BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 24-30 ТРАВНЯ 2001 року |

СВІТООГЛЯД

Прорив у справі виплат компенсацій

У справі виплат компенсацій колишнім підневільним працівникам Третього рейху досягнуто вирішального прориву. Про це повідомляє радіо Deutsche Welle. Суперечка навколо відшкодування за підневільну працю тривала майже два роки. Тепер колишні раби Третього рейху можуть сподіватися, що вже влітку фонд “Пам’ять, відповідальність, майбутнє” розпочне виплачувати компенсації. Після відхилення позовів у США голова ініціативної групи німецької економіки, член правління концерну Daimler-Chrysler Манфред Генц заявив: “Це означає, що бундестаг нарешті може визнати достатнім рівень правових гарантій для німецьких підприємств. На нашу думку, жодних перешкод для початку виплати відшкодування більше немає”, – наголосив Генц. За словами голови фракції соціал-демократів у бундестазі Петера Штрука, відповідне рішення парламент може ухвалити вже наступного тижня. Нагадаю, що бюджет компенсаційного фонду становить десять мільярдів марок. Половину цієї суми було внесено з державної скарбниці. Іншу половину мають надати німецькі концерни. Загалом у світі нараховується близько півтора мільйона осіб, які можуть претендувати на компенсаційні виплати за підневільну працю в Німеччині за часів націонал-соціалізму.

Варшава – за чесний розподіл коштів

Польський прем’єр-міністр Єжи Бузек наполягає на тому, щоби регіональна допомога Європейського союзу після його розширення рівномірно розподілялася серед старих та нових членів. Було б неприйнятним, якби нинішні кандидати на вступ були обділені, заявив він у Брюсселі. Особливо Іспанія побоюється того, що коли до ЄС увійдуть економічно слабкі країни, вона втратить частину так званої структурної допомоги. Тому уряд у Мадриді вже зараз вимагає обіцянки, що й після 2006 року країна отримуватиме допомогу ЄС у нинішніх розмірах. Без таких гарантій Іспанія погрожує скористатися своїм правом вето в інших питаннях.

Ексгумація у Єдвабному

Міністерство юстиції Польщі оголосило, що наступного тижня буде здійснено ексгумацію залишків 1600 жертв масового убивства євреїв у польському місті Єдвабне у 41 році. Як повідомило радіо “Свобода”, урядове відомство Польщі, яке веде розслідування воєнних злочинів, має намір встановити, ким було здійснено вбивство – місцевими жителями-поляками чи німецькими нацистами. У Польщі бурхливі дебати викликала книга американського історика польського походження Яна Гросса – “Сусіди”, в якій автор стверджує, що відповідальність за вбивство євреїв міста несуть не німці, як вважалося раніше, а поляки.

У Словаччині пропали гроші ЄС

До Словаччини прибула група слідчих з Євросоюзу, які мають розпочати слідство у справі розкрадання коштів ЄС. Підозрюють, що до цього були причетні як словацькі функціонери, так і євробюрократи. Заступник голови уряду Словаччини і один з головних підозрюваних Павол Гамжик відкидає будь-які звинувачення на свою адресу. Деталі скандалу не повідомляються. Щорічна допомога Словаччині, яка провадить переговори з Брюсселем щодо вступу до ЄС, становить, за даними словацької преси, близько 120-ти мільйонів доларів.

POSTUP - ПОСТУП
№78 (736),
24-30 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Відпусти коханого!
·Корупція в оточенні президента
·В НОМЕРІ
·Львів ставлять на коліна

ПОГЛЯД
·Львів ставлять на коліна
·Галицька карта знову у грі

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Покази свідків суперечливі
·Кому вигідна приватизація?
·У "референдумників" - проблеми
·КІЛЬКА СЛІВ
·Ціни на хліб не зростуть
·До чиновників не телефонують
·Деревообробники демонструють свої можливості

ПОСТУП З КРАЮ
·У Німеччині з Віктора Жердицького зняли частину звинувачень
·Ставка на Анатолія Кінаха
·Зник пам"ятний знак загиблим журналістам
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Перший крок до примирення
·Лейбористи - за крок до перемоги
·Щоби розпізнати невірного
·Гнів Черномирдіна

ТЕМА ПОСТУПУ
·Григорій Омельченко обіцяє гучний скандал через 10 днів
·Антимафія... в бездіяльності

ГАЗДА У ПОСТУПІ
·Війна із колорадським інтервентом
·Кілька врожаїв на рік - реальність
·Картопля тех хворіє

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Boeing надаватиме доступ до Інтернету з повітря
·Бровзер без цензури
·Споживачі віддають перевагу традиційній пошті
·PC-NEWS
·Питаєте - відповідаємо
·Школа молодого хакера

АРТ-ПОСТУП
·Інструментальні диптихи
·Віртуози in tenebris
·Скульптури на журнальному столику

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Секс-терористи для бізнесменів
·Як брали Колю-Рокіро
·Вирок для депутата

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·ФІФА відкладає чемпіонат світу
·Фіналісти визначилися
·П"ять матчів для визначення чемпіона

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР