BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 25 ТРАВНЯ 2001 року |

Ярослав Хом"як: "Львівська ДАІ вже працює по-новому"

АВТОРИТЕТНО

Віктор КОРБУТ

Останнім часом найпопулярнішою темою для розмов автовласників є доповнення до адміністративного кодексу, згідно з якими дещо обмежено повноваження працівників ДАІ і зменшено суми штрафів за ряд порушень. І якщо ставлення до таких речей простих водіїв більш-менш відоме, то що думають про це самі працівники ДАІ, досі залишалося таємницею. Аби прояснити ситуацію, “Авто-Поступ” звернувся до заступника начальника відділу ДАІ міста Львова, полковника міліції Ярослава Хом’яка, інтерв’ю із яким і пропонуємо вашій увазі.

– Як ви в цілому оцінюєте прийняття доповнень до адмінкодексу?

– Якщо ми прагнемо до вступу у Європейський Союз, то, відповідно, мусимо свою законодавчу базу “підтягувати” до рівня країн ЄС, до рівня країн розвинутих і цивілізованих. І, звичайно, якщо брати в цілому, то ці доповнення сприймаю позитивно. Але якщо розглядати по пунктах, то в мене особисто, як у професіонала, є певні зауваження, і деякі недоліки варто було би виправити. Можливо, з часом вони таки будуть переглянуті.

– Що саме, на вашу думку, варто було би змінити?

– Перше, з чим уже доводилося стикатися, – це ситуації з водіями, які сіли за кермо у стані алкогольного сп’яніння. Згідно з доповненнями, їх автомобілі заборонено забирати на арештмайданчик. Складається таке враження, що законодавець у цьому випадку трохи недопрацював: або ж при розробці цього пункту не були присутні фахівці з відповідного Міністерства, або до них просто ніхто не прислуховувався. Мені, наприклад, важко зрозуміти, що робити з автомобілем і його нетверезим власником після затримання. Можливо, дехто не знає, які випадки бувають на практиці, оскільки в кожного водія свій характер і, відповідно, поведінка, яку деколи важко передбачити: один вибачиться, а інший може полізти з кулаками і навіть вхопитися за зброю. Мабуть, у цьому питанні ми ще просто не доросли до відповідного рівня. Наразі чіткої схеми, як має поводити себе працівник ДАІ, немає, а вона мусить бути розроблена. Є і низка інших пунктів. Певен, що мене самі водії підтримають у тому, що коли штраф незначний, до
3-5 гривень, то для чого ходити у суд та ощадкасу, якщо його можна сплатити на місці, не витрачаючи часу на ходіння.

– То невже арештмайданчик перестане існувати?

– Наразі він існує. По-перше, ті автомобілі, які потрапили на арештмайданчик до того, як були внесені зміни до законодавства, ще мають рік відстояти. А, по-друге, у випадку дорожньо-транспортної пригоди, якщо водій отримав серйозні травми і з місця ДТП був відправлений у лікарню, його автомобіль потрібно десь зберігати.

– А яким чином вирішуватимуться суперечливі ситуації, коли водій буде стояти в суді на тому, що він не порушував, а інспектор доводитиме протилежне?

– По-перше, остаточне слово залишається за суддею, а кожен суддя свого роду психолог, він теж розбирається в людях. По-друге, працівники ДАІ несуть службу виключно по двоє й мають таки вагоміше слово, адже вони – міліціонери. З іншого боку, якщо наш співробітник, так би мовити “перегне”, то, звичайно, він буде притягнутий до відповідальності.

– Зважаючи на статистику порушень, можна припустити, що тепер працівники ДАІ значну частину свого робочого дня проводитимуть у судах...

– Це не зовсім так. По-перше, суддя визначатиме чи є необхідність працівникові ДАІ з’являтися у суд. А по-друге, вони і зараз викликаються в суд, адже є багато суперечливих матеріалів, і це закономірно. Взагалі, я вважаю, що це нормально, адже громадяни теж повинні відстоювати свої інтереси і права.

– А як ви ставитеся до зменшення штрафів за цілу низку порушень?

– Я не прихильник такого зменшення. Не можу сказати, що їх потрібно було би збільшити, оскільки рівень життя ще доволі низький. Однак той стандарт і рівень відповідальності, що був дотепер, на мою думку, відповідав реальності. Щоправда, варто зазначити, що штрафи за грубі порушення залишилися без змін. Та ми зобов’язані виконувати закони, а тому, тільки-но доповнення вступили в силу, ми одразу почали працювати за новими стандартами. Є ще, правда, ряд питань щодо нових протоколів, оскільки потрібні кошти на їх друк. А так, вже працюємо по-новому.

P.S. А тим часом агентство УНІАН повідомило, що начальник ГУ ДАІ МВС України Олександр Міленін публічно заявив, що, незважаючи на нововведення до адміністративного кодексу, працівники ДАІ все-таки будуть знімати номерні знаки, ставити машини на штрафмайданчики та забирати водійські посвідчення...

POSTUP - ПОСТУП
№79 (737),
25 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·В НОМЕРІ
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"

ПОГЛЯД
·У Львові все спокійно?
·Вода пахне політикою
·Коли чорне стає білим

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Села вимирають
·На паломниках теж можна заробити
·За коханого - під поїзд
·КРИМІНАЛ
·Папа Римський відклав зустріч із духовенством
·Затверджено програму Дня Львова
·Хабарництво на залізниці
·"Четвер" оновиться
·Митців нагородять до Дня Незалежності
·Готель "Україна" ремонтуватимуть кияни
·Акціонер акціонерові не рівня
·"Гайдамаки", які грають на ski

ПОСТУП З КРАЮ
·Мирослава Гонгадзе: Я напишу про це книгу
·Леонід Кучма робить поступки ПАРЄ
·Кримінальна справа проти Тетяни Чорновіл
·На Кінаха подивляться 29 травня

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Сенатор-"зрадник" порушує баланс
·Уряд вдалося врятувати
·Гра навколо літака-шпигуна

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Металурги розраховують на Кінаха
·Турки наступають!
·Мільйонери продовжують багатіти
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·"Залізний" базар на "Торпедо"
·Я чекаю дитину

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Новітнє трактування вічних образів
·Мільйони за рукопис
·Ростропович очолить школу
·Джазова співачка викинулася з вікна
·Чий Будда більший?

АВТО-ПОСТУП
·"Народний" малюк від Volkswagen
·Ярослав Хом"як: "Львівська ДАІ вже працює по-новому"
·У відпустку - на колесах!

СПОРТ-ПОСТУП
·Перемога львів"ян
·Кан і небесні сили знову допомагають "Баварії"
·ФУТБОЛ
·Гончар підбирається до лідерів

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Більш експериментальний, більш мелодійний R.E.M.