BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 22-23 ТРАВНЯ 2001 року |

СВІТ

НЕВГАМОВНИЙ МЕРДОК

Керівництво американської компанії General Motors веде “поглиблені” переговори з News Corporation про злиття своєї дочірньої компанії Hughes Electronics зі супутниковим підрозділом цього медіахолдингу.

Ще взимку голова News Corp. Руперт Мердок намагався об’єднатися з Hughes, яка володіє DirectTV – найбільшим оператором супутникового телебачення у США. Але тоді сторони не змогли домовитись. Інтерес Мердока до американського супутникового телебачення пояснюється дуже просто. Бурхливе зростання кількості американських клієнтів News Corp., яка зробила ставку на супутникове телебачення, багато в чому пов’язаний із повільними темпами розвитку цифрового кабельного телебачення. Завдяки цьому News Corp. зуміла стати третім за розміром розповсюджувачем цифрового відео у США після AT&T й AOL Time Warner, які використовують кабельну мережу.

Проте торік ситуація почала змінюватися: кількість клієнтів на ринку кабельного телебачення збільшилася на 5 млн., тоді як кількість передплатників на “супутник” зросла тільки на 3 млн. Це пов’язано з доволі високою абонентною платою за супутникове телебачення. Зараз 9 млн. американських користувачів News Corp. платять
59 доларів на місяць, що значно вище від плати за “кабель”. Отримавши під свій контроль DirectTV, Мердок розраховує здешевити свої послуги на американському ринку.

ЯПОНСЬКА НЕРУХОМІСТЬ У ЦІНІ

Провідні американські інвестиційні банки планують найближчим часом придбати в Японії нерухомість на суму 5 млрд. доларів.

Останніми роками американські банки, користуючись скрутним становищем японського банківського сектора, активно витрачають кошти на кредитування корпорацій і купівлю нерухомості в Японії.

Після банківської кризи 1997 року японські банки кинулися продавати “погані” кредити. Закордонні інвестори тоді скупили чимало майна банківських боржників. Зараз у зв’язку з повальною реструктуризацією корпорацій у Японії на продаж буде виставлена багато активів, а це означає, що настав час для максимально активного “шопінгу”.

COCA-COLA ЗНОВУ МАЄ ПРОБЛЕМИ

Coca-Cola Enterprises повідомила про відкликання партії Coca-Cola у зв’язку з виробничим дефектом.

Проблема полягає в тому, що неправильне закорковування призвело до можливості появи тріщин на скляній пляшці. Coca-Cola Enterprises стала сумно відомою після інциденту з отруєнням майже 200 споживачів у 1999 році, коли бельгійський підрозділ компанії був змушений відкликати 2,5 млн. пляшок цього напою. Того разу причиною отруєння був хімічний засіб, який виявили в напої. Згідно з заявою прес-служби компанії, нинішнє відкликання – це “добровільний крок і простий запобіжний захід”. Будуть відкликані 7362 0,25-літрові пляшки Coca-Cola, закорковані на французькому підприємстві поблизу Парижа.

СКІЛЬКИ ВИТРАЧАЮТЬ НА РЕКЛАМУ У США?

Компанія Merrill Lynch опублікувала звіт, у якому зазначає, що цього року зростання витрат на рекламу у США складе лише 2,5%, а не 4-4,5%, як вважали раніше.

Торік рекламні витрати у США зросли на 9,1%. Ріст витрат на рекламу відстає від темпів росту ВВП, чого не спостерігалося раніше. Merrill Lynch, як і раніше, рекомендує купувати акції маркетингових комунікаційних гігантів Omnicom Group та Interpublic Group, оскільки їхній маркетинговий бізнес росте швидшими темпами, ніж традиційний рекламний бізнес.

Експерти також зазначають, що у 2001 році очікується скорочення витрат на онлайнову рекламу на 25%, тоді як попередні прогнози припускали, що витрати залишаться на рівні минулого року. Загалом, цього року витрати на Інтернет-рекламу складуть майже 6 млрд. доларів, знизившись із 8 млрд. торік. Однак, починаючи з 2002 року, прогнозується збільшення витрат на онлайнову рекламу на 20-30%.

POSTUP - ПОСТУП
№77 (735),
22-23 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·День загиблих журналістів
·В НОМЕРІ
·"Золота пальмова гілка" для Нанні Моретті

ПОГЛЯД
·Відключати воду не будуть
·Наприкінці року Кучма піде у відставку
·Феномен української естради

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Хто ж ударив композитора?
·День народження без Гії
·Екс-рухівці таки ввіллються в ПРП
·Енергію радять споживати розумно
·Михайло Гладій гарантує перемогу Аграрної партії
·Завершується підготовка до "Щита миру"
·"Батьківщина" починає референдум зі Львова
·У родині лебедів з"явиться поповнення
·Місто зазнає збитків
·Дні Львова у Кракові
·Податківці розповідають казки
·До візиту Папи рух транспорту буде змінено

ПОСТУП З КРАЮ
·Українська влада готується до повстань
·Україна хоче дружити з Іраком
·Депутати не визначилися з кандидатурою прем"єра

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Українські заробітчани шанують працю
·Сибір під крижаною водою
·"Червоноармійці" знову в бою
·Війна вже почалася

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Митники проти пільг на дизпаливо
·Ліцензовнаих брухтовиків поменшає
·У нас усе наше. І кава - теж
·Прибутки від контрабанди - в держскарбницю
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Вечір дипломатичних імпровізацій
·"Сад нетанучих скульптур" Миколи Андрущука
·І блищить у небі місяць, наче ятаган...

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·До нової назви УГКЦ - з позиції екуменізму

СПОРТ-ПОСТУП
·"Баварія" - улюблениця богів
·"Ліль": із дебютантів - у Лігу чемпіонів
·Останній штрих "Ліверпуля"
·Львів дарує "золоте" очко Донецьку
·Доки триватиме гегемонія "Техно-Центру"?
·СПОРТ-БЛІЦ
·Перший успіх українського гонщика

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Стінг намагався врятувати Землю, але сам мало не загинув