BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 26-27 ТРАВНЯ 2001 року |

Судний день судді

Знаменитий київський суддя Микола Замковенко проситиме політичного притулку на Заході

СКАНДАЛ

Ольга ЯЦЕНКО© ПОСТУП

Учора стало відомо, що Генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти голови Печерського районного суду міста Києва Миколи Замковенка. За повідомленням агентства УНІАН, працівники Генпрокуратури провели в кабінеті судді обшук, санкціонований у рамках порушеної кримінальної справи за статтею 167 частина 2 Кримінального кодексу України “Халатність”.

Як стверджують представники Генпрокуратури, 23 травня Миколі Замковенку запропонували видати для перевірки в порядку нагляду чотири кримінальні справи, які він як голова суду особисто розглядав протягом 1998-1999 років. На цю вимогу Микола Замковенко видав лише одну справу, зазначивши на запиті, що решта будуть передані після підготовки і належного оформлення.

Генпрокуратуру така відповідь не задовольнила, після чого й було проведено обшук у кабінеті голови райсуду та санкціоновано вилучення цих справ. Як твердить адвокат Микола Федур, кримінальна справа не могла бути порушена особисто проти Замковенка, оскільки для порушення справи проти судді існує спеціальна процедура.

Микола Замковенко ризикує отримати від двох до п’яти років в’язниці з позбавленням права займатися юридичною діяльністю на строк до п’яти років і штраф від 15 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, що Микола Замковенко очолює суд, у якому розглядалися найбільш резонансні політичні справи. Саме він ухвалив рішення визнати потерпілою матір Георгія Ґонґадзе, причому заступник генпрокурора Олексій Баганець неодноразово демонстрував своє незадоволення цим рішенням. Микола Замковенко визнав неправомірним арешт Юлії Тимошенко, він же розглядав скандальну справу кримінального авторитета Бориса Савлохова і засудив його до
7 років ув’язнення.

Багато оглядачів вважають Миколу Замковенка особистим другом Леоніда Кучми, а тому були здивовані його рішенням звільнити з в’язниці Юлію Тимошенко, адже президент неодноразово публічно висловлювався за її утримання під вартою.

Звільнення Тимошенко стало першим випадком, коли абсолютно лояльний суддя пішов усупереч бажанню президента. Адже до того голова Печерського райсуду відзначився тим, що змусив Центрвиборчком почати процедуру проведення минулорічного референдуму, ініційованого Леонідом Кучмою. Йому також належить ухвала, яка вирішила долю “оксамитової парламентської революції” в лютому 2000 року. Крім того, Замковенко відхилив клопотання про зміну запобіжного заходу для чоловіка Юлії Тимошенко, який і досі перебуває у Лук’янівському СІЗО.

Реакція на обшук і порушення кримінальної справи була гідною скандальної біографії голови суду. Вчора на прес-конференції він заявив, що має намір в ефірі української служби радіо “Свобода” звернутися з проханням до країн Заходу надати йому політичний притулок. Щоправда, працівники радіо “Свобода” повідомили, що сам Микола Замковенко поки що не звертався до них із проханням про надання йому ефірного часу для можливих заяв.

Любомир СКОЧИЛЯС
політолог

Дії Генпрокуратури стосовно судді Миколи Замковенка з правової точки зору є абсолютно незаконними. Тому цю акцію слід однозначно трактувати як умотивовану політично. У першу чергу дії Генпрокуратури слід пов’язувати з рішенням Печерського суду щодо Юлії Тимошенко. Після цього Юлія Тимошенко почала виявляти велику активність в організації референдуму про відставку президента.

Хоча я би не наважився стверджувати про існування безпосередньої вказівки Леоніда Кучми “розібратися” із Замковенком. Скоріше, це власна ініціатива відомства Потебенька (якщо повірити в те, що рішення приймалося без його участі), своєрідна “гра на випередження”, аби показати президентові дієвість Генпрокуратури. Щоправда, можна порадіти з того, що дії та рішення Генпрокуратури, спрямовані на боротьбу з політичними опонентами свого патрона, ніколи не відзначалися особливим професіоналізмом і, як правило, спричиняли зворотний ефект.

POSTUP - ПОСТУП
№80 (738),
26-27 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Судний день судді
·В НОМЕРІ
·Викрадачі вимагають за брата Кахи Каладзе 500 000 USD
·Бунт національних гвардійців у Грузії

ПОГЛЯД
·Василь Семен: Аграрна партія повністю контролює Львівське телебачення
·ЩО ДАЛІ?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·День української музики
·Зловживання на львівських заводах
·КРИМІНАЛ
·Шухевич - знову з політв"язнями
·Дитсадок №85 проти освітньої реформи

ПОСТУП З КРАЮ
·Смірнов забрав свої слова назад
·Тетяна Чорновіл: Я свідомо йшла на цю акцію

ПОСТУП У СВІТ
·Дивний бунт національної гвардії
·Індія та Пакистан готуються до переговорів
·Активізація бомбістів-камікадзе
·Папа визначає завдання тисячоліття
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Комп"ютер - дитині друг?
·Негри найкраще захищені від інфекцій
·Швеція - країна для мам
·Організм може бути ворогом

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·"Горох Тутанхамона" вдалось оживити
·Комета - річ серйозна
·Наших предків урятувала риба
·Технології заважають нишпоркам

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Пронизливий голос сойки
·Миколаїв та околиці у вирі історії
·"Небезпека у зволіканні" шукає молодих талантів

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Релігійна ситуація в Україні
·Початок духовного шляху

АРТ-ПОСТУП
·Прем"єра триптиху Олександра Козаренка
·Львівській оперній завісі - 100!

СПОРТ-ПОСТУП
·Сенсаційна перемога львів"янина
·Лобановський визначився зі збірниками
·Найцікавіший і найпрестижніший
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР