BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 18 ТРАВНЯ 2001 року |

Ющенко прогнозує рай в Україні

РЕАЛІЇ

Тарас СМАКУЛА

6% – ріст валового внутрішнього продукту в 2002 році – передбачив Кабінет міністрів на своєму засіданні, яке було присвячене макроекономічним параметрам бюджету 2002 року.

“Ключове завдання бюджету 2002 року – створити таку систему обслуговування соціальних і економічних програм, і погашення боргових зобов’язань, яка б забезпечила ВВП в розмірі 246 мільярдів гривень”, – сказав Прем’єр-міністр Віктор Ющенко. З його слів, індекс споживчих цін повинен становити 11,3%, оптових – 10,4%.

Зростання промислового виробництва планується на рівні 7%, сільського господарства – 5%, реальних грошових прибутків населення – 5,5%, реальної зарплати – на 5,4% без урахування сільського господарства. Планується також позитивне торгове сальдо на рівні 1,285 мільярда доларів.

Ймовірно, оптимізм Кабміну небезпідставний: у першому кварталі цього року Мінекономіки вже двічі поліпшував макроекономічні показники, чого раніше ніколи не траплялося.

Зокрема, останнього разу Міністерство економіки спрогнозувало загальне зростання ВВП в 2001 році на 6,2% (у минулому році Кабмін уважав, що цей показник становитиме 4%), обсяг промислового виробництва – мінімум на 10,7% проти торішніх прогнозів на 5,5%, у сільському господарстві – на 6,5% (передбачалося 3%) і т.д. Показники ж за перший квартал узагалі рекордні – зростання промислового виробництва склало аж 18,4%, що є одним із найкращих показників не тільки в СНД, але і в Європі. Правда, є одне “але” – усе залежатиме від того, хто ці накреслені перспективи виконуватиме...

Олексій Плотніков,
професор Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України

Звичайно ж, у цих цифрах більше бажаного, ніж дійсного. Я думаю, що зростання ВВП дійсно буде, але не на 6%, а на 3,5%-4%, – тобто на рівні цифр минулого року. Загалом, це нормальний процес, коли Кабінет міністрів бажає грандіозних показників. Скажімо, західні експерти дають на цей рік прогноз на 25% інфляції, а Кабмін – на 13%. Що стосується того, чи не заробляє Ющенко собі таким чином популярність із розрахунку на майбутні вибори, то ці показники набагато легше повернути проти нього, ніж на його користь. Завжди можна буде знайти причину, чому їх не вдалося досягнути. Наприклад, тому що Кабінет Ющенка заклав у прибутки бюджету гроші від приватизації Укртелекому, а продати його знову не вдалося. І таких причин можна буде вигадати дуже багато.

Гліб Вишлінський,
заступник директора Міжнародного центру перспективних досліджень

Я думаю, показники базуються на динаміці розвитку нинішньої економіки. З іншого боку, на початку минулого року було кардинально реформоване сільське господарство. І сьогодні ми згодні з Міністерством аграрної політики в тому, що станеться дуже велике зростання в цьому секторі. Я думаю, що показники, які стосуються економічного зростання, загалом реальні, плюс-мінус півпроцента. Загальмувати процеси, які втілені в життя, новий Кабмін може, якщо дуже постарається. Як свідчить український досвід, є багато способів, як це зробити – почати друкувати гроші, відновити практику взаємозаліків, зрегулювати бізнес.

Олександр Пасхавер,
Центр економічного розвитку:

Що стосується реалістичності цього прогнозу, я вважаю, що це прогноз екстраполярний. Тобто вони врахували нинішню тенденцію і екстраполювали на майбутній рік. Хоч я думаю, що представники Міністерства економіки будуть заперечувати таку методологію і скажуть, що за цим стоять дуже могутні розрахунки, але я завжди скептично ставлюся до таких прогнозів. Вони дуже рідко справджуються. Наша економіка не досить стабільна, щоб ми могли екстраполювати без умов. А умови ці прості. Для продовження зростання, треба, крім зовнішніх чинників глобальної економіки, які дуже мінливі, щоб новий уряд робив кроки, що створюють додаткові стимули. Тобто рішуче піти на зниження податків, особливо на інвестиції і особисті прибутки населення.

POSTUP - ПОСТУП
№75 (733),
18 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Зневоднення організму
·В НОМЕРІ
·Кучма не сказав нічого
·Дивний напад на російське товариство у Львові

ПОГЛЯД
·Дивний напад на російське товариство у Львові
·Церква вимагає реабілітації
·Учителі знову страйкуватимуть
·Літо без гарячої води

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Влада допоможе соціалістам
·Консульство Польщі переїде до Луцька?
·Онкодиспансер добудують до кінця року
·Державні аптеки будуть збережені
·Тверезість - норма життя
·За оренду землі платити не поспішають
·Учителі знову страйкуватимуть
·АРХІВАРІУС
·Стихія знищення дерев
·Грошей на охорону музеїв досі не знайдено
·Політик мусить дотримуватися Божих заповідей

ПОСТУП З КРАЮ
·Кучма не сказав нічого
·Ще одна версія вбивства Гонгадзе
·В Італії затримано работорговців українками
·Андрій Шкіль залишився за гратами
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Симпатії виборців здобувають кулаками і трусами?
·Хансенові загрожує 14 електричних стільців
·Саміт Євросоюз - Росія
·Румуни полюбили свого короля

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Ющенко прогнозує рай в Україні
·Акція - товар специфічний
·Доля Львова спіткає Нью-Йорк
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Мова - категорія націотворча
·Чи збережемо площу Галицьку?

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Знайшовся прижиттєвий портрет Шекспіра
·Найбільший приз отримав дебютний роман
·Арлекін - слуга двох століть

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Завтра - репетиція приїзду Папи
·Японське - значить надійне
·Автомобіль з українським серцем

СПОРТ-ПОСТУП
·"Ліверпуль" - переможець, "Алавес" - герой
·Україна знов опустилась у рейтингу
·Під час гри футболісти схожі на мавп
·"Едельвейс-2001" у Львові
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Мультиплатина на щодень