BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 25 ТРАВНЯ 2001 року |

Коли чорне стає білим

МЕЛЬНИК

Коли минулого року засновник польської “Солідарності” Лех Валенса ув’язався у свою третю кампанію за пост президента Польщі, основним своїм лозунгом він обрав: “Говорити, що чорне є чорним, а біле – білим!”. Однак виборці чомусь не оцінили шляхетних намагань легендарного робітничого лідера, який розвалив комуністичну систему в Європі, і віддали свої голоси колишньому комуністові.
Бо правда нині не в моді, й не лише у ІІІ Речі Посполитій, а й на наших українських теренах. Можливо, тому й молоді учасники нашого політичного процесу, дещо перефразувавши лозунг Леха Валенси, теж виступають “За правду!”. Їх можна зрозуміти, бо вони ще не розтринькали своєї цноти і хочуть ще у щось вірити, свідомо обирати свою долю і не бути слухняними споживачами локшини, яку вічно вішають нам на вуха.

Якби усю цю “макаронічну” продукцію, яку масово вбивають у свідомість громадян політики, урядовці, депутати усіх рівнів, можна було б матеріалізувати, то ми давно нагодували б досхочу всіх убогих та голодних.
Часом дехто з урядовців настільки впевнюється у своєму праві називати чорне білим і навпаки, що щиро дивується, коли йому говорять, що це суперечить принципам моралі, а часом і здорового глузду. Плівки майора Мельниченка остаточно переконали навіть наївних, якими насправді є ті, хто нині перебуває при владі у нашій державі й області...

Ще місяць тому наші славні національно-демократичні сили дружно, хоч і кожен під своїм прапором, намагалися рятувати уряд Віктора Ющенка, хоча й не дуже вірили в успіх цієї справи.

Очевидно, що зараз їм не випадає брати участі у формуванні нового уряду та голосувати за жодну з кандидатур на посаду прем’єр-міністра, окрім кандидатури В. Ющенка. Однак із вуст декого з “досвідчених і заслужених” уже лунають пропозиції підтримати Кінаха, якого можуть завалити комуністи, щоби поставити Азарова... Усі ці комбінації виглядали б смішними та наївними, якби не свідчили про гнучку позицію деяких “борців за Україну”, для яких вчорашнє чорне поступово, через сірятину “меншого зла”, перетвориться завтра у біле. Дивуюсь, як таким політикам вдається вже понад десять років числитися серед лідерів “ніби опозиції” і перманентно зраджувати своїх прихильників та плювати на колишні ідеали.

То що ж говорити про дрібніших урядовців, що керують у місті та області? Приховування інформації – чи, нарешті, відверта брехня – вважається мало не цнотою. Звичайно, якщо йдеться про пересічних громадян чи представників, бо зі зверхниками треба бути обережнішим. Ті можуть за неправильну інформацію і покарати, хоча й там вдається часом напустити туману.

Класичний приклад – останні ігри з перекриванням водопостачання у Львові. Навіть обласна комісія з надзвичайних ситуацій наважилася назвати цю ситуацію “штучно створеною”, і навіть закликала покарати винуватців. Тієї ж думки був і перший заступник міського голови Львова Олександр Сендега, який сказав, що “це нехтування всім і вся тими людьми, які є у “Львівобленерго”. Стосовно ж того, що керівники департаменту інженерного господарства та “Львівводоканалу” напередодні “годували” депутатів міськради байками, що їм нічого не відомо про підготовку матеріалів щодо передачі в оренду ВАТ “Львівобленерго” системи водопостачання та водовідведення Сихівського житлового масиву, а насправді вже готували за вказівкою керівників рішення з цього питання, то пан Сендега оцінив цю ситуацію як “дипломатичну”. Звичайно, стара школа дипломатії передбачає у боротьбі за власні інтереси дезінформацію своїх супротивників. Але у цій ситуації супротивниками виконавчих органів міської влади виявляються депутати міськради та громада міста Львова, яка обрала їх для захисту своїх інтересів. Виявляється, що інтереси у Сендеги і Ко одні, а у мешканців – інші, тому треба “дипломатично” чорне називати білим...

Хоча мені видається, що насправді зараз нашим Королівським столичним містом Львовом керує не міський голова зі своїми заступниками, не депутати і навіть не президентський намісник, не власники ВАТ “Львівобленерго”, не міліція, не податкова, а... Струтинський спиртовий завод!

Саме це підприємство оздобило свої пляшки з водою “Джерельна” (а слід віддати належне виробникам мінеральних та газованих вод, що у час “великої львівської посухи” минулого тижня мешканці рятувалися від спраги саме розлитою ними у пляшках рідиною) Великим гербом міста Львова, напевне, сплативши перед тим міськраді збір за використання символіки. Очевидно, цей факт дозволив панам-виробникам “Джерельної” оголосити Святом міста Львова
17 вересня 2001 року (понеділок!), не чекаючи ні на ухвалу міської ради, багато депутатів якої вважають, що це свято має відзначатись 6 травня – на День патрона міста, святого Юрія, ні навіть на розпорядження міського голови Василя Куйбіди, який може не прислухатися до депутатів та оголосити День міста у 2001 році 16 чи 23 вересня (у неділю). Але чи посміє він не послухатися могутніх керівників спиртзаводу?...

А може, вже й вихідні нам на понеділки поволі починати переносити, бо від святкування неділі нас потрохи вже намагаються відучити?..

Ігор МЕЛЬНИК

POSTUP - ПОСТУП
№79 (737),
25 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·В НОМЕРІ
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"

ПОГЛЯД
·У Львові все спокійно?
·Вода пахне політикою
·Коли чорне стає білим

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Села вимирають
·На паломниках теж можна заробити
·За коханого - під поїзд
·КРИМІНАЛ
·Папа Римський відклав зустріч із духовенством
·Затверджено програму Дня Львова
·Хабарництво на залізниці
·"Четвер" оновиться
·Митців нагородять до Дня Незалежності
·Готель "Україна" ремонтуватимуть кияни
·Акціонер акціонерові не рівня
·"Гайдамаки", які грають на ski

ПОСТУП З КРАЮ
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·Леонід Кучма робить поступки ПАРЄ
·Кримінальна справа проти Тетяни Чорновіл
·На Кінаха подивляться 29 травня

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Сенатор-"зрадник" порушує баланс
·Уряд вдалося врятувати
·Гра навколо літака-шпигуна

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Металурги розраховують на Кінаха
·Турки наступають!
·Мільйонери продовжують багатіти
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·"Залізний" базар на "Торпедо"
·Я чекаю дитину

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Новітнє трактування вічних образів
·Мільйони за рукопис
·Ростропович очолить школу
·Джазова співачка викинулася з вікна
·Чий Будда більший?

АВТО-ПОСТУП
·"Народний" малюк від Volkswagen
·Ярослав Хом"як: "Львівська ДАІ вже працює по-новому"
·У відпустку - на колесах!

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемога львів"ян
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"
·ФУТБОЛ
·Гончар підбирається до лідерів

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Більш експериментальний, більш мелодійний R.E.M.