BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 25 ТРАВНЯ 2001 року |

У відпустку - на колесах!

Про що не слід забувати, готуючи авто до тривалої подорожі

ПОРАДИ

Віктор КОРБУТ© ПОСТУП
Наближається пора відпусток і, відповідно, омріяних автомобільних подорожей, а тому дуже важливо мати в багажнику необхідні речі, які дозволять уникнути неприємних несподіванок у дорозі. Отже, що ж треба мати завжди із собою? Звичайно ж, “запаску”, набір інструментів (принаймні домкрат і ключ), знак аварійної зупинки, аптечку й вогнегасник. Натомість, не слід забувати і про інше необхідне для автоподорожі причандалля.

Отже, бажано мати із собою літрову каністру моторної оливи на долив: іноді через порушення герметизації збільшується витрата і падає рівень оливи у двигуні. Як правило, це ознака того, що настав час звернутися на техстанцію. Але для того, щоб нормально доїхати до пункту призначення, гаража чи найближчої СТО, необхідно долити оливи. Варто звернути увагу на те, що, незважаючи на уніфікацію оливи, доливати слід оливу тієї ж марки, що вже залита у двигун. Тому при купівлі оливи краще відразу купити одну 5-літрову (чи
4-літрову) каністру й одну літрову такої ж оливи – на запас. Це зручно, тому що практично всі фірми-виробники оливи випускають свою продукцію саме в таких розфасовках.

Аналогічне лихо (витікання і спад рівня) може статися й із системою охолодження. У цьому випадку вам допоможе запасна пляшка чи каністра з антифризом (“Тосол” чи будь-яка інша охолоджувальна рідина, рекомендована для вашого автомобіля). За аналогією з моторними оливами, доливати необхідно таку ж рідину, що була залита в систему охолодження. Категорично забороняється змішувати охолоджуючі рідини, що мають різне фарбування! Якщо був залитий антифриз блакитного кольору, доливати охолоджувальну рідину, наприклад, червоного кольору не можна в жодному разі! Антифризи бувають блакитного, зеленого, жовтого, червоного кольорів і безбарвні. При купівлі охолоджувальних рідин зробити “запас” ще простіше, ніж з моторними оливами, тому що вони, як правило, продаються у вигляді концентрату й у різноманітній тарі – від маленьких пляшечок до 5-10-літрових каністр. У залежності від температури навколишнього повітря, концентрат розбавляється водою в різних співвідношеннях. Тому після заливання в систему охолодження завжди залишається невелика кількість концентрату, яку можна використовувати на долив.

Що ще змушує нас нервувати на дорозі? Звичайно ж, брудне вітрове скло й бачок, у якому закінчилася спеціальна рідина. Тому ніколи не перешкодить мати в багажнику рідину для мийки вікон і пляшку з водою для розведення. Ця рідина випускається у вигляді концентратів у літньому й зимовому варіантах. Літні рідини – безбарвні, зимові – пофарбовані в блакитний чи зелений кольори.

Усі рідини для омивання шиб чудово змішуються з водою в будь-яких пропорціях (при розведенні зимової рідини необхідно враховувати температуру навколишнього повітря, адже неправильно розведена рідина може замерзнути).

Доливати можна рідину будь-якого походження, незалежно від того, яка заливалася в бачок до цього. При застосуванні спеціальних рідин для миття вікон швидше виводиться бруд, не утворюються смуги, скло стає прозорим і блискучим, а не матовим, як у випадку застосування звичайної води.

Якщо ви добре знаєте свій автомобіль і його “слабкі” місця, можна взяти із собою додаткові засоби проти автомобільних капризів. Наприклад, якщо у вас підсів акумулятор і машина заводиться з третього чи п’ятого разу, можна взяти “Starting Fluid” (фірми “Jet Go” і “Clean Flow”) чи “Start Fix” (фірми “Liqui Moly”). Ці рідини дозволять уникнути проблем із запуском двигуна при слабкому акумуляторі і сирих свічках, у холодну і вологу погоду. Якщо ж ваш автомобіль дуже чутливий до якості палива (при поганому бензині чи дизельному паливі двигун “чхає”, “кашляє”, машина рухається ривками чи взагалі не їде), краще мати про запас присадку типу “Speed Benzin” чи “Octan Plus” для бензинового двигуна чи “Speed Diesel Zuzatz” для дизеля. При додаванні перед кожним заправленням у бак 1 ковпачка (на 10 літрів палива) присадки ваш автомобіль не відчує змін у паливі, а ви уникнете неприємних хвилин, а то і годин, розбираючись, чому раптом після дозаправки машина ніяк не хоче рушати з місця. Тут уже вам вирішувати, де в автомобілі “слабке” місце і які ще рідини, засоби, ремені й запчастини краще мати із собою. Щасливої дороги!

POSTUP - ПОСТУП
№79 (737),
25 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·В НОМЕРІ
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"

ПОГЛЯД
·У Львові все спокійно?
·Вода пахне політикою
·Коли чорне стає білим

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Села вимирають
·На паломниках теж можна заробити
·За коханого - під поїзд
·КРИМІНАЛ
·Папа Римський відклав зустріч із духовенством
·Затверджено програму Дня Львова
·Хабарництво на залізниці
·"Четвер" оновиться
·Митців нагородять до Дня Незалежності
·Готель "Україна" ремонтуватимуть кияни
·Акціонер акціонерові не рівня
·"Гайдамаки", які грають на ski

ПОСТУП З КРАЮ
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·Леонід Кучма робить поступки ПАРЄ
·Кримінальна справа проти Тетяни Чорновіл
·На Кінаха подивляться 29 травня

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Сенатор-"зрадник" порушує баланс
·Уряд вдалося врятувати
·Гра навколо літака-шпигуна

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Металурги розраховують на Кінаха
·Турки наступають!
·Мільйонери продовжують багатіти
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·"Залізний" базар на "Торпедо"
·Я чекаю дитину

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Новітнє трактування вічних образів
·Мільйони за рукопис
·Ростропович очолить школу
·Джазова співачка викинулася з вікна
·Чий Будда більший?

АВТО-ПОСТУП
·"Народний" малюк від Volkswagen
·Ярослав Хом"як: "Львівська ДАІ вже працює по-новому"
·У відпустку - на колесах!

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемога львів"ян
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"
·ФУТБОЛ
·Гончар підбирається до лідерів

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Більш експериментальний, більш мелодійний R.E.M.