BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 26-27 ТРАВНЯ 2001 року |

Зловживання на львівських заводах

Працівники АТЗТ "Райдуга" і Львівського керамічного заводу продовжують пікетувати обласну прокуратуру

ПІКЕТ

Вікторія ПРИХІД

Учора працівники АТЗТ “Райдуга” та ВАТ “Львівський керамічний завод” продовжили безстрокове пікетування обласної прокуратури, яке вони розпочали передучора. У зв’язку з ситуацією, що склалася на їхніх підприємствах, вони оголосили, що доки слуги закону не звернуть на них уваги, вони щодня о пів на шосту вечора пікетуватимуть прокуратуру області.

“Ми вибрали саме цей час, бо саме тоді працівники прокуратури йдуть із роботи додому, а значить, просто змушені будуть бачити наші гасла і чути наші вимоги,” – пояснив один із координаторів пікету, колишній начальник цеху “Райдуги” Віктор Мартиновський.

Про ситуацію, що склалася на цих двох підприємствах, “Поступ” уже неодноразово писав, тому нагадаємо лише, що привело майже 50 пікетників під стіни прокуратори. Річ у тім, що працівники як “Райдуги”, так і керамічного заводу незадоволені діяльністю свого керівництва. Більше того, у своїх вимогах вони просять, щоби правоохоронці притягнули до відповідальності цих керівників за зловживання, яких останні, за їх словами, “допустились”. У випадку АТЗТ “Райдуга”, що наразі перебуває на стадії визнання банкрутства, пікетники переконують, що її адміністрація в особі Юрія Суща розкрадає та знищує майно підприємства. Віктор Мартиновський каже: “ Ми вважаємо, що підприємство “Кришталь України”, керівником якого є Юрій Сущ, незаконно орендує наше майно. Адже якщо підприємство перебуває у стані визнання його банкрутом, то все майно має бути під охороною, а не експлуатуватися”. Крім цього, зневірені працівники, які зараз перебувають у безтерміновій відпустці, а згодом, імовірно, стануть безробітними, вимагають створити компетентну комісію, яка б розглянула причини банкрутства заводу. Воно, за словами Віктора Мартиновського, було аж надто стрімким і надто нереальним. “ За півтора року, – аргументує він – ми отримали більш як одинадцятимільйонний борг. Досить нереально, як на мою думку. Адже якби на продукцію заводу не було попиту, не створювалося б нове підприємство, яке фактично дублює “Райдугу”.

Не краща ситуація і на керамічному заводі. У попередньому номері “Поступу” ми розповідали, про що йдеться. Відомо, що районна прокуратура вже виявила у діях керівництва цього підприємства зловживання щодо розподілу житла у будинку по вулиці Роксоляни, 51, і внесла протест голові акціонерів ВАТ “Львівський керамічний завод”. При цьому пікетники переконані, що зловживань на заводі можна знайти значно більше. Наразі обидва підприємства детально перевіряються. Принаймні такі офіційні відповіді дала прокуратура на запити працівників цих заводів. Але такий стан справ не дуже задовольняє пікетників, які вважають, що обласна прокуратура займається лише “формальними відписками”, не роблячи ніяких конкретних кроків для вирішення цих питань.

Як розповів правовий інспектор Львівського комітету захисту прав громадян Петро Воробець, акція непокори триватиме доти, доки прокуратура нарешті не розпочне якихось активних дій – наприклад, нової перевірки підприємств незалежними експертами.

POSTUP - ПОСТУП
№80 (738),
26-27 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Судний день судді
·В НОМЕРІ
·Викрадачі вимагають за брата Кахи Каладзе 500 000 USD
·Бунт національних гвардійців у Грузії

ПОГЛЯД
·Василь Семен: Аграрна партія повністю контролює Львівське телебачення
·ЩО ДАЛІ?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·День української музики
·Зловживання на львівських заводах
·КРИМІНАЛ
·Шухевич - знову з політв"язнями
·Дитсадок №85 проти освітньої реформи

ПОСТУП З КРАЮ
·Смірнов забрав свої слова назад
·Тетяна Чорновіл: Я свідомо йшла на цю акцію

ПОСТУП У СВІТ
·Дивний бунт національної гвардії
·Індія та Пакистан готуються до переговорів
·Активізація бомбістів-камікадзе
·Папа визначає завдання тисячоліття
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Комп"ютер - дитині друг?
·Негри найкраще захищені від інфекцій
·Швеція - країна для мам
·Організм може бути ворогом

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·"Горох Тутанхамона" вдалось оживити
·Комета - річ серйозна
·Наших предків урятувала риба
·Технології заважають нишпоркам

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Пронизливий голос сойки
·Миколаїв та околиці у вирі історії
·"Небезпека у зволіканні" шукає молодих талантів

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Релігійна ситуація в Україні
·Початок духовного шляху

АРТ-ПОСТУП
·Прем"єра триптиху Олександра Козаренка
·Львівській оперній завісі - 100!

СПОРТ-ПОСТУП
·Сенсаційна перемога львів"янина
·Лобановський визначився зі збірниками
·Найцікавіший і найпрестижніший
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР