BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 19-20 ТРАВНЯ 2001 року |

Мирослава Гонгадзе не приїде ховати свого чоловіка

Дружина вбитого журналіста звинувачує українських правоохоронців у непрофесіоналізмі

ТЕЛЕФОННИЙ МІСТ

Олег КОНИК© ПОСТУП
Учора відбувся телефонний міст між українськими журналістами та дружиною загиблого журналіста інтернет-видання “Українська правда” Миросею Ґонґадзе. Сама Мирослава, нагадаємо, зараз перебуває в США, де нещодавно отримала політичний притулок. За її словами, їй надає велику підтримку українська громада США.

Найбільше українських журналістів цікавила думка Мирослави Ґонґадзе щодо цьоготижневих сенсаційних заяв про успіхи в розслідуванні вбивства її чоловіка, зокрема: президента Леоніда Кучми на телеканалі ОРТ щодо практично знайдених убивць; міністра внутрішніх справ Юрія Смірнова щодо завершення слідства та про хуліганську версію вбивства; першого заступника глави МВС Миколи Джиги щодо грабіжницької версії вбивства Георгія Ґонґадзе наркоманами; врешті решт, офіційні спростування Генпрокуратури щодо того, що слідство ще не завершене.

“Я хочу назвати розслідування справи Ґонґадзе одою непрофесіоналізму, – розцінила останні події Мирослава Ґонґадзе. – Українські правоохоронні органи ще раз підписалися під своїм непрофесіоналізмом. Я розмовляла з експертами ФБР, що проводили експертизу тіла. Так ось, вони сказали, що якби експертиза була проведена раніше, можна було би встановити причину і час смерті”. На її думку, для того, щоби справа зрушилася з мертвої точки, необхідно почати нове незалежне розслідування із залученням іноземних фахівців. Мирослава Ґонґадзе також сподівається, що до часу, коли її діти стануть дорослими, слідство завершиться.

На запитання, чи приїде вона в Україну на похорон Георгія Ґонґадзе, Мирослава відповіла, що навряд чи зможе бути присутньою. Вона лишень зауважила, що її чоловіка слід поховати у Львові, але для цього необхідно, щоб мати журналіста, пані Леся, прийняла таке рішення. Дружина Георгія повідомила, що спілкувалася з представниками православних і католицьких конфесій в Америці і домовилася про те, що буде проведена панахида по покійному Георгієві Ґонґадзе.

Мирослава також заявила, що вона поки що не зустрічалася з майором запасу Миколою Мельниченком, який отримав політичний притулок у США одночасно з нею. А причини свого виїзду з України пояснила тим, що тут існувала небезпека для неї та її дітей з боку правоохоронних органів України. “Я відповідальна за своїх дітей, в Україні не мала спокою насамперед через них”, – відзначила Мирослава Ґонґадзе. За її словами, ніяких конкретних погроз не було, була загальна небезпека, недовіра до українських правоохоронних органів. Водночас дружина загиблого журналіста зазначила: “Я ніколи не говорила, що покинула Україну назавжди. Думаю, що зможу принести користь Україні і тут, розказуючи про реалії життя в Україні”. Найближчим часом Мирослава збирається поїхати на церемонію нагородження Георгія Ґонґадзе премією Організації безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) посмертно і, можливо, восени відвідає Канаду.

P. S. Післязавтра, 21 травня, загиблому журналістові Георгію Ґонґадзе мало би виповнитися 32 роки. Українська опозиція збирається “знаково” відзначити цей день. Громадський комітет “За Україну без Кучми” має намір встановити пам’ятний знак незалежним журналістам, які загинули за правду. Таким чином, як повідомляє інформаційне агентство УНІАН, близькі, друзі, колеги будуть вшановувати також імена тих незалежних журналістів, які стали жертвами репресій за всі роки незалежності України.

POSTUP - ПОСТУП
№76 (734),
19-20 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Тигипко чи Кінах?
·В НОМЕРІ
·СБУ шукає у Львові ймовірних убивць Папи Римського
·Білоруські міліціонери застрелили українця

ПОГЛЯД
·Розпочато підготовку антипрезидентського референдуму
·За нами наглядатиме комісар
·Понтифікові гарантують безпеку
·Сенчук нічого говорити не буде
·Унсовців приборкують
·Зустріч політиків і науковців у Львові

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Парки повинні заробляти на себе
·Узимку мерзнути не будемо
·Перетягування фінансового каната
·Вшанують пам"ять героїв
·Страйкарі не здаються
·На стажування - у США

ПОСТУП З КРАЮ
·Мирослава Гонгадзе не приїде ховати свого чоловіка
·Воронін - за комуністичну співдружність

ПОСТУП У СВІТ
·Вибух в Ізраїлі
·Китай відмовився прийняти президента Тайваню
·Ярузельський хоче суду
·Прорив у справі відшкодувань
·СВІТООГЛЯД

ТЕМА ПОСТУПУ
·Народжений двічі
·Левко Лук"яненко: 72 дні я чекав кулі

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Жертв "Титаніка" ідентифікують
·Ящірка надихнула винахідника
·Тиждень космічних одкровень
·Людство невпинно росте

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Молитва до Андрея Шептицького
·"РІЧ" рухається
·Любов до ближнього - це політика
·Ув"язнені хочуть зустрітися з Іваном Павлом ІІ

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Чистота народжується у фабричних відходах

СПОРТ-ПОСТУП
·Команда Львова - чемпіон Універсіади!
·Що нас чекає на "Джиро д"Італія"?
·ФК "Львів" продовжує перемагати
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР