BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 19-20 ТРАВНЯ 2001 року |

Понтифікові гарантують безпеку

Папу у Львові оберігатимуть італійські та українські спецслужби, міліція, внутрішні війська та церковні дружини

ВІЗИТ

Зоряна ІЛЕНКО

Останнім часом з’явилися побоювання щодо можливих конфліктів, які можуть бути спровоковані представниками Російської Православної Церкви.

Свого часу представник міжхристиянських зв’язків РПЦ Ігор Вижанов наголосив, що Російська Православна Церква має намір звернутися до Ватикану і нагадати, що єдиною канонічною законною церквою в Україні є УПЦ Московського патріархату. Здавалося б, цю заяву спочатку “ковтнули”, не надавши належного значення, однак є зацікавлені у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі. Щось подібне вбачалося в масовому зібранні, проведеному тиждень тому в Москві під патронатом Володимира Жиріновського. Із вуст його учасників лунали недвозначні заклики завадити приїзду Папи Римського, якого вони вважають ворогом № 1 православ’я, – навіть вдаючись до радикальних заходів.

Загалом, керівництво Російської Православної Церкви намагається розгорнути масову кампанію проти приїзду Папи Івана Павла ІІ в Україну. Якщо зважати на прямі заклики до міжконфесійної нетерпимості, то навряд чи все обмежиться теренами Росії й не перекинеться на Україну. Скажімо, під час церковного походу, який відбувався 12 травня, на знак протесту проти приїзду Папи Римського в Україну було сказано такі слова: “Приїзд Папи закріпить наслідки кривавого погрому православ’я на Заході України, де в останні роки з застосуванням масового насильства було розгромлено три православні єпархії та захоплено тисячі храмів”. Єпископи Української Православної Церкви (Московського патріархату) на чолі з митрополитом Володимиром звернулися до Папи з проханням не приїжджати в Україну. Заходи, подібні до московського (щоправда, менш численні), відбуваються й у Києві.

Проте на сьогодні, як стверджують в УСБУ, інформації про якісь конфлікти, які могли б виникнути під час приїзду Папи, силові структури не мають. На запитання, якщо подібна інформаціям відома спецслужбам інших країн, чи залучатимуть їх до охорони життя Понтифіка, в УСБУ відповіли, що “у кожному разі, може бути взаємодія, але не співпраця. Причому це вирішуватиметься на рівні Києва”.

Ймовірно, УСБУ все ж дуже сподівається на те, що спеціальний підрозділ італійської охорони, який супроводжуватиме “папомобіля”, захистить Папу від будь-яких непередбачуваних ситуацій. Окрім поліції, Папу охороняє швейцарська гвардія. Якщо ж ексцесу уникнути все ж не вдасться, на випадок непередбачуваної ситуації на іподромі цілодобово працюватиме польовий госпіталь з усім необхідним обладнанням. Тим часом для охорони громадського порядку у Львові, окрім правоохоронців, церковні громади пропонують задіяти 15-тисячну армію народних дружинників. Однак, як стало відомо “Поступу”, отримати на два дні статус дружинника волонтерам у нашій державі зовсім не просто. Як з’ясувалося, всі церковні громади змушені подати характеристики в управління внутрішніх справ на всіх пропонованих для допомоги осіб. Далі на кожного з них підніматиметься досьє – і лише після того, як буде з’ясована чистота намірів кожного зокрема, ця людина зможе назвати себе дружинником. Як запевнили правоохоронці, це робиться для того, аби серед добровільних помічників випадково не заховався терорист, чи, скажімо, люди, як хотіли би скористатися напливом паломників для торгівлі наркотиками, валютою, зброєю.

Начальник міліції міста Львова Богдан Шкарада впевнений, що основну ставку щодо волонтерів, а також інших громадських охоронців потрібно робити на мешканців Львова, оскільки, “як показує досвід минулих робіт, коли запрошувалися працівники з інших регіонів, ефективність роботи таких працівників не надто велика”. Орієнтуватися будуть головним чином на навчальні заклади, зокрема Інститут внутрішніх справ і Пожежно-технічний інститут та внутрішні війська, які дислокуються у західному регіоні. Крім цього, забезпечуватиметься робота всіх служб – як міліцейських, так і комунальних – аби їхнє функціонування не припинялося. Буде проводитися посилене патрулювання на вулицях міста Львова, а також залучатимуться підрозділи всіх сільських районів Львівської області. Технічне забезпечення здійснюватимуть переважно працівники ДАІ. До Львова прибуде спецпідрозділ “Кобра”. І ще: всі працівники міліції мають намір переодягнутися в нову форму. Деякі вулиці міста перекриватимуться спеціальними турнікетами, а також буде обмежено рух вулицями транспорту.

POSTUP - ПОСТУП
№76 (734),
19-20 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Тигипко чи Кінах?
·В НОМЕРІ
·СБУ шукає у Львові ймовірних убивць Папи Римського
·Білоруські міліціонери застрелили українця

ПОГЛЯД
·Розпочато підготовку антипрезидентського референдуму
·За нами наглядатиме комісар
·Понтифікові гарантують безпеку
·Сенчук нічого говорити не буде
·Унсовців приборкують
·Зустріч політиків і науковців у Львові

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Парки повинні заробляти на себе
·Узимку мерзнути не будемо
·Перетягування фінансового каната
·Вшанують пам"ять героїв
·Страйкарі не здаються
·На стажування - у США

ПОСТУП З КРАЮ
·Мирослава Гонгадзе не приїде ховати свого чоловіка
·Воронін - за комуністичну співдружність

ПОСТУП У СВІТ
·Вибух в Ізраїлі
·Китай відмовився прийняти президента Тайваню
·Ярузельський хоче суду
·Прорив у справі відшкодувань
·СВІТООГЛЯД

ТЕМА ПОСТУПУ
·Народжений двічі
·Левко Лук"яненко: 72 дні я чекав кулі

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Жертв "Титаніка" ідентифікують
·Ящірка надихнула винахідника
·Тиждень космічних одкровень
·Людство невпинно росте

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Молитва до Андрея Шептицького
·"РІЧ" рухається
·Любов до ближнього - це політика
·Ув"язнені хочуть зустрітися з Іваном Павлом ІІ

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Чистота народжується у фабричних відходах

СПОРТ-ПОСТУП
·Команда Львова - чемпіон Універсіади!
·Що нас чекає на "Джиро д"Італія"?
·ФК "Львів" продовжує перемагати
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР