BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 25 ТРАВНЯ 2001 року |

Новітнє трактування вічних образів

Ісус оголений або у вигляді негритянки

США

Ольга ТЕРЛИЦЬКА, Нью-Йорк© ПОСТУП

Художниці Деборі Мастерс, яка розписує стіни в новій будівлі міжнародного нью-йоркського аеропорту Кеннеді, на одному із панно після скарги робітників довелося підмалювати шматок тканини на стегнах розіп’ятого Христа.

Художниця, передає ВВС, запевняє, що справа не вартує виїденого яйця: вона не збиралася залишати зображення оголеного Ісуса і сама хотіла прималювати пов’язку, але просто забула про це, взявшись за інші графіті.

Робітники поскаржилися в “Католицьку лігу за релігійні та цивільні права” (Catholic League for Religious and Civil Rights) раніш, ніж вона завершила свою роботу (не варто прирівнювати міс Мастерс до її видатного колеги доби Відродження, однак нагадаємо, що одному з учнів Мікеланджело Буонаротті довелося підмальовувати шматки тканин, щоб прикрити оголені постаті пензля Мікеланджело у Страшному суді в Сикстинській капелі).

Усього Дебора Мастерс зробила
28 настінних малюнків, що зображують сцени з міського життя.

Виконроб з будівельних робіт в аеропорту Девід Сигман заявив, що художниця “із задоволенням змінила малюнок” і, зрозуміло, що вони не збиралися виносити розпис у такому вигляді на суд недавно заснованої мером Нью-Йорка Рудольфом Джуліані “комісії з благопристойності”.

Як відомо, питання про сучасну інтерпретацію священних для християн образів впродовж останніх років у Нью-Йорку набуло несподіваної гостроти. Католик Джуліані неодноразово висловлював обурення тим, що музеї, які утримуються за рахунок муніципальних грошей, експонують зображення Ісуса у вигляді оголеної негритянки Діви Марії, “прикрашеної” слонячим лайном тощо. Мер навіть намагався впливати на музеї методом “гаманця”, тобто “зрізати” фінансування, проте суд не дозволив йому цього робити.

Найгучніший скандал розгорівся на виставці Бруклінського музею образотворчих мистецтв “Відданість образові. Сучасна чорна фотографія”. Мер Джуліані заявив, що продовжить боротьбу за скорочення бюджету муніципального музею, незважаючи на поразку, якої він зазнав у подібній ситуації півтора року тому.

Саме на цій виставці й експонувалося скандальне зображення Ісуса на хресті у вигляді оголеної негритянки роботи Віллі Мідлбрука чи Таємної вечері в інтерпретації Рене Кокс. На цій фотографії Ісус (також в образі оголеної негритянки) благословляє 12 темношкірих апостолів, на вечорі присутні і собаки. Ця робота, що складається із 5 величезних панно, називається “Таємна вечеря твоєї Мами” (Your Mama’s Last Supper).

“Якби йшлося про будь-яку іншу соціальну групу, усі підняли б страшний шум, – обурювався Джуліані на прес-конференції. – Однак антикатолицизм – це дозволене упередження, він допущений у наше місто й у наше суспільство”.
До мера приєдналася “Католицька ліга за релігійні і цивільні права”, що надіслало організаторам виставки протест. На думку ліги, для презентації творчості Рене Кокс, відомої своїм неприборканим фемінізмом, можна було вибрати які-небудь інші її твори.

Куратори виставки визнають, що деякі із 200 робіт 94 сучасних фотографів “важкі для сприйняття”, але “більшість творів прекрасні і за них легко радіти”.

Нагадаємо, що у листопаді 1999 року Джуліані спробував утричі “зрізати” фінансування музею (із 23 до 7 мільйонів доларів) після того, як там було виставлене зображення Діви Марії, прикрашене порнографічними картинками і слонячим гноєм, але суд, куди звернулася адміністрація музею, заборонив мерові регулювати свободу самовираження і зобов’язав його перерахувати виділену суму повністю. Мистецтво цього разу перемогло, що є випадком рідкісним.

POSTUP - ПОСТУП
№79 (737),
25 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·В НОМЕРІ
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"

ПОГЛЯД
·У Львові все спокійно?
·Вода пахне політикою
·Коли чорне стає білим

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Села вимирають
·На паломниках теж можна заробити
·За коханого - під поїзд
·КРИМІНАЛ
·Папа Римський відклав зустріч із духовенством
·Затверджено програму Дня Львова
·Хабарництво на залізниці
·"Четвер" оновиться
·Митців нагородять до Дня Незалежності
·Готель "Україна" ремонтуватимуть кияни
·Акціонер акціонерові не рівня
·"Гайдамаки", які грають на ski

ПОСТУП З КРАЮ
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·Леонід Кучма робить поступки ПАРЄ
·Кримінальна справа проти Тетяни Чорновіл
·На Кінаха подивляться 29 травня

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Сенатор-"зрадник" порушує баланс
·Уряд вдалося врятувати
·Гра навколо літака-шпигуна

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Металурги розраховують на Кінаха
·Турки наступають!
·Мільйонери продовжують багатіти
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·"Залізний" базар на "Торпедо"
·Я чекаю дитину

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Новітнє трактування вічних образів
·Мільйони за рукопис
·Ростропович очолить школу
·Джазова співачка викинулася з вікна
·Чий Будда більший?

АВТО-ПОСТУП
·"Народний" малюк від Volkswagen
·Ярослав Хом"як: "Львівська ДАІ вже працює по-новому"
·У відпустку - на колесах!

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемога львів"ян
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"
·ФУТБОЛ
·Гончар підбирається до лідерів

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Більш експериментальний, більш мелодійний R.E.M.