Закінчення, початок – на стор. 1

Фінал. “Баварія (Німеччина) – “Валенсія” (Іспанія) – 1:1, по пенальті – 5:4.
Голи: Еффенберґ, 50', з пенальті – Мендьєта, 3', з пенальті.
Нереалізований пенальті – Шоль, 7'.

Післяматчеві пенальті: Пауло Сержіо – 0:0 вище від воріт), Мендьєта – 0:1, Саліхаміджич – 1:1, Кар’ю – 1:2, Циклер – 2:2, Захович – 2:2 (Кан), Андерссон – 2:2 Каньїсарес), Карбоні – 2:2 (Кан), Еффенберґ – 3:2, Бараха – 3:3, Лізаразю – 4:3, Кілі Ґонсалес – 4:4, Лінке – 5:4, Пеллеґріно – 5:4 (Кан).

Казкова команда Купера так і не зуміла втілити в життя мрію свого наставника й усіх валенсійців – здобути трофей Ліги чемпіонів. І що говорити самому тренерові? Адже це у нього вже третій програний фінал: перший був із іспанською “Мальоркою” в Кубку кубків, а тепер от двічі Ліга чемпіонів з “Валенсією”. Невже цьому наставникові “протипоказано” грати у фіналах будь-яких турнірів?..

А тим часом, на відміну від минулорічного фіналу, в Мілані у “Валенсії” справді був великий шанс. Переможця не вдалося визначити ні після 90, ні після 120 хвилин напруженої та нервової гри.

Вирішальне слово мали сказати післяматчеві пенальті. І тут перевага від самого початку була на боці “Баварії” та залізних нервів її гравців. А втіленням цього бездоганного механізму того вечора став Олівер Кан. Як він витягнув потужний удар Карбоні, відомо, мабуть, лише Всевишньому... Та спершу Бог послав уболівальникам 120 хвилин справжнього футболу.

Дік Йол і його пенальті

Ніхто б у це до матчу, мабуть, не повірив. Але факт залишається фактом: голландський суддя Дік Йол уже до 7-ї хвилини встиг призначити два одинадцятиметрові удари. Спершу у ворота баварців, а потім – у протилежний бік.

Але результат був різним: іспанці свій шанс використали, а німці – ні. Мендєта був точним, а от Шоль влучив у ногу Каньїсареса. “Та не біда!” – вирішив голландець і на початку другого тайму знову призначив пенальті. Цього разу вже злий на все та на всіх Еффенберґ невідпорним ударом примушує всіх мешканців Баварії зістрибнути з їхніх місць.

А потім була тягуча гра. І лише кілька відносно небезпечних моментів, які нічим путнім не закінчилися. Героями матчу могли стати як Саліхаміджич та Елбер у баварців, так і Захович із Кар’ю у валенсійців. Міг вирішити долю матчу і суддя, якби знову призначив пенальті. Але Йол вирішив, що це вже буде забагато, і заплющив очі на гру рукою Карбоні у власному штрафному майданчику. Мовляв, іще прийде час: пенальті вистачить на всіх...

Тріумфатор Кан

Кажуть, голкіпер – це половина команди. Та інколи трапляються голкіпери можуть замінити майже всю команду. Саме так цього разу трапилось у Мілані. Олівер Кан, голкіпер, котрому баварці вже давно повинні встановити пам’ятник, сумлінно взявся до справи. А як усе починалося! Не витримали нерви у Пауло Сержіо, й після його удару (першого в серії післяматчевих одинадцятиметрових) м’яч не влучив у рамку воріт. Мендьєта свого шансу не марнує, ту ж саму процедуру повторюють Саліхаміджич і Кар’ю. Настав час бити найбільшого кривдника української збірної словенця Златко Заховича. Його нехитрий удар став легкою здобиччю Кана. Нічия. Та відразу ж німецького голкіпера “підставляє” Андерссон, чий удар парирує Каньїсарес. Мабуть, у цю хвилину зламалася би будь-яка команда, а тим паче будь-який воротар.

Але ж це – “Баварія”! Кан знову стає в рамку і видає черговий шедевр, якимось дивом відбиваючи потужний удар Карбоні. Після точних ударів Еффенберґа та Барахи розпочинається серія до першого промаху. Лізаразю та Кілі Ґонсалес не залишили жодних шансів голкіперам. Лінке теж пробив бездоганно. Й ось надходить чорна хвилина для іспанців: удар Пеллеґріно бере невгамовний Кан. Усе. “Баварія” – найсильніша команда Європи 2001 року, переможець Ліги чемпіонів!

Сльози “Валенсії”

Важко передати, що в ці хвилини відчували вболівальники та гравці обох команд. Одні плакали від щастя, інші – від горя. Дуже довго Кан приводив до тями Каньїсареса, який ніяк не хотів підніматися з футбольного газону.

“Валенсія” просто в жалобі. Команда Ектора Купера втратила свій, можливо, останній шанс здобути цей трофей. Адже якщо торік, після першого фіналу, “Валенсія” недорахувалася з відомих постатей лише Клавдіо Лопеса, то тепер команду можуть залишити не лише капітан Мендьєта, але навіть і сам творець “іспанської Попелюшки” Купер, якого кличуть у “Барселону”. Тож можна зрозуміти розпач іспанських уболівальників, адже коли у них іще буде така команда, як сьогодні, тепер сказати важко...