BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 22-23 ТРАВНЯ 2001 року |

КРАЙ

Україна активно експортує в СНД

Позитивне сальдо зовнішньоторгового обігу України в січні-березні 2001 року становило 816,1 млн. доларів, тоді як за аналогічний період 2000 року сальдо було негативне – “мінус” 37,3 млн. доларів, повідомив Державний комітет статистики.

Загалом, зовнішньоторговий баланс у першому кварталі зріс на 5,2% – до 8479,3 млн. доларів; при цьому експорт збільшився на 15,8% – до 4647,7 млн. доларів, тоді як імпорт зменшився на 5,4% – до 3831,6 млн. доларів. Поліпшення зовнішньоторгового балансу відбулося завдяки зростанню експорту товарів у країни СНД на 41% – до 1150,8 млн. доларів при одночасному падінні імпорту на 9,7% – до 2138,2 млн. доларів. Експорт в інші країни зріс на 13,9% – до 2648,5 млн. доларів, тоді як імпорт лише на 0,8% – 1421,9 млн. доларів.

Щодо зовнішньої торгівлі України послугами, то її обіг у першому кварталі скоротився порівняно з аналогічним періодом минулого року на 2,1% – до 1119,9 млн. доларів, при цьому позитивне сальдо знизилося на 3,7% – до 576,9 млн. доларів через скорочення експорту. Як коментують експерти, головною причиною погіршення балансу послуг стало зменшення транзиту нафти через Україну.

Аграрії залишилися без кредитів

Комерційні банки України тимчасово припинили кредитування аграріїв через повне використання бюджетних коштів, призначених для часткової компенсації кредитних ставок.

За словами міністра аграрної політики Івана Кириленка, до середини травня комерційні банки надали сільгоспвиробникам 1,6 млрд. грн. Міністр також нагадав, що питання пільгового кредитування аграріїв вирішуватиметься за рахунок використання 100 млн. грн., які надійдуть до держбюджету внаслідок повернення раніше наданих під державні гарантії кредитів, і наповнення лізингового фонду. Як повідомлялося раніше, бюджетні кошти, призначені для компенсації частини облікової ставки Національного банку України при кредитуванні комерційними банками сільгоспвиробників, були повністю використані до кінця квітня.

Створюється дхк “Укрзалізреммаш”

У рамках реструктуризації державної адміністрації залізничного транспорту “Укрзалізниця” створюється державна холдингова компанія (ДХК) “Укрзалізреммаш”.

Фундатором ДХК “Укрзалізреммаш” виступає Міністерство транспорту України. Статутний фонд компанії буде формуватися шляхом передачі 100% акцій Ізюмського тепловозоремонтного заводу (Харківська обл.) і Конотопського заводу з ремонту дизель-поїздів (Сумська обл.), що підлягають корпоратизації, а також приміщень частини будівлі об’єднання “Укрзалізпром”.

В управління ДХК передаються також 100% акцій Дніпропетровського державного тепловозоремонтного заводу, Запорізького електровозоремонтного заводу, Київського електровагоноремонтного заводу ім. Січневого повстання, Львівського локомотиворемонтного заводу, Київського електротехнічного заводу “Транссигнал” і Харківського електротехнічного заводу “Трансзв’язок”, які створюються у процесі корпоратизації та не підлягають приватизації. Згідно з прогнозами, створення ДХК “Укрзалізреммаш” забезпечить збільшення обсягів продукції з ремонту електровозів з 226 од. у 2000 році до 260 у 2003-у, електросекцій – із 249 до 290, тепловозів – із 252 до 294.

Зменшення обсягів витрат на закупівлю сировини та матеріалів оцінюють як 12-15%, прогнозоване зменшення вартості ремонтних робіт – 10%. Передбачають, що централізація 60% обсягів збуту продукції через ДХК дасть можливість підприємствам галузі отримувати додатковий прибуток обсягом 7-8% валових доходів, або 15-17 млн. грн. щорічно.

POSTUP - ПОСТУП
№77 (735),
22-23 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·День загиблих журналістів
·В НОМЕРІ
·"Золота пальмова гілка" для Нанні Моретті

ПОГЛЯД
·Відключати воду не будуть
·Наприкінці року Кучма піде у відставку
·Феномен української естради

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Хто ж ударив композитора?
·День народження без Гії
·Екс-рухівці таки ввіллються в ПРП
·Енергію радять споживати розумно
·Михайло Гладій гарантує перемогу Аграрної партії
·Завершується підготовка до "Щита миру"
·"Батьківщина" починає референдум зі Львова
·У родині лебедів з"явиться поповнення
·Місто зазнає збитків
·Дні Львова у Кракові
·Податківці розповідають казки
·До візиту Папи рух транспорту буде змінено

ПОСТУП З КРАЮ
·Українська влада готується до повстань
·Україна хоче дружити з Іраком
·Депутати не визначилися з кандидатурою прем"єра

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Українські заробітчани шанують працю
·Сибір під крижаною водою
·"Червоноармійці" знову в бою
·Війна вже почалася

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Митники проти пільг на дизпаливо
·Ліцензовнаих брухтовиків поменшає
·У нас усе наше. І кава - теж
·Прибутки від контрабанди - в держскарбницю
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Вечір дипломатичних імпровізацій
·"Сад нетанучих скульптур" Миколи Андрущука
·І блищить у небі місяць, наче ятаган...

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·До нової назви УГКЦ - з позиції екуменізму

СПОРТ-ПОСТУП
·"Баварія" - улюблениця богів
·"Ліль": із дебютантів - у Лігу чемпіонів
·Останній штрих "Ліверпуля"
·Львів дарує "золоте" очко Донецьку
·Доки триватиме гегемонія "Техно-Центру"?
·СПОРТ-БЛІЦ
·Перший успіх українського гонщика

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Стінг намагався врятувати Землю, але сам мало не загинув