BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 24-30 ТРАВНЯ 2001 року |

Львів ставлять на коліна

Мер Василь Куйбіда лобіює інтереси "Львівобленерго"

СКАНДАЛ

Маріанна РОМАНЕНКО

Закінчення. Початок – стор. 1

Через дві години в ратуші, у тому ж таки кабінеті, почалося друге засідання: цього разу постійної депутатської комісії з муніципальної політики та ресурсів. Четверо депутатів міськради (Володимир Гірняк, Орест Друль, Петро Соболь та Володимир Заболотовський), які брали участь у першому засіданні, залишилися і на друге. І були дуже здивовані, коли з’явилися начальник відділу департаменту міського інженерного господарства з водопостачання та водовідведення Борис Стефанишин (прямий підлеглий Володимира Шелевія) і заступник директора МКП “Львівводоканал” із комерційних питань Валерій Неклеса, які представили на розгляд комісії проект передачі Сихівського водозабору, що належить “Львівводоканалу”, у концесію “Львівобленерго”.
“Нас просто надурили”, – каже Володимир Гірняк.

Валерій Неклеса заявив, що енергетики зможуть набагато легше впоратися з проблемою неплатежів, ніж сам “Львівводоканал”, оскільки буде запроваджено єдину квитанцію за постачання електрики і води. У разі несплати за воду просто вимикатимуть електрику.

“Отже, якщо “Львівводоканал” не може збирати кошти за водопостачання, то його треба віддати приватній структурі? Але ж це означає, що ця приватна структура буде контролювати й електропостачання, і водопостачання. Вона фактично стає монополістом! – каже Володимир Гірняк. – Проблема насправді не в тому, що “Львівводоканал” не може збирати кошти за використану воду. Одне з двох – або не вміє, або не хоче. І в цьому задіяне як керівництво “Львівводоканалу”, так і керівництво міста. Більше того, у наших документах є віза міського голови про те, щоби розглянути ці питання та взяти їх до виконання. Тобто це воля Василя Куйбіди – передати сихівський водозабір “Львівобленерго”.

Міські депутати кажуть, що зараз сихівський майновий комплекс “Львівводоканалу” оцінюється у 40 млн. грн. (8 млн. USD), однак реальної вартості цього об’єкта ніхто не знає. “Це надзвичайно прибутковий об’єкт, реальної прибутковості якого ми ще не порахували. І в Сихівському районі скупчено багато населення, проведено нові мережі та встановлено нове устаткування. Тут набагато легше здійснювати послуги з водопостачання та збирати кошти, ніж у центрі, де все застаріле й заіржавіле”, – заявив “Поступу” Володимир Гірняк.

Василь Куйбіда, який фактично санкціонує передачу міського майна приватній структурі, досі ніяк не відреагував на спротив депутатів. Учора Володимир Гірняк і Володимир Заболотовський спрямували своє бачення того, що відбувається зараз у місті, у всі львівські мас-медіа. “Ми сподіваємося, що бодай розголос у пресі дозволить зупинити укладення абсолютно невигідної для Львова угоди”, – заявив “Поступу” Володимир Заболотовський.

“Ми хочемо почути, як ставиться перша особа міста до спроби отримати контроль над частиною системи водопостачання в нашому місті. Але жодної відповіді не маємо. Окрім того, що Василь Куйбіда фактично представив до виконання вимоги “Львівобленерго”. Ми б дуже хотіли, щоби він відкрито заявив про свою позицію для того, щоби мешканці знали. Адже ми знаємо, що і Сулипа, і Шелевій є підлеглими мерові і виконують його вказівки”, – каже Володимир Гірняк.

Сьогодні під час пленарного засідання сесії міськради депутати мають намір підняти питання про долю сихівського майнового комплексу “Львівводоканалу”. Щоби чиновники мерії не змогли без відома громади віддати у концесію майно міста, депутати мають намір ініціювати обмеження права виконкому щодо будь-яких дій, не узгоджених із міською радою, стосовно МКП “Львіводоканал”.

Адже влітку міськрада йде на канікули й міськвиконком може прийняти подібне рішення самостійно. А восени, вже постфактум, змусити депутатів згодитися із цим рішенням. “І тоді прибутки, які ми мали би вкласти у соціальну сферу міста, відійдуть приватній структурі, де місто не матиме жодного впливу. Тому ми виступатимемо проти цього. Тим більше, що ми не бачимо економічної та політичної потреби у передачі даного об’єкта”, – каже Заболотовський.

Але депутатів мусить підтримати й громадськість міста, вважає Володимир Гірняк. “І в першу чергу – не піддаватися на провокаційні заклики, щоби не платити за спожиту воду. Адже це товар, за який треба платити. А висловлювати свою позицію та невдоволення можна тільки в рамках чинного законодавства”.

“Поступ” має намір ретельно стежити за розвитком цього скандалу і повністю інформувати своїх читачів. У завтрашньому числі ми сподіваємося опублікувати пояснення з цього приводу як самого Василя Куйбіди, так і його підлеглих – Володимира Сулипи і Володимира Шелевія, а також звіт про сьогоднішнє засідання міськради.

POSTUP - ПОСТУП
№78 (736),
24-30 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Відпусти коханого!
·Корупція в оточенні президента
·В НОМЕРІ
·Львів ставлять на коліна

ПОГЛЯД
·Львів ставлять на коліна
·Галицька карта знову у грі

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Покази свідків суперечливі
·Кому вигідна приватизація?
·У "референдумників" - проблеми
·КІЛЬКА СЛІВ
·Ціни на хліб не зростуть
·До чиновників не телефонують
·Деревообробники демонструють свої можливості

ПОСТУП З КРАЮ
·У Німеччині з Віктора Жердицького зняли частину звинувачень
·Ставка на Анатолія Кінаха
·Зник пам"ятний знак загиблим журналістам
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Перший крок до примирення
·Лейбористи - за крок до перемоги
·Щоби розпізнати невірного
·Гнів Черномирдіна

ТЕМА ПОСТУПУ
·Григорій Омельченко обіцяє гучний скандал через 10 днів
·Антимафія... в бездіяльності

ГАЗДА У ПОСТУПІ
·Війна із колорадським інтервентом
·Кілька врожаїв на рік - реальність
·Картопля тех хворіє

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Boeing надаватиме доступ до Інтернету з повітря
·Бровзер без цензури
·Споживачі віддають перевагу традиційній пошті
·PC-NEWS
·Питаєте - відповідаємо
·Школа молодого хакера

АРТ-ПОСТУП
·Інструментальні диптихи
·Віртуози in tenebris
·Скульптури на журнальному столику

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Секс-терористи для бізнесменів
·Як брали Колю-Рокіро
·Вирок для депутата

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·ФІФА відкладає чемпіонат світу
·Фіналісти визначилися
·П"ять матчів для визначення чемпіона

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР