BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 24-30 ТРАВНЯ 2001 року |

Вирок для депутата

Руслана Данилюка засуджено за хабарництво на три роки

ПРАВОСУДДЯ

Зоряна ІЛЕНКО

До трьох років позбавлення волі у ВТК посиленого режиму із конфіскацією майна засуджено колишнього начальника міського управління у справах захисту прав споживачів, депутата Львівської міської ради Руслана Данилюка.

Резонансна справа розглядалася у львівському обласному суді. Прокуратура області звинувачує депутата у двох фактах хабарництва, а також в опорі працівникам міліції та в замаху на вбивство одного із правоохоронців. Аби зрозуміти, до чого стосувалися два останні звинувачення, варто нагадати події, що відбувалися торік. Тоді працівники УБОЗу взяли Данилюка на “гарячому” – під час передачі хабара. Його він отримав від директора одного із підприємств Львова, аби не проводити там перевірки, а також сприяти вирішенню питань з іншими контрольними органами. Передача грошей проходила під контролем спецпідрозділу. Під час затримання депутат міської ради чинив опір працівникам міліції, за їх власним твердженням, і здійснив наїзд автомобілем на працівника відділу швидкого реагування “Сокіл”, котрого було госпіталізовано.

Однак суд вирішив відхилити дві статті кримінальної справи, які стосувалися правоохоронців. Мало того, суд виніс дві окремі ухвали стосовно працівників міліції. Згідно з однією із них депутата, виявляється, затримували некваліфіковано. Отож, травмування правоохоронця сталося не з вини засудженого. Інша ухвала ще цікавіша, оскільки стосується морально-етичного аспекту діяльності УБОЗу. Мовляв, оперативні заходи проти Данилюка розпочалися, так би мовити, “за наводкою”.

До речі, після затримання Руслана Данилюка міськрада відмовлялася від будь-яких коментарів, а згодом навіть з’явилися чутки про перевірку роботи відділу у справах захисту прав споживачів, який очолював Данилюк. І хоча суд розгляд справи звів фактично лише до хабарництва, нагадаємо про інші факти, які важко забути. 9 червня минулого року прокурор Львівської області Богдан Ринажевський підписав подання до міського голови Василя Куйбіди про усунення порушень чинного законодавства в роботі відділу у справах захисту прав споживачів.

Виявляється, після створення відділу від підприємців Львова до обласної асоціації роботодавців торгівлі та громадського харчування почали надходити чисельні скарги. Підприємці розповідали, що працівники відділу проводять перевірки в торговельних точках, не маючи на це законних підстав, накладають невмотивовані штрафні санкції. Фахівці зауважили, що голосування депутатів за створення такого відділу було необачним, оскільки зарплати для цих працівників фонд не передбачав. Утримувати їх повинні були за рахунок... штрафів. На зарплату їм відраховували частину коштів від “стягнень за порушення законодавства про захист прав споживачів”. Отож, працівники відділу були зацікавлені в тому, аби назбирати якомога більше штрафів. Окрім того, державні органи мають право перевіряти підприємців не більше ніж один раз на рік. А працівники відділу дозволяли собі приходити з “інспекцією” набагато частіше.

Крім того, як стверджує Марія Горбань, прокурор відділу за дотриманням і застосуванням законів, окремі пункти положення про відділ узагалі були не узгоджені із законами “Про місцеве самоврядування”, “Про захист прав споживачів”, “Про рекламу”. Працівники відділу незаконно використовували акти перевірок. Нумерація на актах мала би бути семизначною, а не шестизначною, як це завели у відділі. Працівники відділу входили на об’єкти із неграмотно оформленими скеруваннями, не узгоджували планових перевірок з обласним управлінням у справах захисту прав споживачів, дублювали їхні дії, по кілька разів перевіряли роботу одних і тих самих підприємців.

Фактично після арешту Руслана Данилюка міське управління у справах захисту прав споживачів було ліквідовано. Однак ніхто так і не відповів за те, що його працівники несанкціоновано штрафували підприємства і провадили різного плану “оперативні заходи”.

POSTUP - ПОСТУП
№78 (736),
24-30 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Відпусти коханого!
·Корупція в оточенні президента
·В НОМЕРІ
·Львів ставлять на коліна

ПОГЛЯД
·Львів ставлять на коліна
·Галицька карта знову у грі

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Покази свідків суперечливі
·Кому вигідна приватизація?
·У "референдумників" - проблеми
·КІЛЬКА СЛІВ
·Ціни на хліб не зростуть
·До чиновників не телефонують
·Деревообробники демонструють свої можливості

ПОСТУП З КРАЮ
·У Німеччині з Віктора Жердицького зняли частину звинувачень
·Ставка на Анатолія Кінаха
·Зник пам"ятний знак загиблим журналістам
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Перший крок до примирення
·Лейбористи - за крок до перемоги
·Щоби розпізнати невірного
·Гнів Черномирдіна

ТЕМА ПОСТУПУ
·Григорій Омельченко обіцяє гучний скандал через 10 днів
·Антимафія... в бездіяльності

ГАЗДА У ПОСТУПІ
·Війна із колорадським інтервентом
·Кілька врожаїв на рік - реальність
·Картопля тех хворіє

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Boeing надаватиме доступ до Інтернету з повітря
·Бровзер без цензури
·Споживачі віддають перевагу традиційній пошті
·PC-NEWS
·Питаєте - відповідаємо
·Школа молодого хакера

АРТ-ПОСТУП
·Інструментальні диптихи
·Віртуози in tenebris
·Скульптури на журнальному столику

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Секс-терористи для бізнесменів
·Як брали Колю-Рокіро
·Вирок для депутата

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·ФІФА відкладає чемпіонат світу
·Фіналісти визначилися
·П"ять матчів для визначення чемпіона

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР