BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 22-23 ТРАВНЯ 2001 року |

Відключати воду не будуть

Влада має визначитися, чи варто їй приватизувати комунальні підприємства

КРИЗА

Іванка ПОПОВИЧ

“Найближчим часом у Львові більше не буде відключення водопостачання, – сказав “Поступу” заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань паливно-енергетичного комплексу Леонід Мельник. – У нас відбулася конструктивна нарада з усіма сторонами цього конфлікту – і ми знайшли новий механізм розрахунків “Львівводоканалу” з ВАТ “Львівобленерго”. Щоправда, цей механізм потребує ще погодження з НАК “Нафтогаз”, ДП “Енергоринок” та Державним казначейством, а тому найближчим часом до Києва виїде робоча група для узгодження цих питань”. А тим часом оцінку ситуації довкола електро- та водопостачання продовжують давати чиновники та політики.

“Я відчуваю певну моральну відповідальність за те, що чотири роки тому підтримав на виборах теперішнього міського голову Василя Куйбіду та тодішню депутатську більшість – об’єднання “Наше місто”, – заявив на вчорашній прес-конференції голова ЛОО УНР народний депутат Олекса Гудима. – У Львові досі не створено програми розвитку комунального господарства – водопостачання, енергозабезпечення та електротранспорту”.

Водночас Олекса Гудима визнав, що у державі також ще не затверджено подібної програми, а лише розроблено проект такого розвитку по 2030 рік. Особливо під час прес-конференції народний депутат кілька разів наголошував на тому, що завдяки ЗМІ намагається закликати власників ВАТ “Львівобленерго” накласти мораторій на силові дії щодо енерго- та водопостачання у місті. При цьому визнав, що поки що ще не спілкувався особисто з керівництвом енергопостачальної компанії і своєї позиції їм не висловлював. “Якщо проблеми з енерго- та водопостачанням (це ж стосується і роботи міського електротранспорту) не вдасться вирішити до початку зимового сезону (або виборчої кампанії), то навряд чи міський голова та більшість міських депутатів матимуть моральне право балотуватися на повторний термін”.

На глибоке переконання народного депутата від Львівщини, необхідно терміново розпочати приватизацію всіх міських комунальних підприємств, а міський голова Львова разом із депутатами повинен визнати, що місто не в змозі інвестувати необхідні кошти як у розвиток як водопостачання, так і в електротранспорт та “Львівтеплоенерго”. “Я вважаю, що міська влада не повинна тримати у своїй власності такі важливі для життя міста об’єкти, – заявив Олекса Гудима. – Необхідно терміново шукати інвесторів. Я не вірю, що місто зараз зможе знайти необхідні кошти для модернізації ТЕЦ-1 та ТЕЦ-2".

Натомість директор “Львівтеплоенерго” Ігор Марчак впевнений, що очолюване ним підприємство зможе самостійно поетапно модернізувати ТЕЦ-1, оскільки у міста в цьогорічному бюджеті й справді не передбачено жодних коштів для інвестування у “Львівтеплоенерго”. “Я хочу наголосити на тому, що всі пропозиції, які надходили на адресу “Львівтеплоенерго”, досі були вигідними лише для інвесторів, а саме підприємство та Львів від цих інвестицій у жодному разі не отримували жодної вигоди,” – заявив “Поступу” Ігор Марчак.

“Звичайно, тепер місту важко знайти інвесторів для реконструкції свого енерго- та водопостачання, – коментує ситуацію депутат міської ради Ігор Мельник. – Але я не вважаю, що повна приватизація “Львівводоканалу” чи “Теплоенерго” – це вихід. Депутати Львівської міської ради багато роблять для вирішення цих проблем. Зокрема, саме депутати Володимир Гірняк та Володимир Заболотовський кілька місяців тому, задовго до нинішньої кризової ситуації, підняли питання про незадовільну роботу керівництва “Львівводоканалу”. Але, на відміну від пана Гудими, депутати міської ради працюють на громадських засадах і не мають штату помічників-референтів, тому програми повинні розробляти виконавчі органи на чолі з міським головою та відповідні наукові й проектні установи”.

Натомість учора голова Львівської облдержадміністрації Михайло Гладій заявив, що приватизувати такі об’єкти, як, скажімо, “Львівводоканал”, не можна в жодному разі. “Мова може йти хіба що про оренду водогонів та каналізаційної мережі – та й то не всієї, а лише її частини, – переконаний Михайло Гладій. – Нехай орендар платить місту гроші за оренду і займається водопостачанням як бізнесом”.

На думку народного депутата Тараса Стецьківа, позбавлення мешканців міста води є виявом страшенної зневаги до них. “Таким чином нас хотіли поставити на місце. Показати нам, хто ми є, – говорить Тарас Стецьків. – Львів’яни ж відреагували неадекватно. Якби таке, припустімо, сталося в Парижі, то там люди миттєво влаштували би багатотисячні пікети під мерією, офісами водоканалу та енергопостачальної компанії. А мер – якщо не того ж дня, то наступного – одразу подав би у відставку. Львів’яни ж побігли купувати відра... Їх не треба ставити на місце – вони показали, що самі знають його”.

POSTUP - ПОСТУП
№77 (735),
22-23 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·День загиблих журналістів
·В НОМЕРІ
·"Золота пальмова гілка" для Нанні Моретті

ПОГЛЯД
·Відключати воду не будуть
·Наприкінці року Кучма піде у відставку
·Феномен української естради

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Хто ж ударив композитора?
·День народження без Гії
·Екс-рухівці таки ввіллються в ПРП
·Енергію радять споживати розумно
·Михайло Гладій гарантує перемогу Аграрної партії
·Завершується підготовка до "Щита миру"
·"Батьківщина" починає референдум зі Львова
·У родині лебедів з"явиться поповнення
·Місто зазнає збитків
·Дні Львова у Кракові
·Податківці розповідають казки
·До візиту Папи рух транспорту буде змінено

ПОСТУП З КРАЮ
·Українська влада готується до повстань
·Україна хоче дружити з Іраком
·Депутати не визначилися з кандидатурою прем"єра

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Українські заробітчани шанують працю
·Сибір під крижаною водою
·"Червоноармійці" знову в бою
·Війна вже почалася

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Митники проти пільг на дизпаливо
·Ліцензовнаих брухтовиків поменшає
·У нас усе наше. І кава - теж
·Прибутки від контрабанди - в держскарбницю
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Вечір дипломатичних імпровізацій
·"Сад нетанучих скульптур" Миколи Андрущука
·І блищить у небі місяць, наче ятаган...

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·До нової назви УГКЦ - з позиції екуменізму

СПОРТ-ПОСТУП
·"Баварія" - улюблениця богів
·"Ліль": із дебютантів - у Лігу чемпіонів
·Останній штрих "Ліверпуля"
·Львів дарує "золоте" очко Донецьку
·Доки триватиме гегемонія "Техно-Центру"?
·СПОРТ-БЛІЦ
·Перший успіх українського гонщика

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Стінг намагався врятувати Землю, але сам мало не загинув