BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 25 ТРАВНЯ 2001 року |

У Львові все спокійно?

СВОБОДА СЛОВА

Тетяна НАГОРНА

Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Гладій заявив, що не бачить підстав для занепокоєння станом свободи слова та дотримання Закону “Про державну мову” у Львові.

Коментуючи чергову акцію народних загонів українізації, коли їхні учасники влаштували пікети помешкань обласних можновладців, які, на думку пікетників, мусили би дбати, але не дбають про належне місце української мови у нашій області (йдеться, зокрема, про помешкання керівника обласного управління культури Романа Лубківського, пікетування якого вже відбулося, та про житло заступника обласного голови з питань внутрішньої політики Володимира Герича, яке стоїть найпершим у черзі на пікет), він сказав: “Наш регіон не можна рівняти ні з Донецьком, ні з Запоріжжям, ні взагалі зі Східною Україною. Закону про державну мову в нас дотримуються все ж значно краще, аніж деінде. А те, що у Львові виступають російськомовні співаки та приїжджають з гастролями російські театри, – хіба це зле? По-моєму, це добре. Наше ж завдання – стежити, аби їхні афіші були написані українською мовою, і ми це робимо”, – пояснив він, але пообіцяв, що дбатиме і про те, аби українська естрада на тлі російської у Львові не виглядала другорядною.

Заперечив Михайло Гладій і факт присутності цензури у львівських ЗМІ, у тому числі й на Львівському державному телебаченні. “Державне телебачення має свою ієрархію – і не мені втручатися у їхню діяльність. Чи є там цензура, чи нема – питайте у директора ЛТБ, але я вважаю, що програми, які там останнім часом зняли з ефіру, і справді на це заслуговували. Це неправильно, коли одна людина сидить у студії і глаголить свої думки глядачам упродовж 30-40 хвилин поспіль”, – сказав Гладій, очевидно, маючи на увазі авторські програми Тараса Батенка, Костя Бондаренка та “Панораму тижня” Олега Гулика й Андрія Скопа, які з успіхом влаштувалися тепер на ТК “Міст”. Михайло Гладій заявив, що йому особисто подобаються такі програми, як “Свобода слова”, що виходить на каналі ICTV, і що з розмов із директором ЛТБ Ярославом Климовичем він знає, що щось подібне скоро з’явиться й у львівському ефірі.

А тим часом у Львові тривають акції протесту, пов’язані з утисками свободи слова. Учора громадський комітет “За правду!” оприлюднив заяву-звернення до голови облдержадміністрації Михайла Гладія, у якій вимагає від нього конкретних дій на захист свободи слова на Львівщині. “ГК “За правду!” хоче чути не лише запевнення. Ми закликаємо тих, від кого це залежить, покарати винних і забезпечити конституційне право громадян на вільне отримання інформації. Ми залишаємо за собою право передавати інформацію про утиски свободи слова у Львові у міжнародні організації та захищати свої конституційні права в рамках чинного законодавства”, – йдеться у заяві-зверненні. Як приклади утисків свободи слова ГК “За правду!” наводить факти припинення виходу в ефір програм на ЛТБ. “З ефіру зняли саме ті програми, автори яких намагалися донести до глядача навіть не відверто опозиційне, а просто відмінне від чиновницького, бачення важливих для суспільства подій та проблем”, – наголосив координатор ГК “За правду!” Віталій Загайний.

POSTUP - ПОСТУП
№79 (737),
25 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·В НОМЕРІ
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"

ПОГЛЯД
·У Львові все спокійно?
·Вода пахне політикою
·Коли чорне стає білим

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Села вимирають
·На паломниках теж можна заробити
·За коханого - під поїзд
·КРИМІНАЛ
·Папа Римський відклав зустріч із духовенством
·Затверджено програму Дня Львова
·Хабарництво на залізниці
·"Четвер" оновиться
·Митців нагородять до Дня Незалежності
·Готель "Україна" ремонтуватимуть кияни
·Акціонер акціонерові не рівня
·"Гайдамаки", які грають на ski

ПОСТУП З КРАЮ
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·Леонід Кучма робить поступки ПАРЄ
·Кримінальна справа проти Тетяни Чорновіл
·На Кінаха подивляться 29 травня

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Сенатор-"зрадник" порушує баланс
·Уряд вдалося врятувати
·Гра навколо літака-шпигуна

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Металурги розраховують на Кінаха
·Турки наступають!
·Мільйонери продовжують багатіти
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·"Залізний" базар на "Торпедо"
·Я чекаю дитину

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Новітнє трактування вічних образів
·Мільйони за рукопис
·Ростропович очолить школу
·Джазова співачка викинулася з вікна
·Чий Будда більший?

АВТО-ПОСТУП
·"Народний" малюк від Volkswagen
·Ярослав Хом"як: "Львівська ДАІ вже працює по-новому"
·У відпустку - на колесах!

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемога львів"ян
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"
·ФУТБОЛ
·Гончар підбирається до лідерів

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Більш експериментальний, більш мелодійний R.E.M.