BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 25 ТРАВНЯ 2001 року |

Я чекаю дитину

ПЕРЕДЧУТТЯ

МАЙКЛ

– Пані Ірино, я знаю, у вас скоро буде поповнення сімейства і тому ви, як молода мама, – старшому синові вже три роки, – напевно, маєте про що розповісти. Ви можете порівняти стан справ у цій сфері, скажімо так, майбутнього материнства, протягом трьох років. Я правий?

– Правий-не правий, не в тому річ. Один епізод, для прикладу. Приїхала до Львова колишня викладачка англійської, я ходила на курси англійської в 1996 році. Вона приїхала на запрошення однієї нашої викладачки. Львів’янки. До нас подзвонила, тому що в тої не було води, і вона не мала як помитися з дороги. Я тоді ще не знала, що і в нас не буде води. Ми сидимо на кухні, п’ємо чай, вона кави не визнає, згадуємо минуле, настрій напівдепресивний, бо води так і немає, вже дев’ята минула і... в нас ще вирубують світло. Виглядаю у вікно – темно довкола. Потрібно ще якихось коментарів? Світло дали десь о дев’ятій ранку. Води далі не було. Я маю їй пояснювати, що ми, Україна, дуже хочемо в Європу, але наш водоканал й обленерго між собою з’ясовують стосунки. Вона про таке чула, коли німці бомбили Лондон. Від своєї мами. 56 років тому.

– Депресивна картина виходить із домішками сюрреалізму.

– Зрозумій мене. Я також втомилася читати і перечитувати про весь цей негатив у нас. Але ти правильно зауважив про зміни, які відбулись протягом цих трьох років. І я можу сказати, що це катастрофа. Я приходжу стати на облік, а мені говорять, що в лікарні на Сихові –це найнаселеніший район Львова – вже не роблять аналізу крові на цукор. Це не те, що якийсь там безлад – це катастрофа. Коли наші політичні клоуни постійно знаходять гроші, щоб прорекламувати самих себе, влаштовуючи безперервні концерти наших “зірочок” естради (останній відбувся на Сихові, перед замкненим і недіючим кінотеатром імені О. Довженка 22 квітня, якраз на день народження Леніна, це чомусь приплели до Паски). То я чогось не розумію із цією медициною. Якщо так хочеться реклами, тепер модно говорити піару, добре, нехай той самий політичний лідер, який хоче, щоби про нього всі знали, профінансує закупку реактивів, і ви – газети, телебачення про це напишете, покажете його у всій красі. Це нормальний хід, і так робиться на Заході. Цей хід використав З. Кулик на останніх виборах. Тільки він вчепився до інсуліну для діабетиків. Я не маю нічого проти цих шарових концертів. Як моя сусідка говорить – що ти все критикуєш, най люди сходять, подивляться і послухають, і так давно ніхто не має грошей на якісь там концерти. Я розумію, що люди дичавіють. Але ви можете собі уявити, що своїй хворій мамі ви, замість ліків від серця, взяли та купили платівку чи касету. Спочатку треба лікувати. Три роки тому ще робили аналіз на цукор. Три роки тому сходити на УЗД, ультразвук коштувало всього дві гривні. Тепер, мінімум, десять. Три роки тому я нічого не платила за рентген. Тепер мені говорять заплатити десять гривень, тому що в них немає плівки. Добре. Але чому батьки мого чоловіка, які живуть у районному центрі Івано-Франківської області, взагалі не платять за рентген? Чому в приміщенні сихівської поліклініки аж три аптеки? Забиті медикаментами. Звідки? За метр одна від одної. Хто має за це відповідати? Чому ця держава взагалі не піклується про своє майбутнє?

– Невже за ці три роки не відбулось ніяких позитивних змін? От газети писали, що у Львові відразу народилося аж четверо, і маму там обсипали всіма мислимими благами, і навіть квартиру дали.

– Це мене найбільше вбиває. От народила жінка четверо відразу, і ми їй дамо квартиру, а от родила вона четверо поступово, то їй нічого не дали. Кого це дивує. Але ця жінка чотири рази перейшла через роди, а це, повір мені, подвиг у наших умовах, – чотири рази виносила цю дитину і вона немає нічого. Журнал “ПіК” публікує листа викладача, пише про те, що за вступ до нашого медінституту треба дати 10 тисяч доларів, за місце праці лікаря 5 тисяч доларів, а залік коштує 50. Які гроші крутяться в обігу! Яка там може бути боротьба зі СНІДом, яке там лікування людей з іншими захворюваннями? Елементарного аналізу крові на цукор не роблять. Це рівень екваторіальної Африки!

І ще одне. Я подумала, люди прочитають і скажуть: от вона така собі мудра, то якого милого вона заводить ще одну дитину? І я їм відповім, що чоловік упродовж певного часу почав непогано заробляти, і в нас з’явилася надія – все буде на краще. Тепер виявляється, тих грошей, які ми планували на дитину, може елементарно не вистачити з такими аналізами. Це ще не все. Три роки тому роди на Батальній коштували
100 доларів. Скільки нам зараз заспівають, я навіть боюсь думати. Я боюсь думати, що то буде, чуючи розповіді батьків про школу і дитсадок, як настануть часи, коли моїм дітям треба буде здобувати освіту. Повір, мені дуже хочеться якихось зрушень на краще. Як же інакше жити? Я ж для цього хочу народити цю дитину. Мені хочеться вірити, що буде краще.

POSTUP - ПОСТУП
№79 (737),
25 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·В НОМЕРІ
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"

ПОГЛЯД
·У Львові все спокійно?
·Вода пахне політикою
·Коли чорне стає білим

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Села вимирають
·На паломниках теж можна заробити
·За коханого - під поїзд
·КРИМІНАЛ
·Папа Римський відклав зустріч із духовенством
·Затверджено програму Дня Львова
·Хабарництво на залізниці
·"Четвер" оновиться
·Митців нагородять до Дня Незалежності
·Готель "Україна" ремонтуватимуть кияни
·Акціонер акціонерові не рівня
·"Гайдамаки", які грають на ski

ПОСТУП З КРАЮ
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·Леонід Кучма робить поступки ПАРЄ
·Кримінальна справа проти Тетяни Чорновіл
·На Кінаха подивляться 29 травня

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Сенатор-"зрадник" порушує баланс
·Уряд вдалося врятувати
·Гра навколо літака-шпигуна

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Металурги розраховують на Кінаха
·Турки наступають!
·Мільйонери продовжують багатіти
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·"Залізний" базар на "Торпедо"
·Я чекаю дитину

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Новітнє трактування вічних образів
·Мільйони за рукопис
·Ростропович очолить школу
·Джазова співачка викинулася з вікна
·Чий Будда більший?

АВТО-ПОСТУП
·"Народний" малюк від Volkswagen
·Ярослав Хом"як: "Львівська ДАІ вже працює по-новому"
·У відпустку - на колесах!

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемога львів"ян
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"
·ФУТБОЛ
·Гончар підбирається до лідерів

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Більш експериментальний, більш мелодійний R.E.M.