BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 25 ТРАВНЯ 2001 року |

Вода пахне політикою

Дані, до яких докопується тимчасова депутатська комісія з перевірки діяльності "Львівводоканалу", когось дуже зачіпають

СКАНДАЛ

Маріанна РОМАНЕНКО

Учора, під час сесійного засідання Львівської міськради, депутати постановили 7 червня заслухати інформацію про роботу, яку вже провела тимчасова депутатська комісія з перевірки діяльності МКП “Львівводоканал”. Хоча у сесійній залі пролунали думки про її ліквідацію... “Мабуть, комусь із чиновників робота нашої комісії дуже заважає,” – підсумував голова тимчасової “водної” комісії Володимир Гірняк.

Опублікування у вчорашньому числі “Поступу” копії листа від “Львівобленерго” з візами перших керівників міста викликало серед депутатського корпусу шквал емоцій. На засідання сесії було запрошено першого заступника міського голови Олександра Сендегу, директора департаменту міського інженерного господарства Володимира Шелевія та директора МКП “Львівводоканал” Володимира Сулипу.

Із трибуни Олександр Сендега підтвердив, що один із тих трьох підписів, які фігурують на листі від обленерго, належить йому. І пояснив це так: “Це був офіційний документ – і я повинен на нього належним чином реагувати. Я не маю права викинути звернення будь-якої фізичної або юридичної особи. Відмовити або погодитися на пропозицію “Львівобленерго” на своєму рівні я також не маю права. Тому, згідно з регламентом проходження звернень громадян, я дав вказівку своєму підлеглому розглянути це звернення.” А ось свою позицію про передачу частини майнового комплексу “Львівводоканалу” будь-кому він висловить не раніше, ніж будуть готові всі документи та експертні оцінки. І тільки тоді, коли це питання буде винесене на розгляд міськради. Адже, за його словами, майном міста може розпоряджатися тільки громада. І без ухвали ради ніхто нікому нічого не передасть...

Він також підтвердив, що знає про бажання “Львівобленерго” перебрати собі частину водних мереж міста. Понад рік тому вперше до нього на прийом прийшов із цією пропозицією заступник голови ВАТ “Львівобленерго” Олексій Андрощук. Але оскільки вони тоді не дійшли згоди, то й афішувати цей візит Сендега не вважав за потрібне.

Так само він не вбачає гріха у тому, що депутатів повідомили спочатку про відсутність якихось кроків щодо передання в концесію частини майна, а потім надали про них інформацію. А лист від “Львівобленерго” зі своїм підписом Олександр Сендега не вважає документом. Проте він наголосив, що в будь-якому разі “Львівводоканалу” потрібні сильні інвестиційні вливання. Домовленість зі Світовим банком забезпечує тільки невелику частину потрібних коштів. І якщо завтра прийде потужний інвестор, який зможе вкласти туди гроші, все відремонтувати, відновити та подавати воду цілодобово, то мешканцям буде абсолютно байдуже, кому платити за якісні послуги.

Повертаючись до “водної кризи”, Олександр Сендега повідомив депутатів, що міська адміністрація весь час отримувала листи-попередження. Але напередодні злощасного вимкнення ці двіа структури досягнули домовленості не вдаватися до радикальних заходів. Проте керівництво “Львівобленерго” все-таки вимкнуло рубильник, чим свідомо поставило місто у стан надзвичайної ситуації.

Ми вирішили почути думки чиновників міськвиконкому та депутатів міськради з приводу ситуації навколо передачі частини майнового комплексу МКП “Львівводоканал” у концесію “Львівобленерго”.

Володимир Сулипа, директор МКП “Львівводоканал”: “Якщо “Львівобленерго” вкладатиме у це гроші й добре обслуговуватиме всю мережу, то це буде добре. Якщо ж вони тільки експлуатуватимуть мережу та збиратимуть кошти з населення, то дуже скоро весь майновий комплекс Сихівського району просто завалиться”.
Анатолій Нашкерський, керівник прес-центру міськвиконкому: “Я особисто чув, як Василь Куйбіда казав, що для того, аби робити якісь кроки в напрямку передачі частини майнового комплексу міста, треба провести загальноміський референдум. І нічого поганого в тому не буде, якщо й на цьому ринку в нас буде конкуренція”.

