сенсаційна перемога львів"янина
·Лобановський визначився зі збірниками
·Найцікавіший і найпрестижніший
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР