BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 25 ТРАВНЯ 2001 року |

Акціонер акціонерові не рівня

Між керівництвом та працівниками Львівського керамічного заводу розгорівся конфлікт за житло

ПРОТИСТОЯННЯ

Зоряна ІЛЕНКО

І далі працівники ВАТ “Львівський керамічний завод” продовжують пікетувати міську раду. Нагадаємо, що
10 травня на чергових зборах акціонерів цього підприємства частина акціонерів покинула збори, оскільки не була згідна із деякими трактуваннями керівництва цього підприємства.

Після такого інциденту керівники ВАТ скликали прес-конференцію, на якій повідомили, що кілька акціонерів “покинули зал засідань із заздалегідь заготовленими гаслами про пікетування мерії”. Ці кілька – це 3% акціонерів, котрим не сподобалося, що їм доведеться, згідно із запропонованим головним економістом Львівського керамічного заводу планом, спрямувати дивіденди, а також кошти, отримані шляхом продажу квартир у новозбудованому будинку на вулиці Роксоляни, для фінансування програми модернізації виробництва. Отож, якщо враховувати думку керівників ВАТ, то саме ті 3% акціонерів обурилися через те, що квартири їм доведеться тепер купувати. А тому вони почали вимагати, щоби житло їм надали безкоштовно. Та, зважаючи на слова пікетувальників, три відсотки – це майже третина пікетувальників, оскільки більшість акцій – у керівників ВАТ.

Також, на думку керівників ВАТ, акціонери, як за соломинку, чіпляються за пункт колективного договору від
1997 року, в якому йдеться про те, що житло по вулиці Роксоляни, 51 буде добудоване та розподілене між акціонерами ВАТ “Львівський керамічний завод” відповідно до черги.

До “Поступу” звернувся колишній голова профкому ВАТ Я. Ющишин. Він повідомив, що будівництво житлового будинку для працівників Львівського керамічного заводу було дозволено, згідно із рішенням виконкому Львівської міської ради № 320 від 24.07.1990. Саме будівництво розпочалося 1992 року. За наступні два роки фактично було збудовано 25 % споруди. Весь цей період
11 працівників заводу, черговиків на отриманння квартири, працювали на будівельному майданчику. Зважаючи на те, що охорони об’єкта не було забезпечено, згідно із рішенням зборів черговиків, охорону будівельного майданчика здійснювали вони самі на громадських засадах, починаючи із січня 1993 до січня 2000 року. У вихідні дні вони чергували цілодобово, а в робочі – у нічний час. За словами пана Ющишина, зважаючи на знецінення купоно-карбованця, акції впали в ціні до одної копійки. Тому в 1998 році було проведено додатковий випуск акцій, який скупили переважно керівники заводу.

Статутний фонд, за словами Ющишина, на сьогодні становить 85948 грн., а на кінець приватизації становив 66114 грн. Дивіденди, згідно із рішеннями загальних зборів акціонерів, постійно спрямовувались у фонд розвитку підприємства. Тим часом самі ж черговики вкладали кошти у будівництво будинку. Тепер же з’ясовується, за словами Ющишина, що деякі із них з невідомих причин або ж випадають із черги, або ж їм пропонують купити житло за гроші.

До речі, відповідно до перевірки прокуратури Залізничного району міста, встановлено, що ВАТ “Львівський керамічний завод” надає житло без урахування списку (від 21.07.2000 року) працівників підприємства, які стоять на загальній квартирній черзі для отримання житла. Так, за пунктом 11.2 протоколу Загальних зборів акціонерів ВАТ “Львівський керамічний завод” від 11.05.2000 року, який порушує вимоги статті 43 Житлового Кодексу України, було ухвалено рішення та складено відомість працівників ВАТ про отримання квартир у п’ятому під’їзді житлового будинку № 51 по вулиці Роксоляни. Також встановлено, що за загальними зборами акціонерів ВАТ, порушуючи вимоги статті 118 Житлового Кодексу України, ухвалено рішення про надання працівникам підприємства службового житла без рішення виконкому Львівської міської ради.

Вказано прізвище та посади працівників підприємства, які є претендентами на отримання службового житла у п’ятому під’їзді стоквартирного житлового будинку, посади яких не зазначені в переліку на отримання службового житла.

Згідно із фактами, наведеними вище, прокуратура Залізничного району з метою усунення порушень законодавства внесла протест прокурора голові загальних зборів акціонерів ВАТ “Львівський керамічний завод”.

POSTUP - ПОСТУП
№79 (737),
25 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·В НОМЕРІ
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"

ПОГЛЯД
·У Львові все спокійно?
·Вода пахне політикою
·Коли чорне стає білим

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Села вимирають
·На паломниках теж можна заробити
·За коханого - під поїзд
·КРИМІНАЛ
·Папа Римський відклав зустріч із духовенством
·Затверджено програму Дня Львова
·Хабарництво на залізниці
·"Четвер" оновиться
·Митців нагородять до Дня Незалежності
·Готель "Україна" ремонтуватимуть кияни
·Акціонер акціонерові не рівня
·"Гайдамаки", які грають на ski

ПОСТУП З КРАЮ
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·Леонід Кучма робить поступки ПАРЄ
·Кримінальна справа проти Тетяни Чорновіл
·На Кінаха подивляться 29 травня

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Сенатор-"зрадник" порушує баланс
·Уряд вдалося врятувати
·Гра навколо літака-шпигуна

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Металурги розраховують на Кінаха
·Турки наступають!
·Мільйонери продовжують багатіти
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·"Залізний" базар на "Торпедо"
·Я чекаю дитину

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Новітнє трактування вічних образів
·Мільйони за рукопис
·Ростропович очолить школу
·Джазова співачка викинулася з вікна
·Чий Будда більший?

АВТО-ПОСТУП
·"Народний" малюк від Volkswagen
·Ярослав Хом"як: "Львівська ДАІ вже працює по-новому"
·У відпустку - на колесах!

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемога львів"ян
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"
·ФУТБОЛ
·Гончар підбирається до лідерів

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Більш експериментальний, більш мелодійний R.E.M.