Зеновій Гузар, начальник управління з охорони здоров’я: “Будь-яка передача майна структурі Суркіса, навіть якщо це туалет за межами міста, – це погано!”
Василь Цяпка, голова райдержадміністрації Залізничного району: “Я б однозначно негативно поставився до такої пропозиції. Користі з такої передачі не мало б ані місто, ані комунальне підприємство. І, на мою думку, “Львівводоканал” сам справиться з роботою зі збору коштів. Тому не треба нікого нікому віддавати”.

Тетяна Крушельницька, депутат: “Я думаю, що тут не готувалися документи про передачу майнового комплексу. Просто така процедура проходження офіційних звернень. І якщо рада скаже “ні”, то це буде сильне “НІ”! І, судячи з того, з якою неповагою “Львівобленерго” ставиться до мешканців, це мусить бути наша чітка позиція. Передача комунальних підприємств приватникам може бути доброю у країнах із нормальною приватизацією. А в нас у випадку з “Львівобленерго” сталася політична приватизація – і вимикач потрапив у руки політичних сил, а не господарських. А ситуація, яка склалася зараз, визрівала не один день. І якщо дійшло до відключення через великі борги, то зрозуміло, що виконавчі органи мають прорахунки”.

Андрій Садовий, депутат, директор Інституту розвитку міста: “Зараз треба всі зусилля скерувати на покращання господарювання МКП “Львівводоканал”. І ні в якому разі не передавати майно міста у чужі руки. Не тому, що ця передача є злом. А тому, що це не вирішить проблеми з водопостачанням міста та самим “Львівводоканалом”. Нам треба визначити, чому погано працює дирекція цього комунального підприємства. А якщо вона працює добре, то докопатися до причин цієї безгосподарності”.

Михайло Космина, депутат: “У мене немає визначеної думки щодо цього питання. Але після публікації в “Поступі” я хотів би отримати про це більш повну інформацію. Тому варто, щоби тимчасова депутатська комісія з перевірки діяльності “Львівводоканалу” замовила в альтернативних спеціалістів-спостерігачів дані й порівняла це зі своїми дослідженнями. Бо зараз скидається на те, що, отримавши клаптик інформації, вони бігають із ним та розмахують папірцем, тим самим роблячи собі на цьому ім’я”.

Іван Рудницький, депутат, майбутній голова Сихівського району: “Віддавати частину “Львівводоканалу”, що на Сихові, просто недопустимо! Потрібно краще вникнути в економічну діяльність комунального підприємства. Бо я так і не зрозумів, чому за такий короткий термін борг виріс до 41 млн. гривень. Може, все ж таки тут “Львівобленерго” щось накрутило? Чи пеня така велика? Але проблему неплатежів можна було б вирішити на сході мешканців Сихова. А до мене з такою пропозицією ніхто не підходив”.

POSTUP - ПОСТУП
№79 (737),
25 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·В НОМЕРІ
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"

ПОГЛЯД
·У Львові все спокійно?
·Вода пахне політикою
·Коли чорне стає білим

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Села вимирають
·На паломниках теж можна заробити
·За коханого - під поїзд
·КРИМІНАЛ
·Папа Римський відклав зустріч із духовенством
·Затверджено програму Дня Львова
·Хабарництво на залізниці
·"Четвер" оновиться
·Митців нагородять до Дня Незалежності
·Готель "Україна" ремонтуватимуть кияни
·Акціонер акціонерові не рівня
·"Гайдамаки", які грають на ski

ПОСТУП З КРАЮ
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·Леонід Кучма робить поступки ПАРЄ
·Кримінальна справа проти Тетяни Чорновіл
·На Кінаха подивляться 29 травня

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Сенатор-"зрадник" порушує баланс
·Уряд вдалося врятувати
·Гра навколо літака-шпигуна

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Металурги розраховують на Кінаха
·Турки наступають!
·Мільйонери продовжують багатіти
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·"Залізний" базар на "Торпедо"
·Я чекаю дитину

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Новітнє трактування вічних образів
·Мільйони за рукопис
·Ростропович очолить школу
·Джазова співачка викинулася з вікна
·Чий Будда більший?

АВТО-ПОСТУП
·"Народний" малюк від Volkswagen
·Ярослав Хом"як: "Львівська ДАІ вже працює по-новому"
·У відпустку - на колесах!

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемога львів"ян
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"
·ФУТБОЛ
·Гончар підбирається до лідерів

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Більш експериментальний, більш мелодійний R.E.M.