BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 18 ТРАВНЯ 2001 року |

Японське - значить надійне

НЕСПРАВНОСТІ

Віктор КОРБУТ© ПОСТУП

Німецька компанія ADAC опублікувала статистику несправностей різних автомобілів у 2000 році. Найнадійнішими знову стали японські моделі, а європейські автомобілі випередили за надійністю японців лише в представницькому класі.

ADAC – це Загальний німецький автомобільний клуб. Одним з основних завдань клубу є допомога автомобілістам на дорозі у випадку аварій або несправності. За рік рятувально-ремонтні автомобілі ADAC допомагають 2 мільйонам автомобілістів. У результаті назбирується багато статистичних даних, які щорічно публікуються.

У 2000 році автомобілі в Німеччині ламалися з тією ж тенденцією, що і всі останні роки. Тенденція проста – “японці” ламаються рідше, ніж “європейці”.
Найменше ламаються моделі Toyota Starlet (сегмент “В” за європейською класифікацією) – 8,1 несправностей на 1000 автомобілів. На друге місце зміг пробитися Volkswagen Polo (12,0), відтіснивши на третє Mitsubishi Colt (13,0). Ну а наприкінці таблиці виявилися представники Франції й Італії: Fiat Cinquecento, що випускався в 1992-1998 роках (30,1) і Renault Clio (35,1). Цікаво, що ці показники практично повторюють дані за 1999 рік.

У найбільш масовому гольф-класі (чи “С”-класі) також домінують японські автомобілі. Лідерами ж серед європейців стали Volkswagen Golf (17,2) і Opel Astra (17,8), але і вони йдуть на п’ятому й шостому місцях після японського квартету, що складається з Nissan Almera (8,8), Honda Civic (11,4), Toyota Corolla (11,7) і Mazda 323 (15,2).

У середньому класі лідерство за якістю тримають Toyota Carina Е (8,7) і Mitsubishi Carisma (9,9). Цього разу третє місце на “подіумі” посів німецький автомобіль – Audi 80/A4 (11,7), а от Mercedes C- класу виявився на четвертому місці (13,3).

Якщо порівняти дані ADAC із результатами звіту компанії TUV, що спеціалізується на проведенні техоглядів автомобілів, то результати будуть схожими. У списку TUV міститься звіт про більше ніж 100 моделей віком від 3 до 11 років. Щоправда, фахівці TUV розставляють у своєму списку автомобілі не за класами, а за роками випуску. Примітно, що практично скрізь за надійністю також лідирують японські моделі. Наприклад, серед автомобілів, що були зроблені три роки тому, найбільш надійними визнані Subaru Justy, Toyota Starlet і Porsche Boxster. А в групі “автомобілі 5-7 років” перемогу отримав Mercedes SL, за ним ідуть Mazda MX5 і Toyota Carina.

Та якщо термін служби іномарок дуже важко піддається будь-якій систематизації, то про “пострадянські” автомобілі, що випускаються практично без змін багато років, така інформація є. Природно, існують індивідуальні розходження, і багатьом прихильникам таких автомобілів, напевно, доводилося чути фразу “як пощастить”... За даними сервіс-центрів, серед усіх російських автомобілів мінімальний середній термін служби кузова в “Москвича 2141”. При середньорічному пробігу 20 тисяч кілометрів кузов далеко не кожного “Москвича” долетить (точніше доїде) до десятиріччя. 6-7 років – межа. Про це треба пам’ятати, купуючи АЗЛК. До речі, кузов “Ниви” має приблизно такий же ресурс. Кузов класичних “Жигулів” проїздить близько 7 років, “Волги” – близько 8. Найживучіше “залізо” в передньопривідних ВАЗах – близько 8,5-9 років. Це, звісно, якщо робилася антикорозійна обробка, ставилися підкрильники і взагалі за машиною стежили.

Тепер, що стосується двигунів. Усі “пострадянські” мотори часто підносять сюрпризи в перший рік експлуатації. 10-15 тисяч звичайно показують, буде двигун далі жити чи ні. Але навіть якщо “пацієнт живий”, то більше 140 тисяч кілометрів він навряд чи пройде (ВАЗ). Далі виникне необхідність у капітальному ремонті. Тому при купівлі старої машини подивіться на пробіг і пам’ятайте, що межею для Уфимських моторів (АЗЛК, ІЖ) є позначка 120 тисяч, для ГАЗівських – 130 тисяч, двигуни УАЗів також рідко їздять більше ніж 130 тисяч.

Ресурс трансмісії приблизно на 10-20 тисяч менший, ніж двигунів. Сумними рекордсменами тут є “Москвич”, УАЗ і “Таврія” – їх коробки зі зчепленнями навіть рубіж 100 тисяч рідко витримують. Із ходовою частиною та ж ситуація, тільки “Таврія” здала ще більше. Уже після 60 тисяч кілометрів її підвіска починає “сипатися”.

Отже, на ВАЗах у середньому без особливих проблем можна проїздити 120-130 тисяч, на “Волзі” – приблизно стільки ж. “Москвич” уже після 90-100 тисяч кілометрів стає джерело небезпеки для вашого гаманця. “Таврії” ж більше 70 тисяч “не живуть”. Тому можна порадити продати автомобіль, як тільки він наближається до цих меж.

POSTUP - ПОСТУП
№75 (733),
18 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Зневоднення організму
·В НОМЕРІ
·Кучма не сказав нічого
·Дивний напад на російське товариство у Львові

ПОГЛЯД
·Дивний напад на російське товариство у Львові
·Церква вимагає реабілітації
·Учителі знову страйкуватимуть
·Літо без гарячої води

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Влада допоможе соціалістам
·Консульство Польщі переїде до Луцька?
·Онкодиспансер добудують до кінця року
·Державні аптеки будуть збережені
·Тверезість - норма життя
·За оренду землі платити не поспішають
·Учителі знову страйкуватимуть
·АРХІВАРІУС
·Стихія знищення дерев
·Грошей на охорону музеїв досі не знайдено
·Політик мусить дотримуватися Божих заповідей

ПОСТУП З КРАЮ
·Кучма не сказав нічого
·Ще одна версія вбивства Гонгадзе
·В Італії затримано работорговців українками
·Андрій Шкіль залишився за гратами
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Симпатії виборців здобувають кулаками і трусами?
·Хансенові загрожує 14 електричних стільців
·Саміт Євросоюз - Росія
·Румуни полюбили свого короля

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Ющенко прогнозує рай в Україні
·Акція - товар специфічний
·Доля Львова спіткає Нью-Йорк
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Мова - категорія націотворча
·Чи збережемо площу Галицьку?

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Знайшовся прижиттєвий портрет Шекспіра
·Найбільший приз отримав дебютний роман
·Арлекін - слуга двох століть

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Завтра - репетиція приїзду Папи
·Японське - значить надійне
·Автомобіль з українським серцем

СПОРТ-ПОСТУП
·"Ліверпуль" - переможець, "Алавес" - герой
·Україна знов опустилась у рейтингу
·Під час гри футболісти схожі на мавп
·"Едельвейс-2001" у Львові
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Мультиплатина на щодень