BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 19-20 ТРАВНЯ 2001 року |

Узимку мерзнути не будемо

Відмова від інвесторів може коштувати директорові "Теплокомуненерго" роботи

ПОСТФАКТУМ

Іван ШЕБЕЛЛА

Виявляється, тимчасове припинення водопостачання має і добрий бік. Принаймні Володимир Сулипа, директор “Львівводоканалу”, на вчорашньому засіданні міськвиконкому заявив, що такий сплеск адреналіну потрібен був мешканцям. За останні дні різко зріс рівень оплати за спожиту воду. А ось постійні переконування словами такого результату не давали.

Зважаючи на добре відому приказку, міськвиконком ще на початку літа вирішив розглянути питання, які виникли в процесі роботи міського господарства під час минулого зимово-осіннього сезону, проаналізувати помилки та підготуватися до наступного опалювального сезону.

Як зазначив директор департаменту міського інженерного господарства Володимир Шелевій, незважаючи на всі зусилля, першого тижня після початку опалювального сезону 74 будинки все ще не мали тепла. Другого тижня їх кількість зросла на 12. А вже третього та четвертого неопалюваних будинків було всього 19 та 16. Тобто, за його словами, було повторено помилки попередніх років.

Найбільші проблеми у “Теплокомуненерго” були зі зборами коштів. Оплата від населення становила всього 65-70 відсотків. Це й обумовило низький рівень ремонтних робіт. Окрім того, мешканці відомчих будинків мерзнули через незадовільний технічний стан їхнього обладнання. Проте вже цього року на передачу відомчих котелень та їх ремонт передбачено
6 млн. гривень. Але інвестиційних коштів для цього комунальне підприємство не має. На це міський голова зауважив, що директор “Теплокомуненерго” зайняв хибну позицію у роботі з інвесторами, які хотіли вкласти кошти у реконструкцію цього підприємства. Він запропонував зазначити у рішенні виконкому окремим пунктом, що якщо до кінця цього року у роботі комунального підприємства не буде істотних зрушень на краще, то директора “Теплокомуненерго” доведеться замінити.

Аналізуючи роботу “Львіводоканалу” взимку, було згадано дві суттєві аварії на магістральних водопроводах 16 та 23 травня, що призвели до зниження тиску води у водопроводах, а також несистематичні відімкнення від електроенергії насосних станцій, що траплялися протягом усього опалювального сезону.

Повертаючись до недавніх подій, коли води було позбавлене чи не все місто, Василь Куйбіда сказав, що він має великі претензії як до керівництва “Львівводоканалу”, так і до директора департаменту, які, дізнавшись про можливі відключення, не оповістили населення про це.

Великим плюсом у роботі цієї зими Володимир Шелевій вважає, що довгими зимовими вечорами мешканці не були змушені сидіти коло свічок. Місту вдалося вкластися у виділений енергетиками ліміт. А протягом цього літа планується ввести у роботу теплогенератор та забезпечити електроенергією в першу чергу медичні заклади. А ще прокласти кабель до вулиці Сахарова, щоби електротранспорт не залежав від чужих енергетиків.

Не останнє місце у проблемах, які принесла минула зима, відігравало і прибирання снігу. Хоча й ніби снігових заметів не було, та затримки із прибиранням виникали майже завжди, як тільки починалися опади. Володимир Шелевій пояснює це тим, що із 59 одиниць машин та механізмів 17 підлягають списанню, тоді як місту треба 121 піскорозкидувач та 65 підмітальних машин. До того ж, робота на цьому підприємстві вважається сезонною, оскільки влітку райони замовляють дуже мало робіт. Всього через цю економію коштів із 159 чоловік на літо залишається працювати тільки 39. А на зиму, коли є робота та потреба в працівниках, сюди мало хто хоче йти працювати. На це зауважили, що він міг скористатися законом про мобілізацію та призвати на певний час до роботи військовозобов’язаних спеціалістів або ж спробувати співпрацювати з виправними закладами і там набирати на роботу в’язнів, яким залишилося до кінця терміну кілька місяців. Таким чином і колонії зможуть заробляти якісь гроші.

І тільки на одне запитання не зміг відповісти директор департаменту міського інженерного господарства, звітуючи перед членами виконкому: коли ж нарешті КЕЧ передасть місту котельню на Дністровській, в яку воно вклало понад чотири мільйони та яку урочисто відкрив міський голова ще під час опалювального сезону?

POSTUP - ПОСТУП
№76 (734),
19-20 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Тигипко чи Кінах?
·В НОМЕРІ
·СБУ шукає у Львові ймовірних убивць Папи Римського
·Білоруські міліціонери застрелили українця

ПОГЛЯД
·Розпочато підготовку антипрезидентського референдуму
·За нами наглядатиме комісар
·Понтифікові гарантують безпеку
·Сенчук нічого говорити не буде
·Унсовців приборкують
·Зустріч політиків і науковців у Львові

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Парки повинні заробляти на себе
·Узимку мерзнути не будемо
·Перетягування фінансового каната
·Вшанують пам"ять героїв
·Страйкарі не здаються
·На стажування - у США

ПОСТУП З КРАЮ
·Мирослава Гонгадзе не приїде ховати свого чоловіка
·Воронін - за комуністичну співдружність

ПОСТУП У СВІТ
·Вибух в Ізраїлі
·Китай відмовився прийняти президента Тайваню
·Ярузельський хоче суду
·Прорив у справі відшкодувань
·СВІТООГЛЯД

ТЕМА ПОСТУПУ
·Народжений двічі
·Левко Лук"яненко: 72 дні я чекав кулі

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Жертв "Титаніка" ідентифікують
·Ящірка надихнула винахідника
·Тиждень космічних одкровень
·Людство невпинно росте

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Молитва до Андрея Шептицького
·"РІЧ" рухається
·Любов до ближнього - це політика
·Ув"язнені хочуть зустрітися з Іваном Павлом ІІ

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Чистота народжується у фабричних відходах

СПОРТ-ПОСТУП
·Команда Львова - чемпіон Універсіади!
·Що нас чекає на "Джиро д"Італія"?
·ФК "Львів" продовжує перемагати
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР