BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 25 ТРАВНЯ 2001 року |

СВІТ

ЗБИТКОВІ АВІАКОМПАНІЇ

У першому кварталі 2001 року збитки десятьох найбільших авіакомпаній США склали 700 млн. доларів.

Це найбільші втрати, зафіксовані за останні дев’ять років. Як повідомляє інвестиційний банк Merrill Lynch, причина криється у масовому відтоці подорожуючих бізнес-класом, що донедавна було основним джерелом прибутків для авіакомпаній. Справа в тому, що топ-менеджери американських корпорацій, налякані кризою, що насувається на США, для скорочення витрат почали обмежувати ділові поїздки своїх працівників. Це негативно позначилося насамперед на лідерах галузі – United Airlines, American Airlines і Delta Airlines, які уже постраждали торік від страйків механіків і пілотів, високих цін на пальне і конкуренції з боку малобюджетних авіакомпаній. Водночас, за прогнозами експертів, до спаду в авіаційній галузі ще далеко.

PHILIPS ПОГОРІВ

Президент і генеральний виконавчий директор групи Philips Кір Боонстра подав у відставку.

Комітет зі спостереження за біржевою діяльністю Голландії (STE) підозрює його в інсайдерській торгівлі цінними паперами. Підставою для підозр став торішній ріст котирувань акцій компанії Endemol.

Справа у тому, що 17 березня 2000 року було оголошено купівлю цієї компанії телеканалом TelefCnica, а напередодні котирування цінних паперів Endemol виросли з 99,5 до 124 євро за акцію. Купивши ці акції на початку березня, а потім перепродавши їх, Боонстра непогано заробив. Тепер слідчий STE Хенка де Грааффа збирається дізнатися, чи зіграла в цій угоді якусь роль подруга Боонстра і член наглядової ради Endemol з 1994 по 2000 рік Сільвія Тот. Не виключено, що вдала купівля акцій була зроблена за її рекомендацією.

UNILEVER ПЕРЕБУДОВУЄТЬСЯ

Англо-датський виробник продуктів харчування і побутової хімії Unilever має намір звільнити 8 тис. своїх працівників і закрити або продати 30 заводів, які належать компанії.

Ці заходи – лише частина нового бізнес-плану Unilever: відповідно до нього, компанія протягом найближчих п’яти років “виставить за двері” 25 тис. чоловік і закриє майже 100 підприємств у США і Європі. Крім того, група має намір продати частину своїх філій і позбутися “зайвих” торгових марок – собі вона збирається залишити тільки найуспішніші бренди.

Усі ці зміни пов’язані з тим, що концерн збирається поступово переключитися з ринку побутової хімії на ринок продуктів харчування. Ключовим елементом реструктуризації стане інтеграція в структуру Unilever американської компанії Bestfoods, яку європейці купили торік за 20 млрд. доларів. За допомогою Bestfoods європейці сподіваються зайняти частину продовольчого ринку США. Експерти Unilever розраховують, що злиття з Bestfoods уже цього року дозволить їм заощадити до 800 млн. євро, а в перспективі – наздогнати світових лідерів галузі Danone і Nestle за прибутками й обсягом продажу.

МЕРЕЖУ ПОДІЛИЛИ

Найбільші звукозаписні компанії поділили нарешті музичний інтернет-ринок між собою.

Німецька компанія Bertelsmann Group, британська EMI Group і американська AOL Time Warner домовилися про створення разом з інтернет-компанією RealNetworks системи продажу музики в мережі MusicNet. На частку трьох компаній припадає 30% продаж музичних записів у світі.

Другою площадкою з продажу записів став інтернет-портал Yahoo!, який є партнером компанії Duet, створений японською Sony і французькою Vivendi Universal.

Свій незалежний музичний портал буде й у Microsoft. Поштовхом до освоєння мережі став приклад компанії Napster, яка за 18 місяців набрала 65 млн. передплатників завдяки послугам безкоштовного розсилання пісень. І хоча платні послуги навряд чи залучать стільки ж користувачів, потенціал у інтернет-магазинів музики більший, ніж у традиційних магазинів. Звукозаписні компанії вважають, що завдяки мережі протягом декількох років сукупний обсяг продажу звукозаписів виросте з нинішніх 40 до 90 млрд. доларів на рік.

POSTUP - ПОСТУП
№79 (737),
25 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·В НОМЕРІ
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"

ПОГЛЯД
·У Львові все спокійно?
·Вода пахне політикою
·Коли чорне стає білим

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Села вимирають
·На паломниках теж можна заробити
·За коханого - під поїзд
·КРИМІНАЛ
·Папа Римський відклав зустріч із духовенством
·Затверджено програму Дня Львова
·Хабарництво на залізниці
·"Четвер" оновиться
·Митців нагородять до Дня Незалежності
·Готель "Україна" ремонтуватимуть кияни
·Акціонер акціонерові не рівня
·"Гайдамаки", які грають на ski

ПОСТУП З КРАЮ
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·Леонід Кучма робить поступки ПАРЄ
·Кримінальна справа проти Тетяни Чорновіл
·На Кінаха подивляться 29 травня

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Сенатор-"зрадник" порушує баланс
·Уряд вдалося врятувати
·Гра навколо літака-шпигуна

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Металурги розраховують на Кінаха
·Турки наступають!
·Мільйонери продовжують багатіти
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·"Залізний" базар на "Торпедо"
·Я чекаю дитину

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Новітнє трактування вічних образів
·Мільйони за рукопис
·Ростропович очолить школу
·Джазова співачка викинулася з вікна
·Чий Будда більший?

АВТО-ПОСТУП
·"Народний" малюк від Volkswagen
·Ярослав Хом"як: "Львівська ДАІ вже працює по-новому"
·У відпустку - на колесах!

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемога львів"ян
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"
·ФУТБОЛ
·Гончар підбирається до лідерів

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Більш експериментальний, більш мелодійний R.E.M.