BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 25 ТРАВНЯ 2001 року |

СВІТООГЛЯД

Наступ македонської армії

Македонська армія оголосила про початок нового наступу на албанських повстанців на півночі країни. Речник армії сказав, що війська намагаються оточити повстанців і витіснити їх з регіону. Як повідомляє радіо BBC, десять утримуваних повстанцями сіл зазнали інтенсивного обстрілу з танків. Військові кажуть, що вдалися до такого кроку через підвищення активності повстанців. Тим часом югославські війська розпочали повернення до останнього регіону в південній Сербії, що залишався демілітаризованою буферною зоною після косовського конфлікту. Кілька тисяч військовослужбовців та підрозділи поліції розташовуються у смузі завширшки 5 км уздовж кордону Сербії з Косово. Той регіон перебував під контролем албанських повстанців, але югославське військо повертається в результаті домовленостей за участю НАТО, згідно з якими більшість повстанських ватажків погодилися скласти зброю.

Люксембурзька група вимагає справедливості

У столиці Чехії відбулося засідання міністрів закордонних справ країн-кандидатів на вступ до Європейського союзу. Як повідомило радіо Deutsche Welle, учасники форуму піддали критиці наміри ЄС тимчасово обмежити доступ робочої сили з країн Центральної та Східної Європи. Однією з головних тем зустрічі так званої “Люксембурзької групи” була розробка конкретної програми розширення Євросоюзу, якої очікують від запланованого на червень саміту ЄС у Швеції. На думку дипломатів, усі шість країн готові вступити до цієї організації вже в середині наступного року. Кандидати першої хвилі, серед яких – Чехія, Польща, Угорщина, Кіпр, Словенія та Естонія, також заявили про незадоволення намірами Німеччини та Австрії запровадити своєрідний карантин для працевлаштування громадян Східної Європи. Міністр закордонних справ Чехії Ян Каван зазначив з цього приводу: “Ми закликаємо країни-члени ЄС якомога швидше дати відповідь на важливе запитання щодо перехідного періоду для вільного пересування робочої сили. Ми вимагаємо, щоб економічні, соціальні, історичні та географічні особливості всіх країн Євросоюзу було враховано”.

Більшість британців – проти євро

Майже дві третини британців – проти вступу їхньої країни до Європейського валютного союзу. Такі результати засвідчило опитування, проведене на замовлення газети The Times. Незважаючи на таку велику кількість противників євро, лейбористська партія Тоні Блера за два тижні до парламентських виборів має кращий рейтинг, ніж консерватори, які виступають проти запровадження у Великобританії спільної європейської валюти.

Виплати остарбайтерам

Колишні підневільні працівники Третього рейху можуть сподіватися на перші компенсаційні виплати вже в середині липня. Про це заявив голова фракції соціал-демократів Німеччини в бундестазі Петер Штрук. Він повідомив, що в середу або четвер наступного тижня парламент має констатувати наявність правових гарантій для німецьких фірм. Згідно з повідомленням радіо Deutsche Welle, одразу ж після цього промисловість має переказати до фонду відшкодування обіцяні 5 мільярдів марок та 100 мільйонів марок відсотків, які набігли на цю суму за час юридичних суперечок щодо компенсацій.

“Великий” президент

Почесне звання “Великий” присвоєно президентові Туркменії Сапармураду Ніязову постановою шостої ювілейної конференції туркменів світу. Як повідомляє радіо “Свобода”, відтепер глава Туркменії буде іменуватися “Сапармурад Туркменбаши Великий”. Це почесне звання було присвоєне за “величезні заслуги перед туркменським народом його сина – героя і сердара (вождя) Сапармурада Туркменбаши”. У постанові було зазначено, що це рішення одноголосно прийняте делегатами від туркмен, що проживають у 23 країнах світу. Крім того, президент Туркменії обраний президентом асоціації туркмен світу “без обмеження терміну президентства”.

POSTUP - ПОСТУП
№79 (737),
25 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·В НОМЕРІ
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"

ПОГЛЯД
·У Львові все спокійно?
·Вода пахне політикою
·Коли чорне стає білим

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Села вимирають
·На паломниках теж можна заробити
·За коханого - під поїзд
·КРИМІНАЛ
·Папа Римський відклав зустріч із духовенством
·Затверджено програму Дня Львова
·Хабарництво на залізниці
·"Четвер" оновиться
·Митців нагородять до Дня Незалежності
·Готель "Україна" ремонтуватимуть кияни
·Акціонер акціонерові не рівня
·"Гайдамаки", які грають на ski

ПОСТУП З КРАЮ
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·Леонід Кучма робить поступки ПАРЄ
·Кримінальна справа проти Тетяни Чорновіл
·На Кінаха подивляться 29 травня

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Сенатор-"зрадник" порушує баланс
·Уряд вдалося врятувати
·Гра навколо літака-шпигуна

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Металурги розраховують на Кінаха
·Турки наступають!
·Мільйонери продовжують багатіти
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·"Залізний" базар на "Торпедо"
·Я чекаю дитину

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Новітнє трактування вічних образів
·Мільйони за рукопис
·Ростропович очолить школу
·Джазова співачка викинулася з вікна
·Чий Будда більший?

АВТО-ПОСТУП
·"Народний" малюк від Volkswagen
·Ярослав Хом"як: "Львівська ДАІ вже працює по-новому"
·У відпустку - на колесах!

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемога львів"ян
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"
·ФУТБОЛ
·Гончар підбирається до лідерів

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Більш експериментальний, більш мелодійний R.E.M.